Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерих много добра цена за автомобилни лампи OSRAM

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Е, ти както беше в другия лагер и изведнъж - хоп, 4300. Но най-накрая и аз, от много чудене, сигурно ще прибягна до тази крайна мярка, че, както стана ясно, на лупичките добре им ходи ксенонът. :D
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #62
      ogi28b написа:
      Не знам.... всичко е много относително... напомням че все пак жичките се скъсаха защото бяха насилствено блъскани, в смисъл при вадене и поставяне 1 лампа е подложена на доста сътресения.... Може и ако не се пипат - да поживеят едно 200-300 часа.. кой знае.Все пак вътре всичко е еднакво - волфрам, халогенен газ, стъклото е съставено от 2-3 филтъра, и като цяло волфрама гори, изпарява се, изтънява..... това дали лампата е филипс, осрам, хела, ГЕ, панасоник, хитачи, адидас.... де да ззнам, както решиш! и аз така мислих, чудих се, пробвах, накрая си намерих ксенон на 4300
      По принцип да...Ама колко ли сътресение има при едно монтиране?То по тая логика зависи и как са транспортирани...Колкото до сътресенията по време на работа със сигурност има значение и каква е колата...Според мен не е от чак такова значение. Или не би трябвало да е.Ако крушката е толкоз чувствителна, това говори лошо за нея.Не знам, аз намерих и ксенонови крушки за 60лв които ще станат на моите баласти:http://www.farove.info/index.php?&tid=2&vid=&pid=3060лв на бройка за 4300 келвина - добре звучи.На фона на 280 лева на бройка за еквивалентна на Филипс...Ще помисля до понеделник - и без това разходка до "Драган Цанков" в петък след обяд изобщо не ми влиза в плановете...
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #63
        Днес с шурея имахме време и измерихме напреженията. На акумулатора, при запален двигател беше 13,8 волта, а до крушката достигаше 12,7. Както колегата беше написал в темата за профилактиката, при 12,5 волта щом лампата свети с 95% от капацитета си, предполагам две десети от волта нагоре, е добре. При изгасен двигател директно от акумулатора показваше 12,65 волта. А другото интересно е, че индикаторът на акумулатора ми пък показва, че е за смяна. Явно, остава другата част от профилактиката - с измиването на стъклата на фара.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар

        Working...
        X