Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намерих много добра цена за автомобилни лампи OSRAM

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Намерих много добра цена за автомобилни лампи OSRAM

    Нарочно пускам темата в раздел консултации, за да я видят максимален брой колеги, по преценка на модератор предлагам да се премести в "сервизи/магазини" Магазин АЛФАЛАЙТ, като точен адрес ми дадоха "Дианабад", блок 64, вход Б, ей го е:http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=f6...size=5x4Там лампите осрам силвърстар се продават на крайна цена 6.90 лв (шест лева и деветдесет стотинки, днес, 12 Ное 07 г.)! Докато в практикер успях да различа на скъсания етикет нещо от сорта на 12.хх лв. Като чух цената, и гледах така , момичето зад бара ми вика "сигурно се учудвате защото сте ги виждали на по-висока цена?" и аз и казвам "еми под 10 лв, не съм ги виждал, даже в практикер са над 10." , на което тя отговори "Ами те работят с големи маржове" , после 20 минути се чудих какво иска да ми каже, като накрая се сетих че е имала предвид надценката (на англ.: margin). Да напомня: закупуването на каквито и да е лампи от типа " + ХХ %" трябва да става само ако до лампата достига напрежение от поне 12.54 В, което е 95 % от номиналните 13.2, иначе си давате парите за нещо което на практика не можете да използвате пълноценно. ред.: Дори напрежение под 12.8 вече става непълноценно. И така, да обобщя Автомобилни лампи H1:1. OSRAM SIlverstar - 6.90 лв2. OSRAM Cool Blue - 8.10 лв3. OSRAM обикновена - 4 лв4. OSRAM Night Breaker - 12.50 лв ; СРАВНЕНИЕ на найт брейкър с/у лява стандарт и дясна силвърстар.

    #2
    И аз си взех от там, малко е шибано за намиране мястото, но крушките са на уникално ниски цени...Малко е грешна картата колега ето го мястото:http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=f6...Name=&oType=57
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      а дали са истински
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Да фирмата е вносител.Има не само автомобилни крушки.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          Малко е грешна картата колега ето го мястото:
          да не повярваш, но и моят и твоят линк отварят едно и също място!?!??! поне на моят експлорер....да оставим избора на колегите иначе сега четох техническа информация на сайта на осранкуул блу лампите ги дават 1550 лумена при 4000 келвинасилвърстар са 1730 лумена, не ми стана ясно при каква цветова пемпература, обачеинтересно че Стандарт я дават 1550 лумена, но +/- 15 %, при 3320 келвинаИнтересно също че All season модела също е 1700 лумена, но не пишеше цвят на светлината

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            Да фирмата е вносител.Има не само автомобилни крушки.
            Интересно и полезно инфо от ogi28b: :D http://www.alfalightbg.com/http://ca...8&#entry114068
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              А цена на OSRAM SIlverstar Н4 видя ли?
              Marea Weekend HLX Jtd 110

              oO(_)____////____(_)Oo

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                иначе сега четох техническа информация на сайта на осранкуул блу лампите ги дават 1550 лумена при 4000 келвинасилвърстар са 1730 лумена, не ми стана ясно при каква цветова пемпература, обачеинтересно че Стандарт я дават 1550 лумена, но +/- 15 %, при 3320 келвинаИнтересно също че All season модела също е 1700 лумена, но не пишеше цвят на светлината
                А добре ама кое е по добре да са повече лумените или по малко...в сми аз съм със куул блу леко синее като се загледаш и са по скъпи с 2 лева някъде..но с тия 1550 лумена по добре ли трябва да светят от другите ?
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  Ето малко полезно от мене снимките от Опел клуба -> Vw клуба и линк от Ланчия клуб http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en ПРОВЕРЕТЕ КАКВИ СА ВИ ЛАМПИТЕ В АВТОМОБИЛА Модераторите могат да ги сложат някаде на видно място да не отварям нова тема
                  Fiat punto 1,1
                  Fiat bravo 1,6 16v
                  Fiat bravo 2,0 20v
                  Honda civic 1,5
                  BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                  Коментар


                    #10
                    nasty, лумените характеризират силата на светлината, а келвините - цвета на светлината. отвори си някой ксенон-сайт, там винаги има снимки на цветовете и температурата при която се получават. заводския ксенон обикновено е около 4300 келвина, цветът е известен като "топло бяло". ксеноновите лампи ги дават да светят със сила около и над 3000 лумена, което е почти 2 пъти по-силно мот обикновените лампи. според сайтовете за ксенон обаче, обикновените светят не повече от 800-900 лумена над 4300 келвина, колкото повече са келвините (колкото цветът е по-синкав и дори виолетов), все по-малко стават лумените. 4300 келвина/3200 лумена е май най-добрата комбинацияако искате, тия дни може да ида да си взема една лампа, да ми напишете всички видове лампи които се използват в нашите коли, и ще питам за всички цени - H1, H2, Hx.... тук да питам : каква е лампата във фара за мъгла? H3?

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      тук да питам : каква е лампата във фара за мъгла? H3?
                      Виж горния линк на колегата - в него може да видиш какви са всички лампи за всички коли - надявам се да се ориентираш! А конкретно на въпроса: Н1
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        е да де, аз на него какво ли не правих, само не си проверих лампите какви са, като влизах по-рано през деня... благодаря.

                        Коментар


                          #13
                          А ето нещто което аз направих: Авто магазин Drive.bg------------------------------------------------------Номер на покупката: 122Информация за покупката: http://drive.bg/account_history_info.php? ......... ........Дата на покупката: 14 ноември, 2007 срядаВие сте закупили:------------------------------------------------------2 x Халогенна крушка H1 Cool Blue (12V 55W CB) = 16,20 лв.------------------------------------------------------Междинна сума: 16,20 лв.Регионална цена за София (Доставка до 24 часа): 2,00 лв.Крайна сума: 18,20 лв.Адрес за доставка------------------------------------------------------Адрес на купувача------------------------------------------------------Joro_Ka KalevСофия, БългарияНачин на разплащане------------------------------------------------------Плащане при доставкаМисля, че доста удобно за 2лв., няма разкарване, задръствания ....... !!! Инфо за магазина има в раздел Сервизи/Магазини
                          Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                          Коментар


                            #14
                            JO_666 написа:
                            2 x Халогенна крушка H1 Cool Blue (12V 55W CB) = 16,20 лв.
                            Хм, а защо като погледнах аз във сайта, цената за една крушка "H1 Cool Blue" e 12.80??? Нещо не е наред с този магазин.
                            Fiat Ritmo 105TC
                            1600cc 105к.с.

                            Коментар


                              #15
                              цената в посочения магазин наистина е 8.10 , мисля че всичко е наред

                              Коментар

                              Working...
                              X