Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отваряне и затваряне на стъклата БЕЗ нужда от контакт. - Ок!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: re

    Pecho написа:
    gmg_service написа:
    ...
    Ама дай малко описания или снимки де - какво реле си използвал, къде си му намерил място, откъде взимаш сигнал от вратите, къде точно в модула за управление на стъклата се пипа и пр. Изобщо ценна ще е практическа информация - въпросът е да ни спестиш разлистване на колата и гадаене кое къде се намира и кой кабел откъде минава.
    1.Каквото реле имаш(12 V).2.С кабелна превръзка го хващаш за някой сноп с кабели.3.Развиваш бутона за плафона в купето,и от там вземаш (-).4.А въпросното ACC,се открива с една пробна лампичка(12 v).Модулите при различните коли са различни.За това не искам да конкретизирам за да не заблудя някой.Но една пробна лампичка прави чудеса
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    Коментар


      #17
      Справихме се, но системата е малко сложна. Ако някой има интерес, мога да постна съотетните снимки и обяснения. gmg_service, благодаря ти, но това което ти даваш като схема става за Типо, например, но не и за Bravo/Brava/Marea.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #18
        Rokambol написа:
        Справихме се, но системата е малко сложна. Ако някой има интерес, мога да постна съотетните снимки и обяснения. gmg_service, благодаря ти, но това което ти даваш като схема става за Типо, например, но не и за Bravo/Brava/Marea.
        Според мен трябва да се подава постоянен + на две места към блока за управление, или греша? Ако е така става просто с две релета, или едно в повечко контакти!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Rokambol написа:
          Справихме се, но системата е малко сложна. Ако някой има интерес, мога да постна съотетните снимки и обяснения. gmg_service, благодаря ти, но това което ти даваш като схема става за Типо, например, но не и за Bravo/Brava/Marea.
          Eeee.А моето Bravo как стана??? Може би за Марея-та си прав.Там не споря.Но за Браво,Брава.......
          Fiat Bravo 1.9 JTD

          Коментар


            #20
            Rokambol написа:
            Справихме се, но системата е малко сложна. Ако някой има интерес, мога да постна съотетните снимки и обяснения. gmg_service, благодаря ти, но това което ти даваш като схема става за Типо, например, но не и за Bravo/Brava/Marea.
            Аз имам интерес и ще съм ти много благодарен ако го направиш , че ми е много дразнещо да вкл на контакт постоянно
            Lancia Lybra 2,4JTD '03
            Фиат Браво 1.9TD75 '97
            Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
            Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

