Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студено палене зимата - интересен проблем.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Студено палене зимата - интересен проблем.

    Колеги тази сутрин се удивих от моята машина.Не бях я палил от вчера следобяд и тук здраво вали сняг и беше доста затрупана. Викам си чакай да я запаля да загрява на бензин и да си я измета(тука имаме към 25см сняг). Сядам аз въртя - нищо, пак - запали и веднага изгасна, пак въртя - припалва , запали форсирах я леко, пускам газта - изгасна . ВТеглих и една майна минах на газ и запалих все едно е 35 градуса тепература навън а не сняг и лед. Иначе знам на бензин че горе долу всичко ми си е наред - и дюзата, и стъпковото моторче и всичко. Вчера при съсщите условия беше ток - даже я карах само на бензин - нали сега е не е толкова скъп - никакви проблеми. Като позагря я минах на бензин и нещо ми се давеше и хълцаше - явно студът и влагата са и дошли в повечко тази нощ - ех добре до преди 6 месеца си спеше в гаража аме вече няма.Ако някои се е сблъсквал сподобно нещо - ми кажете де!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Колеги, дефекта открит!Както Митко вчера ми писа че проблема може би е в налягането от бензиновта помпа - верно бе, точно от там - ама доколкото знам още бензиновите помпи не са се научили да дават налягане от празен резервоар! Оказа се че просто ми е свършило бензгинчето - като капнах за 10лв и всичко си доде не местото. Ама така е човек като е свикнал да му свършва само газта - аз си слагам всеки месец по за 5лв бензин и ми сис стига за палене и даже си остава - ама този път не! СРАМ И ПОЗОР!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Re: Студено палене зимата - интересен проблем.

      По-добре е да имаш повечко бензин в резервоара... Тука колегата с Ситроен ХМ така си прецака бензиновата помпа - нема пари да сипе бензинец и я кара 300км почти на сух резервоар (е на газ де!) и след това трябваше да кихне 120лв за помпа II употреба.
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Помпата ни се изключва като мина на газ така че даже и да няма бензин тя поне не смуче на сухо. Освен това паля само на бензин така че няма опасноснт скапя помпата.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Митко, става въпрос не за помпа на ФИАТ а за помпа на Ситроен, и то ХМ. Аз имам и един ВХ (ПРОДАВА СЕ) и да ти кажа, частите му са поне 2 пъти по-скъпи от на ФИАТА. А и тези дето продават втора употреба гледат ако може и по-скъпо от новите да ти ги продадат...Тъй че не се учудвай.

          Коментар

          Working...
          X