Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo HF Integrale

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ебаси готиния хасвалт имате и каква празна дълга права ... де да бях покрай вас
    Power Under Pressure

    Коментар


      От старт ли тръгнахте и тримата или не !?
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        летящ от първа, аз бях от втора редица да наблюдавам между другото наклонът нагоре е доста сериозен, един средно статистически автомобил се запъва осезаемо
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          А един брутален турбо звяр минава с 200+ и си съска безгрижно П.П за да не съм офтопик един въпрос за турбото ти ICI твоето само на масло ли е или и на вода? А чудовищния турбалан на гралето с кво се охлажда само на масло ли е?

          Коментар


            Tuning Mode написа:
            А един брутален турбо звяр минава с 200+ и си съска безгрижно П.П за да не съм офтопик един въпрос за турбото ти ICI твоето само на масло ли е или и на вода? А чудовищния турбалан на гралето с кво се охлажда само на масло ли е?
            Моето ГТ се охлажда от антифриза, маслото му е само за мазане на стоманените съчмени лагери, минава през рестриктор 0.9мм колото да има обилно омасляване там.А на Гралето Прецижъна е само с маслено - въздушно охлаждане понеже рестрикторът му е 2мм и дебита на маслото е достатъчен и за да охлажда съчмените керамични лагери, които пък от своя страна нямат никакви проблеми дори и при 1000 градуса Ц , тоест като се загаси мотора нищо не ги бърка че ще се позагреят повечко от всичкото желязо около тях което е светело ярко червено броени минути преди това А при стоманените съчмени лагери едно такова загряване може да е критично и за това си имат голяма водна риза която почва да къкри като чайник и да продължава да ги охлажда когато се загаси мотора
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              Тая вечер покарахме с един силен гост от Варна Малко се изненадах защото заредих една друга карта на дютитата за бууста, понеже имах ядове с пренадуване преди това поради непълно отварящ се гейт ... и се оказа че вървя на 1.2 бара само Ще гледам да се преборя с триизмерната дюти карта и да се сверим пак на 1.5 бара :D http://www.youtube.com/watch?v=y1Mort-UoRU
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                Върви таз А3-ка : )

                Коментар


                  а това е реванша, аз вече на 1.5 а Аудито на 1.8 бараhttp://www.streetfire.net/video/audi...ch_2085004.htm
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    То тва Ауди много зъбато бе, пак гледам те придърпва що не го надуете още Въпреки че сравнително добре се държиш като за по-малко налягане
                    leave something of the happiness you bring

                    Коментар


                      И в двата клипа се говори за 5-та скорост на Аудито. Не разбирам от турбо коли но защо на 5-та Аудито заминава Вторият клип ми харесва повече, а третият най- много щот там се надявам на 5-та да те гони
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        аууууу мн са го нацадили тва 1.8,тъп въпрос ама горе доло около колко коня се варти,като се има напредвид че си 320 това е поне 360?
                        F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                        Коментар


                          wizard88 написа:
                          аууууу мн са го нацадили тва 1.8,тъп въпрос ама горе доло около колко коня се варти,като се има напредвид че си 320 това е поне 360?
                          Аудито е 320 на колелетата , 420 на вала голямото турбо си казва думата,а и е със 6 скорости
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            Какви са тия над 30% загуби в трансмисията на Ауди-то?

                            Коментар


                              wizard88 написа:
                              аууууу мн са го нацадили тва 1.8,тъп въпрос ама горе доло около колко коня се варти,като се има напредвид че си 320 това е поне 360?
                              Аз съм по скоро около 380, понеже ще се връзва по-добре на този вървеж Аудито е 320 коня на гуми / 0.78 = 410 коня на вала, това при 22% загубиРазликата в рязкото дръпване на 5-та е в различният момент на превключването при двете коли
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                един онборд от тази неделя на Калояново, първата сесия гарнирана с едно хубаво излитане накрая http://www.youtube.com/watch?v=HOIWGKnMrJIа като излязох мисля за 5-та сесия, разбрах по звученето и по вървежа че ще е последна и денят завърши със ремонтни дейности, гейта беше решил да пада, само две резби на едната гайка го държаха.Беше духнала гарнитурката явно, една такава странна слюдеста и след това за нула време се е отделил с около сант, горещите газове са срязали и една от пластмасовите стойки на перката на радиатора :axe: Благодарности на kocta и 100letov за възможността да им ползвам платформата като естакада, също благодаря на alex matrix за дадената спирачна течност, че ми се разсълзя работният цилиндър на съединителя.В крайна сметка успях да си подобря предишното време с някакви стотни но пак съм доволен , при положение че в събота при преглед на накладките разбрах че предна лява спира само на около 50% и нямаше време за ремонт, та така си карах с доста по-ранно спиране от обичайното.
                                Прикачени файлове
                                sigpic
                                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                                475HP 11,5/1,9/191
                                YouTube

                                Коментар

                                Working...
                                X