Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хвърля ми нафта отнякъде

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хвърля ми нафта отнякъде

    Здравейте,колата е Фиат Брава 1,9ТД и досега не съм имал проблеми с паленето, главно защото колата си нощува в гараж. Тези дни обаче ходих на гости и се наложи да "спи" на открито. Сутринта беше минус 6 градуса и си викам тъкмо да я пробвам как ще запали. Настроението ми поспадна след като запали едва от третия път като преди да влезе в обороти "хълцаше" около 10-тина секунди. След като почна да си работи двигателя, слязох от колата и какво да видя под двигателя една локвичка и се оцеждат капки от него. В първият момент помислих че е масло но се оказа че е нафта, помислих си че е текло от предния ден като паркирах, махнах капака на двигателя, гледахме оглеждахме отникъде не се вижда да е текло. Преместих колата малко по-напред за да видя дали продължава капането, но се оказа че е спряло. На другата сутрин пак минус 6 градуса гледам сухо под колата и пак реших да я запаля да видя какво ще стане. Тоя път запали от първият път, но пак с около 10-на секундното "хълцане", слизам и какво да видя нова локвичка и пак се оцеждат капки.Мислих и стигнах до извода че това се получава само при палене в студеното време и по-точно по време на запалването/"хълцането"/ преди да влезе колата в обороти, след това спира да капе. Тая сутрин в гаража като я запалих /без "хълцане"/всичко си е ОК.Споделете вашето мнение откъде може да е този проблем според вас.Благодаря предварително P.S. Забравих да кажа че след това пътувах около 300км и не е текло по време на движение, а и при спряло положение.
    Fiat Brava 1.9 TD 100

    #2
    ...

    Коментар


      #3
      И аз това ще направя, трябва само да паднат още малко температурите и да гледам откъде ще протече.
      Fiat Brava 1.9 TD 100

      Коментар


        #4
        Виж горивния филтър. Ако е пълен с вода и замръзва при -6, към помпата отива по-малко гориво и затова ще ти тресе. Виж дали не капе някъде от него когато се "запуши".
        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

        Коментар

        Working...
        X