Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С Бравата до Италия и обратно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Хе-хе, благодаря ви. Втора част задължително ще има, но малко по-нататък, тъй като се сдобихме с едно малко ангелче, което днес става на два месеца :D , така че ще се наложи да го изчакаме порастне малко. Много ми се ходи в Барселона, Париж... догодина. Жалко че май няма как да стане колата, много е далече.

    Коментар


      #17
      Някои от нещата които казваш и пишеш не са точно така.Аз също ходих куде ли не из Италия и даже си пропуснал някои подробности.
      Некъдърността е винаги в компания-талантът винаги е сам.

      Коментар


        #18
        италия

        и аз днес си взех карта на Италия сигурно трябва да ходим скоро някаде през Гърция и на ферибот та в Италия мисля че на веднъж 600км ще мога да мина и то с Пунтото досега не ме е оставало никаде а дали има газ на там че в Гърция няма по път само на 2-3 места .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          Колега, малко е оставало да се засечем Аз се прибрах миналата седмица.Подобен маршрут, само че се отидохме и се върнахме по вашия, на отиване.Ферибота ни се видя доста скъп в разгара на сезона.Всъщност ще драсна и моя тема по въпроса - просто вчера оставих 6 филма със снимков материал във фотото за промиване и сканиране.Ще ги събера после с тези от цифровата камера - не съм имал време да ги сваля от нея все още.Бяхме в северната част само - провинция Тоскана.Накратко - за времето прекарано там си промених коренно мнението за италианците...Жената го анализира много точно: "Щом спря да ги наричаш жабари и мърльовци, явно наистина са успели да те впечатлят" Честно казано не съм си подавал носа "навън" повече от 15 години.Време, достатъчно да забравиш, в каква помия сме затънали.Отново осъзнах какво е да си на дъното.Във всяко едно отношение.Това впечатление ме удари като с мокър парцал още при преминаването на митницата ни.Жалко, но за мен това е суровата истина.Това за мерцедесите също ми направи яко впечатление - за почти половин месец да съм видял няколко.Отнася се за луксозните возила като цяло.По улиците изобщо не видях такъв парад на суетата, какъвто виждам всеки ден тук.Няма многотонни лъскави джипове, няма лимузини, няма S-класи.Всъщност единствените 2 S-класи от общо приблизително десетина мерцедеса мернати от мен в Италия бяха по крайбрежната ивица на Виареджио.Хората карат нови, малки и практични автомобили.Но да оставим това - нека запазим темата за красивите неща от видяното и преживяното.Волтера и Сиена за местата, които ми харесаха най-много.Не че имаше такива, които не ми харесаха, де За Чинкуе Тере, изобщо за природата на север от Ла Специя също думите са недостатъчни.Флоренция е скъп град, има дворци и имения като от приказките за принцове и принцеси.И остави друго, хората си живеят в тях По време да една екскурзия около един от тях над Флоренция, снимам жената около портала на един такъв.В същото време портата се отваря ( с дистанционно, естествено ) и аз си викам сега кой знае кво Бентли ще излезе от тука.Да ама не.Възрастен човек в някакво новичко Пежо. Или пунтиак беше - не е толкова важно.Спря, заговорихме се, предложи да ни снима, предложи да ни свали до града - бяхме пешаци тогава.Оказа се бивш дипломат, имал приятели в БГ и дори говореше идеален инглиш - нещо рядко срещано в Италия.Изобщо хората умеят да живеят спокойно, няма го стреса и всичко създава усещането за една обща хармония.И цялата тази красота и естетика във всеки един детайл от всичко, което те заобикаля...Невероятно е.То сигурно затова и живеят до сто години, де - не се хабят много-много Съжалявам, че не се отбихме до Любляна - имахме такива намерения на връщане но времето беше дъждовно.Освен това опита показа, че нищо сериозно не можеш да видиш от един град, през който просто преминаваш.И без да си се подготвил къде точно да отидеш.Направихме нещо подобно в Триест...Гледам, че и ти си бил с GPS - ей, без тази машинка щях да съм жив зян в Италия.Вярно, че има табели, всичко е указано ама без него съм като сляп на чуждо място.Освен това аз мразя да карам по аутобани и все гледам да "кръшна" по панорамните и заобиколни пътища.А табелите все гледат да ме изкарат на тъпия аутобан Всъщност рябваше да взема от колеги един Гармин но в последния момент се разсъхнаха нещата и останах само с нокията.Даже една книжна карта нямах в мен а имах съмнения относно телефона - до момента не го бях ползвал сериозно за това.Всичко обаче беше на 6 с него - картата на Италия е толкова подробна, че намирах даже черните пътища до именията на хората!Не знам едно време как са се оправяли с нормални, ама сега всеки е закачил нещо на таблото и навигира ли навигира...Не че е гаранция, ама както четох някъде:" Друго си е да се затриеш с GPS а не като някой простак с книжна карта " Още веднъж поздравления за добрата тема!
