Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗИМНА ОБСТАНОВКА/СЪСТОЯНИЕ НА ПЪТИЩАТА/

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Мммм да ама спря вече.Аз се надявах на повечко снежец ,но все пак усетих силата на зимните си гуми в комбинация от тежка предница и дизелов двигател.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      Току що влизам в апартамента в Казанлък.Пътувах от В.Търново до тук.Съвета ми е да не тръгвате неподготвени през прохода Шипка ако ще пътувате т.е. или зимни гуми или вериги да не казвам задължително.Утре сутринта към 7.00 тръгвам обратно да се занимавам с прехвърлянето на Бравото и оправяне на документите му и ако успея да мина прохода ще пиша отново.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #33
        Ники, успя ли да стигнеш до Търново, защото казаха, че прохода Шипка е затворен?

        Коментар


          #34
          Tornado мина през затворения проход Шипка.Така ето ме и мен.Сега сядам на компа иначе съм в Търново от 11.30.Случката днес беше много гот както и самото пътуване.Само който е пътувал отсечката Казанлък с.Шипка знае за какво става въпрос.Става дума за силна виелица и никаква видимост.Следва спирането от КАТ на бариерата на с.Шипка.След като им показах веригите си и им заявих ,че няма да ги поставя ме пуснаха да си троша главата като ме осведомиха ,че има закъсал товарен автомобил и лек автомобил.Такааааааа стигнах до мястото за което ми говориха полицайчетата и какво видях.Два закъсали лекотоварни камиони и една цистерна соло.Водача на машината за изчистване на пътя се опитваше да се провре между автомобилите на безхаберните водачи които си стояха на топло в кабините.Със моя помощ всичките автомобили бяха върнати назад за да разчисти трактора пътя.Не ми дойде на акъла да се снимам ,но какво ми беше учудването като се видях в огледалото в автомобила.Замръзнали вежди и бакенбарди както и косата отзад която не се покрива от шапката.След освобождаването на пътя и разчистването му веднага тръгнах първа кола след трактора които на върха обърна за да си почисти останалата част от платното в посока Казанлък.Когато превалих върха си отдъхнах и тайничко се надявах ,че неволите свършват.За мое учудване отсечката от върха до Габрово бе затрупана на места с около 20-25 см.снежна покривка.И аз не можех да повярвам ,но автомобила трудно вървеше надолу с зимните си гуми Gislaved за които изобщо не съжялвам ,че броих 200 лв.За бъзик спрях до полицейската Лада Нива в началото на прохода откъм Габрово.Спрях близо до нея и слязох за пореден път да си изчистя чистачките от леда.Теглих му едни бързи български и се учудих ,че прохода е затворен ,а аз си карам по него.Попитах го как ще слязат автобуса и останилите коли отгоре и той ми посочи Пътния кантон и каза ,че те са виновни. На снимката по долу се вижда как се е задръстила бронята ми от снега който разривах на слизане.Като заключение мога да кажа ,че всичко бе в кузата на сделката за Бравото любов кво да правиш.
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #35
            Фиат братко кво да го правиш
            Nissan Primera 1.6 16v P11
            ex.Fiat Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #36
              Браво колега, Tornado , аз тая вечер за срамотите закъсах в Русе на паркнга на едн блок , с триста зора ме измъканаха. Една пряспа се оказа доста дълбока и колата легна върху снега , няма измъкване. Ама така е, като снегорините (ако имаш изобщо късмет да видиш такова нещо на улицата) се движат с гордо вдигнати гребла, щото да не ги изцапат :D
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #37
                дидо къде видя снегорини бе брат ми аз от снощи гледам през прозореца и не видях, добре че има някои и друг бакшиш и патрулките които излизат и влизат в 2РПУ че да отъпчат малко снега за какво ги плащаме тия данъци и винетки изобщо не ми е ясно в момента аз не мога да стигна до бравото по чистата причина че не се виждат колите на паркинга а камо ли да го изкарам да го разходя

                Коментар


                  #38
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Браво колега, Tornado , аз тая вечер за срамотите закъсах в Русе на паркнга на едн блок , с триста зора ме измъканаха. Една пряспа се оказа доста дълбока и колата легна върху снега , няма измъкване. Ама така е, като снегорините (ако имаш изобщо късмет да видиш такова нещо на улицата) се движат с гордо вдигнати гребла, щото да не ги изцапат :D
                  Вече втори ден кръстосвам цяло Търново е такъв ужас няма.Приятел с Лада тази сутрин буквално разрина квартала Зоната.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #39
                    Тръгвам за Казанлък ,но не мога да намеря инфо дали прохода Шипка е отворен.Моля ако някой знае нещо да сподели колкото се може по бързо.Отбой намерих си инфо прохода Шипка е отворен за леотоварни автмобили.Забранено е движението на товарни с ремаркета и полуремаркета.На този 066806043 може да получите инфото.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      Прохода Шипка е почистен идеално и опесъчен.На места дори се вижда и асфалта.
                      Прикачени файлове
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #41
                        моя фиат остана в русе. там е ужас просто. неможах да го искарам от гаража, преспите са от метър нагоре. по улиците не беше минавал снегорин и път просто няма. сега ще чакам да спре да вали и да изчистят улиците и ще отида да си го взема. ама в българия е така, все ни изненадва времето, малко сняг да падне и обявяваме бетствено положение.
                        Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #42
                          Ако всички водачи бяха подготвени за зимата нямаше да има толкова проблеми по пътищата.А страдахме по темата за задължителните зимни гуми а.Ето ви сега резултата.Това го пиша заради това което видях и участвах на връх Шипка когато беше затворена ,а аз в това време слизах към Габрово.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #43
                            BAI MILE написа:
                            дидо къде видя снегорини бе брат ми аз от снощи гледам през прозореца и не видях, добре че има някои и друг бакшиш и патрулките които излизат и влизат в 2РПУ че да отъпчат малко снега за какво ги плащаме тия данъци и винетки изобщо не ми е ясно в момента аз не мога да стигна до бравото по чистата причина че не се виждат колите на паркинга а камо ли да го изкарам да го разходя
                            Мярнах два по Борисова, караха на кушия. Предполагам обаче че са отивали извън града да разчистват че имало много закъсали. Обаче днес е вторият ден без снеговалеж, но пътищата са все още в окаяно състояние. тая вечер ходих от Възраждане до болницата и после на ОМВ на Липник и обратно до Възраждане, меко казано само са отбили номера с почистването.Вчера си беше същото.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #44
                              Във Велико Търново заплющя дъжд...Колите навън вече са замръзнали...

                              Коментар


                                #45
                                Същото е и в Казанлък само ,че не само дъжд ,а и дребни бели топченца/суграшица,поледица/.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X