            Коментар


              #21
              standox_brava написа:
              Аз имам интерес и ще съм ти много благодарен ако го направиш , че ми е много дразнещо да вкл на контакт постоянно
              Ок. В понеделник ще пусна всичко подробно.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #22
                Rokambol написа:
                standox_brava написа:
                Аз имам интерес и ще съм ти много благодарен ако го направиш , че ми е много дразнещо да вкл на контакт постоянно
                Ок. В понеделник ще пусна всичко подробно.
                Не забравяй и старата схема за Типо. В преден пост бях написал подробности относно ел. стъклата и алармата.
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #23
                  Извинявам се за забавянето. Опитал съм се да представя поетапно стъпките. Част от тях може да са излишни, но нека не забравяме, че има колеги, които не знаят кое къде се намира.На сн. 01 е жабката, със стрелка съм посочил клипсите за свалянето на капака, под който модула.сн. 02 - вече сваления капак.сн. 03 се вижда модула в монтирано положение. Сваля се като се развият две гайки с гедоре десет.Продължава надолу.....
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #24
                    .....сн. 04 - сваления модул от планките. Виждат се трита куплунга, все още не разкачени. За оградения с червена елипса сектор, информация по долу.сн. 05 - Вече полуразглобен. Капачето му се държи на четири щипки, които имат навика да се чупят. Внимавайте.сн. 06 - допълнителното реле (с превключващ контакт. Използва се само нормално отв. к-кт) с диоди и кабелчета както следва: - червен - първо краче на по малкия, бял (В) куплунг (8-ми извод по ориг. схема) - зелен - през диод на седмо краче на същия куплунг (2-ри извод по ориг. схема) - жълт - второ краче (7-ми извод по ориг. схема)Продължава....
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #25
                      ....сн. 07 - връзките отблизо с изводите на релетосн. 07b - поглед от близосн. 08 - поглед отстрани.Монтажа е в обратна последователност.Оградения с червена елипса куплунг (сн. 04) показва мястото (вече изолирано), където се прекъсва извод 7 на куплунг В (извода, отговарящ на жълтия проводник, вътре в модула) и се поставя последователно диод с анод към инсталацията и катод към куплунга.Сваля се капака на предпазителите (под волана, долу в ляво), намира се снопа, идващ от вратата и се прекъсва червения проводник! Той е единствен с такъв цвят. Парчето, идващо от вратата се удьлжава с подходящ кабел и се свързва с извод 7 на куплунг В (извода, отговарящ на жълтия проводник) или казано по друг начин към катода на диода. Целта е при отваря не на врата и сработване на релето да не се върне (+) към инсталацията. Останалата част от червения проводник се изолира. Тя вече не се използва, но не трябва да се премахва, тъй като захранва и други възли. Допълнителното реле е залепено с локтайд за голямото, но за повече сигурност съм го вързал и с опашка.Схемата, която е реализирана при мен (Хиляди благодарности на Марио - гений си, брат’чет) позволява управление на стъклата, но само от шофьорската врата и то само при отворена такава. Няма никакъв проблем да се направи и тази на пътника, както и да е независимо от отварянето на вратата, но според мен няма смисъл.Ако има нещо неразбираемо или някакви неточности, питайте. Успех.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #26
                        brat_John написа:
                        Не забравяй и старата схема за Типо. В преден пост бях написал подробности относно ел. стъклата и алармата.
                        Приятелю, не мога да намеря схемата на Типо-то, но схемата на колегата gmg_service е напълно адекватна за теб. Трябва да стане. Имам някакъв бегъл спомен, че нещо в модула се шунтираше, но не мога да се сетя. Ако ми дадеш още малко време (и ме подсещаш чат-пат) ще сваля схемата от нета и ще ти дам напълно точни указания.
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #27
                          Rokambol написа:
                          brat_John написа:
                          Не забравяй и старата схема за Типо. В преден пост бях написал подробности относно ел. стъклата и алармата.
                          Приятелю, не мога да намеря схемата на Типо-то, но схемата на колегата gmg_service е напълно адекватна за теб. Трябва да стане. Имам някакъв бегъл спомен, че нещо в модула се шунтираше, но не мога да се сетя. Ако ми дадеш още малко време (и ме подсещаш чат-пат) ще сваля схемата от нета и ще ти дам напълно точни указания.
                          Разбира се! Няма проблем ще почакам
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар


                            #28
                            Rokambol написа:
                            Приятелю, не мога да намеря схемата на Типо-то, но схемата на колегата gmg_service е напълно адекватна за теб. Трябва да стане. Имам някакъв бегъл спомен, че нещо в модула се шунтираше, но не мога да се сетя. Ако ми дадеш още малко време (и ме подсещаш чат-пат) ще сваля схемата от нета и ще ти дам напълно точни указания.
                            Доста подробно и нагледно обяснено, поздрави!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #29
                              Браво Rocambol!И от мен получаваш отличен и червена точка. В този форум всеки е добре дошъл с идеи,консултации и нагледни материали. Тук е мястото максимално да си помагаме, а не да се надуваме с кой каква "метла на баба Яга" яхнал и вдигнал ултразвукова скорост покрай патрулката, че не го засякала радара.Подкрепям Rokambol и за това, не че сме градски, а че се е потрудил човека максимално да ни улесни с обясненията си и нагледного е паказал така, че всеки да може сам да се справи с конкретния си проблем. Дай, Боже, повече таки съфорумници!
                              Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

                              Коментар


                                #30
                                Схемата на колегата ROCAMBOL може ли да се приложи за FIAT CROMA модел 1996 г.
                                FIAT CROMA 1.9 TDI - 1996Г

                                Коментар

                                Working...
                                X