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #20
            Esper написа:
            Колега, малко е оставало да се засечем Аз се прибрах миналата седмица.Подобен маршрут, само че се отидохме и се върнахме по вашия, на отиване.Ферибота ни се видя доста скъп в разгара на сезона.Всъщност ще драсна и моя тема по въпроса - просто вчера оставих 6 филма със снимков материал във фотото за промиване и сканиране.Ще ги събера после с тези от цифровата камера - не съм имал време да ги сваля от нея все още.Бяхме в северната част само - провинция Тоскана.Накратко - за времето прекарано там си промених коренно мнението за италианците...Жената го анализира много точно: "Щом спря да ги наричаш жабари и мърльовци, явно наистина са успели да те впечатлят" Честно казано не съм си подавал носа "навън" повече от 15 години.Време, достатъчно да забравиш, в каква помия сме затънали.Отново осъзнах какво е да си на дъното.Във всяко едно отношение.Това впечатление ме удари като с мокър парцал още при преминаването на митницата ни.Жалко, но за мен това е суровата истина.Това за мерцедесите също ми направи яко впечатление - за почти половин месец да съм видял няколко.Отнася се за луксозните возила като цяло.По улиците изобщо не видях такъв парад на суетата, какъвто виждам всеки ден тук.Няма многотонни лъскави джипове, няма лимузини, няма S-класи.Всъщност единствените 2 S-класи от общо приблизително десетина мерцедеса мернати от мен в Италия бяха по крайбрежната ивица на Виареджио.Хората карат нови, малки и практични автомобили.Но да оставим това - нека запазим темата за красивите неща от видяното и преживяното.Волтера и Сиена за местата, които ми харесаха най-много.Не че имаше такива, които не ми харесаха, де За Чинкуе Тере, изобщо за природата на север от Ла Специя също думите са недостатъчни.Флоренция е скъп град, има дворци и имения като от приказките за принцове и принцеси.И остави друго, хората си живеят в тях По време да една екскурзия около един от тях над Флоренция, снимам жената около портала на един такъв.В същото време портата се отваря ( с дистанционно, естествено ) и аз си викам сега кой знае кво Бентли ще излезе от тука.Да ама не.Възрастен човек в някакво новичко Пежо. Или пунтиак беше - не е толкова важно.Спря, заговорихме се, предложи да ни снима, предложи да ни свали до града - бяхме пешаци тогава.Оказа се бивш дипломат, имал приятели в БГ и дори говореше идеален инглиш - нещо рядко срещано в Италия.Изобщо хората умеят да живеят спокойно, няма го стреса и всичко създава усещането за една обща хармония.И цялата тази красота и естетика във всеки един детайл от всичко, което те заобикаля...Невероятно е.То сигурно затова и живеят до сто години, де - не се хабят много-много Съжалявам, че не се отбихме до Любляна - имахме такива намерения на връщане но времето беше дъждовно.Освен това опита показа, че нищо сериозно не можеш да видиш от един град, през който просто преминаваш.И без да си се подготвил къде точно да отидеш.Направихме нещо подобно в Триест...Гледам, че и ти си бил с GPS - ей, без тази машинка щях да съм жив зян в Италия.Вярно, че има табели, всичко е указано ама без него съм като сляп на чуждо място.Освен това аз мразя да карам по аутобани и все гледам да "кръшна" по панорамните и заобиколни пътища.А табелите все гледат да ме изкарат на тъпия аутобан Всъщност рябваше да взема от колеги един Гармин но в последния момент се разсъхнаха нещата и останах само с нокията.Даже една книжна карта нямах в мен а имах съмнения относно телефона - до момента не го бях ползвал сериозно за това.Всичко обаче беше на 6 с него - картата на Италия е толкова подробна, че намирах даже черните пътища до именията на хората!Не знам едно време как са се оправяли с нормални, ама сега всеки е закачил нещо на таблото и навигира ли навигира...Не че е гаранция, ама както четох някъде:" Друго си е да се затриеш с GPS а не като някой простак с книжна карта " Още веднъж поздравления за добрата тема!
            Колега , интересуваме каква е цената на Ферибота Игуменица-Триес или Игуменица-Венеция пътувал съм преди години по тези маршрути и скоро пак ще пътувам и трябва да направим сметките :D
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #21
              Ето ти сайта за резервации.!http://paleologos.forth-crs.gr/engli....exe?PM=BBза 2-ма с каюта в една посока и Лек Автомобил е някъде около 190ЕВиж и тук http://www.ventouris.net/bg/

