Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с чистачките

    Движенията на чистачките(предните) ми стават насечени,когато пусна режима с пауза(без значение колко е паузата).Ако работят без пауза -няма проблем!Какво да правя?Tipo 1.6 i.e. SX
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    #2
    При мен е съшото, но като се понамокрят започват да работят нормално. Предполагам че се е събрала мръсотия в основата на рамената или идва цялата работа от моторчето и като ми остане време ще се опитам да ги изчистя и смажа.Между другото при мен чистачките са с целите рамена и не виждам никакъв начин за разглобяване и реших, че се сменят само перата( гумичките), но вчера опитах и пак не успях. Някой да има някаква идея?
    Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

    Коментар


      #3
      А,да наистина !Как се сменят тези чистачки?И моите са с цели рамена!
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #4
        dr_wolfy написа:
        А,да наистина !Как се сменят тези чистачки?И моите са с цели рамена!
        Ами май не се сменят - само перата - онзи ден Явор си смени перата на Темпрата, там са такива, цели, но не знаех че има и Типо-та с такива чистачки....

        Коментар


          #5
          момчета и за съм с цели чистачки и много мразя момента в който трябва да сменя само перата значи хващаш чистачката и полека издърпваш перото. после по същия начин пъхаш новото перо.на мен ми е проблем да си намеря свестни пера, защото тези по 3-4лв са пълен боклук.Последния път си взех Bosh Twin и от тях свалих перата.ако намерите решение на прескачането при по-бавни обороти на чистачките кажете!!!!А нормално ли е да излиза лек дим от чистачките??

          Коментар


            #6
            така е, сменят се само перата. лошото е, че улеите са със специален профил и поне аз от 4 години само приспособявам разни. накрая мисля да си сложа обикновени рамена от типо, защото има проблем вече с притискането и еластичността на самото рамо.. проблема с трудното движение и аха да спрат по средата си го имам и аз.
            TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

            Коментар


              #7
              А,цели рамена рамена на чистачките(заедно с перата) продават ли се?Колко струват евентуално?
              Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

              Коментар


                #8
                dr_wolfy виж при италянеца или в някоя морга.ако намериш нещо свестно ми кажи че и аз искам да ги сменям!

                Коментар


                  #9
                  Смяната е приключение.

                  dr_wolfy написа:
                  А,да наистина !Как се сменят тези чистачки?И моите са с цели рамена!
                  Значи, аз си купих силиконови пера, всъщност единствените пера, които намерих. Исках да ги сменя защото дясната чистачка оставяше неичистено петно на стъклото.Та смяната става като изхлузиш лаисните, които държат перата. Те падат в страни и гумата пада. Наместваш новото перо между лайсните, и после се започва нахлузването на лайсните, перата между държачите. ПАзиш си пръстите щото лайсните режат и не прощават.След смяната обаче, чистачката продължи да оставя мръсно петно на същото място, за да не мога да се разделя с лошия навик да псувам докато карам.
                  Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                  Коментар


                    #10
                    При италианеца цяла чистачка комплект е 10 лв.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      lu40 написа:
                      При италианеца цяла чистачка комплект е 10 лв.
                      Дайте някакъв адрес или телефон на този "италианец",че като имам път към София ,да отскоча до там.
                      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                      Коментар


                        #12

                        Коментар


                          #13
                          mariobg написа:
                          dr_wolfy написа:
                          Дайте някакъв адрес или телефон на този "италианец",че като имам път към София ,да отскоча до там.
                          Виж сега тук отдолу има един линк, дето ми е подпис, кликваш на него, после на бутон "Връзки" има много полезни неща там... п.с. Цветя и бонбони не пием, да и занеш
                          Мерси!А пък за цветята и бонбоните немаш дерт!
                          Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                          Коментар


                            #14
                            Слижете си "нормални" рамена

                            И аз имах проблем с чистачките ... даже едното ми рамо - за късмет не шофьорското се счупи на две ... и тогава реших да ги сменя с "нормални" - такива на които се поставят нормални пера - ходих по моргите и се снабдих с - едно от Ауди 80 /старите/ и едно от Голф 3 паснаха идеслно - това от аудито - на шофьора, а от голфа на птъника ... и сега си купувам чистачки каквито си поискам ...
                            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                            Коментар


                              #15
                              Мойте също са с цели рамена даже като взех колата не шофьорското беше супено в основата и като реших да си взема ново и ми казаха 70лева.. отидох в института по заваръчни технологий и там ми го направиха като ново и от тогава не е мръднало. а за перата ми то аз където и да мина все виждам такива пера като за наште чистачки.. сменял съм ги 3 пъти вече и съм нямал проблем с намирането им всичките до сега са били Champion...Що се отнася за останалите проблеми не е нермално да се дига пушек от чистачките и не е нормално да прескачат, аз веднъш съм горил моторче по време на дъжд и трябва да ви кажа не е никак готино да караш извънградско с две връзки на двете чистачки и аз и човека до мене да движим ръчно чистачките.. Принципно доста гадно е устроен самия механизъм има доста места който ако не обърнете внимания още в начална фаза на проблеми могат да съсипят всичко, както при мене стана една от страниците на рамката се беше износила и когато ги пуснах тя се счупи и заклини и веднага след това моторчето прегра и изпуши, самото нещо което командва хода и паъзата на чистачките се намира в корпуса на моторчето така че всички манипулаций стават от там

                              Коментар

                              Working...
                              X