Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерих много добра цена за автомобилни лампи OSRAM

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    johnfound написа:
    JO_666 написа:
    2 x Халогенна крушка H1 Cool Blue (12V 55W CB) = 16,20 лв.
    Хм, а защо като погледнах аз във сайта, цената за една крушка "H1 Cool Blue" e 12.80??? Нещо не е наред с този магазин.
    Значи всичко е наред, просто са на промоция, нa мен преди 30 мин. ми ги доставиха и всичко е ОК !!!
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    Коментар


      #17
      + 50 %.... дрън дрън... ако има подобрение е с не повече от 15 %! но наистина е по-добре. това е само с 1 такава лампа, от 6.90, от тоя магазин. лампата е на десния къс фар, на десния дълъг има осрам стандартна, на левия къс е осрам стандарт, на левия дълъг е някава чехска лампа от 3.50, ето снимките: тия сините точки принципно са бели, ама тлефона така ги хваща, габарити са.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        ти какво очаквашкато ксенон ли да станеиначе добре светят, като гледам първата снимка
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          да, добре са късите. най-малкото са много добре регулирани.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            sev написа:
            ти какво очаквашкато ксенон ли да станеиначе добре светят, като гледам първата снимка
            не, разбира се, но като си спомня какви неща съм чел от колеги които са ги сложили... имах мааааааалко по-голямо очакване. бих казал че ако не знаеш какво точно да гледаш, е възможно да не усетиш разлика. Определено обаче някои "места" са станали по-светли.Най-общо ще го обясня така. Преди профилактиката на фаровете, левия се виждаше като го погледнеш че свети по-силно. След профилактиката на десния, се изравниха, даже десния като че ли светеше с неопределеното "две идеи" по-добре. След профилактиката и на левия, левия отново стана по-силен но е видно само на стена, а ако го погледнеш отпред, изглежда светят еднакво. Сега с новата лампа на десния, той пак стана по-силен от левия, но вече само с 1 идея, не с 2 . Който разбрал - разбрал... А за регулирането - сам си го правя Ако отида в сервиз, могат да си калибрират стенда по моите фарчета

            Коментар


              #21
              OSRAM Silverstar H4 - под 9 лв, но човекът който провери цената не запомнил колко точно е - "8 лв и некви стотинки, ама не помна колко беха, ама нема 9 лв."

              Коментар


                #22
                johnfound написа:
                JO_666 написа:
                2 x Халогенна крушка H1 Cool Blue (12V 55W CB) = 16,20 лв.
                Хм, а защо като погледнах аз във сайта, цената за една крушка "H1 Cool Blue" e 12.80??? Нещо не е наред с този магазин.
                Не те знам какво си гледал, ето връзка към точно тая крушка: http://drive.bg/product_info.php?cPa...8&ModelId=1342Или: Marea1.9 JTD 10504/1999-06/2000Халогенна крушка H1 Cool Blue 12,80 лв. 8,10 лв.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  Относно силата на светлината - вижте тук:http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...8851&start=0И по специално мнението на Пинко :
                  Все не ми остава време да систематизирам данните (напр. колко процента по-слабо светят 8000К от 6500К), нахвърлял съм ги в една екселска таблица в компютъра в редакцията. Светлинен поток, мерен на около 10 метра от колата, за късите светлини. Всичките крушки са слагани и измерванията са правени на един и същ фар - на десния фар на моята Ланча Капа, измерванията са при работещ на празен ход двигател. на халогенни крушки Н7 - 870 лумена (Осрам +50% more light на ксеноните Н7 - 8000К - 2580 лумена (от предлаганите от МечоКух, тия които карам в момента) на ксеноните Н7 6500К - 2840 лумена (от МечоКух) на ксенонови крушки Хела Н7 - 5300К - 3070 лумена ксенонови крушки Хела Н7 за първоначално вграждане - 4500 К - 3120 лумена Нямам при мен екселската таблица, но от листчето, на което съм си записал цветните температури: 8000К китайските са всъщност 7400К 6500К китайските са 6300К ония на хела за резервни 5300К са 5200К а оригиналните 4500К са си толкоз, колкото ги дават - 4500К
                  До колкото си спомням е използвал професионална техника за тези измервания и забележете какви са резултатите на Осрам +50% more light Лично аз миналата година си купих Phillips Night Guide H1 за късите и съм доволед (40 лева.) Тогава Ксеноните бяха по 450 и нагоре.Сега обаче цените им са наполовина и вече съм си поръчал комплекта за късите. А Филипса ще го преместя на дългите.
                  Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                  ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                  Коментар