              Коментар


                #22
                Atanas71 написа:
                Колега , интересуваме каква е цената на Ферибота Игуменица-Триес или Игуменица-Венеция пътувал съм преди години по тези маршрути и скоро пак ще пътувам и трябва да направим сметките :D
                Ето то една от кореспонденциите с местна агенция:
                От: Lakmos Ltd <XXX>Дата: 11 юли 2008 17:34Тема: Re: zapitvane ceni feribotДо: Stela Stoilova <XXX>ZDRAVEITE, MOGA DA PREDLOGA SLEDNITE VARIANTI10/08/08 IG-ANCONA - V 23.00 - 14.0024/08/08 ANCONA-IGO V 17.00 - 09.00NA 23/08 OT ANCONA I OT BARI NJAMA SVOBODNI KAUTI I SEDALKIKOMPANIJA MINOAN LINESTOTAL ZA TROINA KAUTA /2 ADULTS + 1 MLADEG/ + KOLA - 926.80 EURO DVUPOSOCHNO 10/08/08 IG - BARI - 01.00 H / TOEST NA 09/08 SRESHTU 10/08 VECHERTA/ - 10.00 H24/08/08 BARI - IGO -18.30 H - 05.00 H TOTAL ZA 3 SEDALKI +1 KOLA , DVUPOSOCHNO - 445 EURO , BEZ PRISTANISHTNITE TAXI KOITO GI PLASHTATE NA PRISTANISHTETO I SA PO 10 EURO NA CHOVEK , NA KOLA I NA POSOKA REGARDSSILVIA KJOSEVA
                Освен това виж и линка, който ти е дал колегата.Аз не знаех, но цените на ферибота са в дълбока зависимост от това, кога ще го ползваш.Освен това цената в 2 посоки и много по-изгодна, отколкото в 1.Е, не излиза на половината но отстъпката е значителна.Най-добре се обади и питай конкретно.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Колега, ..страхотна екскурзия си направил, ..завиждам ти

                  Коментар


                    #24
                    Това ъп-ване ме накара да прочета темата отново... много ми стана приятно, спомних си каква емоция беше! Това е първото ми пътешествие, и чувството наистина бе несравнимо. 2008 се роди сина ми, и тогава пътувахме предимно в България. По-следващата година бяхме десетина дни в Барселона, този път със самолет, прекрасни впечатления имаме от там, но това, което ми хареса най-много, беше 2010, когато с колата обиколихме цяла Франция! Страхотно пътуване, страхотни хора, страхотна държава! Същото лято се върнахме пак, този път само в Париж. Имах намерение да направя подобен пътепис, щеше да е два пъти по-дълъг от този, но новите правила за редакция на мненията ме спряха. Изобщо, оформихме една семейна традиция, всяка година май месец да пътуваме някъде, 2011 беше Белгия и Холандия, със самолет, нямаше смисъл да взимаме колата, на фона на разстоянията там, за догодина - ще видим

                    Коментар


                      #25
                      Колега, супер патуване, много красиви неща сте видяли и пожелавам на тези, които мечтаят да им се отдаде възможност да го направят. Ние, семейството също ходихме до Италия, но със самолет, кацаме в Рим и от там със скоростните влакчета до Виена, Флоренция и Пиза. Мислех и за кола, но ме плашеха, че там не шофирали много добре. За един ден взехме разстоянието от Рим до Венеция обиколихме го и вечерта се прибрахме в Рим. Патуването беше около 3:40 часа, влака от вътре беше като.. да не казвам имаше и ел. щори.. touch лампи, така и съомях да разгледам романтична тоскана.

                      Коментар


                        #26
                        Какво се е случило с първия пост в тази тема?

                        Коментар


                          #27
                          Явно при миграцията на форума е зачезнало.

                          Ето архива.

                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17161

                          Но нямаш право да редактираш, иначе и аз щях да си редактирам пътеписите.

                          Коментар


                            #28
                            Направих, каквото можах.
                            За снимките обаче не мога да направя нищо.
                            Ако колегата ги пази мога да се опитам да ги подредя.

                            П.П. Пращайте ми на ЛС линкове с такива полезни теми. Ще направя всичко възможно да ги възстановим и в новия форум
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #29
                              Със сигурност ги пазя, измежду хилядите на компютъра ми Нямам никакъв спомен кои са, но ще се опитам някой път да отделя време и да подбера наново подходящи.

                              Коментар


                                #30
                                Хе-хе, благодаря ви. Втора част задължително ще има, но малко по-нататък, тъй като се сдобихме с едно малко ангелче, което днес става на два месеца :D , така че ще се наложи да го изчакаме порастне малко. Много ми се ходи в Барселона, Париж... догодина. Жалко че май няма как да стане колата, много е далече.
                                Последна редакция от bosseric; 15.10.2017, 10:29.
                                Chuyen dat nen long an so hong rieng vi tri dep, nhieu san pham dat long an gia re chiet khau cao de mua dau tu

                                Коментар

                                Working...
                                X