Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спойлер за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    hf hpe написа:
    при нашите коли и скоростите които развиват спойлера може да служи само за красотаспойлера може да служи за увеличаване на сцеплението с настилката при скорости над 200-те километра
    Точно. Ако опреш да ти потрябва по-голямо сцепление от спойлер при високи скорости... пиши я бегала работата.
    Tipo DGT, 1.6 DOHC

    Коментар


      #17
      хора тези сполери и крила дето ги гледате из софия мислите ли че вършат некаква работа освен да хващат око... вземете си нещо млако не стърчащо над покрива задължително и ако имате възможност с вграден 3ти стоп в него...

      Коментар


        #18
        Blade написа:
        Еми аз си мисля че поне малко ще подобри стабилноста на колата при висока скорост. Нещо да не съм в грешка? Доколкото знам крилото натиска задницата и така по завоите има по малка вероятност да се пързаляш.Абе я които разбира да обясни като хората
        Блейд, истината е че спойлерите наистина помагат за по добра аеродинамика. На състезателните болиди обаче. При тях дизайна е такъв че над оределен скорост болида спокойно може да се движи на горната страна на тунел - толкова силно го притиска, повече от силата на тежестта.При колите за града, спойлерите са само и единствено за красота. Спойлера, който се слага отпред на бронята е много неудобен при сняг (превръщаш се в снегорин), или когато слизаш от бордюр и бързо се разделяш с него.Не забравяй че върху дизайна на колата са мислели десетки инженери и липсата на спойлер е достатъчно доказателство че е излишен.Всяко добавено нещо отвън, дори и тия пласмаси на прозорците да не вее - всичко води до увеличаване на въздушното съпротивление.
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #19
          Тук си в голяма грешка ако смяташ че всяко нещо добавено по екстериора на колата е нарочно не сложена само защото пречи нещо си сбъркал адреса...как тогава в по спортните версий на същите модели се появяват тези уж "излишни" прагове споилери и езици по бронята, ушички по капака...Не се слагат фабрично само поради причината че струват пари, и никопй ням да ти ги сложи при положение че едва 10 на сто от потребителите са готови да платята за такива екстри.....пак ви казвам кичете ги ако иксате като коледно дърво стига да не ви пречи при нормалното транспортиране няма да има никаква разлика за вас по отнощение на аеродинамините характеристики на колата....само гледайте да не слизате много надолу с сток окачването че вече веднъж оставяш собствено направения ми преден спойлер в едно недалечно градче

          Коментар


            #20
            Абе вярно си е че по нашите пътища, си е чиста загуба на пари да се прави кои знае какво по колата, ама нали е газариика и нали съм със спортно окачване та мисля със времето да си сложа поне тия неща които не пречат. Е пак не бих се разделил с много кинти де, че един познат си купи цял бодикит и на 2-рата седмица го джаснаха некви

            Коментар


              #21
              ...

              Коментар

              Working...
              X