                    #24
                    ако имаше и нормална крушка щеше да е още по-добрено при различните видове има разликане е задължително при Н1 Осрам-а да е калпавмакар че според тествете най-добрата крушка Н1+50 % е Philips Blue Vision
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      Току-що звъннах в магазинчето да питам за OSRAM NIGHT BREAKER (аналог на Philips Xtreme Power)Според човека от магазина, официалния вносител е казал че вносът им ще започне веднага в началото на годината, и ги очакват всеки момент. Ще звънна в началото на другата седмица отново да проверя.Със сигурност ги има в следните варианти, както личи и от горния линк: H1, H3, H4, H7, H11Минималното напрежение, което се изисква за 100% ефективност - 13.2 волта

                      Коментар


                        #26
                        ogi28b написа:
                        Току-що звъннах в магазинчето да питам за OSRAM NIGHT BREAKER (аналог на Philips Xtreme Power)Според човека от магазина, официалния вносител е казал че вносът им ще започне веднага в началото на годината, и ги очакват всеки момент. Ще звънна в началото на другата седмица отново да проверя.Със сигурност ги има в следните варианти, както личи и от горния линк: H1, H3, H4, H7, H11Минималното напрежение, което се изисква за 100% ефективност - 13.2 волта
                        На цена от? А колега ти с рефлекторни фарове ли си?

                        Коментар


                          #27
                          цена - не мога да кажа, все още ги няма. в момента в който ги има, веднага ще дам цената им, даже може и да стана бета-тестър, ако сложа една такава на фара за мъгла, единия, ще имам 6 различни лампи х1 на всяко звено. сега имам общо 4 или 5 различни лампи, за 6-те позиции - ЛК ДК ЛД ДД ФМЛ ФМД - където Л е ляв, Д - десен, К - къс, Д - Дълъг, ФМЛ - фар мъгла ляв....Да, с рефлектори са моите фарове.

                          Коментар


                            #28
                            ogi28b написа:
                            + 50 %.... дрън дрън... ако има подобрение е с не повече от 15 %! но наистина е по-добре. ...
                            в сайта им чета че дори увеличавали с около 20 метра видимоста?!? много ми е интересно как се постига това, при положение, че не се различават на външен вид от обикновените Н1 крушки... или греша?п.с. 10х да подробните обяснения за профилактиката на фаровете. мойте са с лупи и няма фасунка, но иначе всичко друго е вярно и 1:1. резултата е потресаващо добър и видимостта се удвои - без да преувеличавам. неочаквано добра комбинация.остава само да боцна и плейна едно осрам +50% и да видиме ефекта
                            FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                            Коментар


                              #29
                              идеята за увеличаване с 20 метра се състои в следното: в тези 20 метра старите лампи също пращат някаква светлина, но тя е дяволски малко. Те пращат светлина всъщност навсякъде, затова виждаме фаровете че светят отстреани погледнато. Поради повечето светлина която произвеждат, някои тъмни петна стават по-светли, а светлите - още по-светли. тъй като част от тъмните които се осветяват са малко над специфичното прекъсване, затова викат че осветява 20 метра напред. tesiv, изчакай няколко дни, ако найтбрейкърите са на добра цена, направо може да боцнеш от тях. все пак са +90 %

                              Коментар


                                #30
                                тази крушка в Англия е 12 лири...Silverstar там е 7с две думи почти два пъти по-скъпа
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X