Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

зимните гуми и ниската скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    зимните гуми и ниската скорост

    имам един въпрос към хората с по-голям стаж от мен.Значи преди 3-4 дни настъпих колата на макс (по пътя за Калотина) и установих нещо много гадно колата не можа да вдигне повече от 165км зимните ми гуми са 185/65 R14 отпред и 175/65 R14 отзада с летните гуми 185/60 R14 без проблем си вдигам 190км, с малък наклон и повечесъщо така си сложих декоративен спойлер на задната врата с трети стоп.дали и от него може да ми е спаднала скоростта???

    #2
    Разликата в размера на гумите не е толкова голяма , затова мисля че проблема е другаде ....а и спойлера .....какъв е ? нещо снимка ?

    Коментар


      #3
      нямам снимка изглежда ще имам отговор на пролет, като сложа другите гумипо принцип не карам с висока скорост, но по някога наистина ми се налага и го настъпвам до дупка фиатчето :D

      Коментар


        #4
        сори, ама какво ти е фиатчето ?

        Коментар


          #5
          Понеже въпроса е зададен към хора с по голям стаж / моя е 37г./ ще отговоря следното.Тая скорост дето я пишеш 160 км. 190км. е непозната за мен.Още повече че караш Фиатче.Аз основно се движа с 80км. извън града и само на магистралата вдигам до 120км.Имай впредвид че за нашите пътища за нашето безобразно каране тая скорост за която говориш е направо убийствена.Аз единствено съм карал с 150км по аутобана Прага -Бърно.Съгласен съм че ти питаш просто на какво се дължи тази разлика а не че постоянно караш с тая скорост.Според мен сложил си по високи гуми отпред и по трудно набира скорост с тях.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Ако тия 190 си ги вдигал отдавна, може вече да си имаш проблемче и в мотора
            ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

            Коментар

            Working...
            X