Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изчезна ми хидравликата на Пунтото и няма кой да ми помогне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    кола

    Ако имаш някой познат да се занимава с диагностика тук има програма
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #32
      REPLAY_- написа:
      Иман фиат пунто JTD 1.9 и от както съм го купил постоянно ми мига дисплея на километража . Кзаха ми че маслото е за смяна сменихго но пак мига като махна акумолатора и после го сложа спира и като дам контакт пак започва. Някой да ми помогне с идея от какво може да е . Благодаря!!! А и онзи ден като навих волана до край ми изключи хидравликата после загасих колата запалих я и се оправи. Следтова като навия волана до край нямаше проблеми ?
      трябва да се направи така нареченият прокси алаимънтстава и с платените версии на екускан-атова, за мигащият километражза волана има много варианти за повреда

      Коментар


        #33
        Re: кола

        kluchar написа:
        колега първо смени сервиза после електро усилватела се отремонтира а тази платка където са ти казали че е изгторяла много трудно се проврежда само да нене датчик че неможеш да се купиш от магазин а трябва втора употреба ако имаш проблем обади се имам всичко което може да прави проблем може да се провери първо на колата а ново е много скъпо
        Здравейте, карам Фиат Стило 1.9 ЖТД, а възможно ли е твърдия волан да е от недосттъчен ток, който генерира динамото. И аз съм ходил по доста сервизи и все различни диагнози ми поставят и съм в безизходица. Преди 3 седмици светва понякога червения волан и волана става твърд. След гасене и палене се оправя, но от няколко дни воланчето постоянно свети и волана не се оправя.

        Коментар


          #34
          Може и от захранване Трябва да се видят от долу шините
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #35
            Fiat Punto 1.2 2004

            Здравейте. Днес и при мен се появи този проблем и затова се спрях на тази тема. Карах си и в движение ми се включи лампата с червения волан. Просто си светеше, а хидравликата си работеше перфектно. Спрях и загасих автомобила и после пак го запалих. Лампата се включи отново, но хидравликата си работеше нормално и продължих да карам. Когато отново спрях реших да погледна хидравличното масло, но странно не можах да намеря къде е под капака. Виждам къде е спирачната течност, течността за чистачки, антифриз, моторно масло, но няма никъде хидравлично?!?!?! Някой може ли да ми помогне с отговора на този въпрос и простете за невежеството ми. Когато запалих отново лампата вече не светеше. Бих искал да знам какво става всъщност, да ходя ли в сервиз и откъде се долива хидравлично масло на Fiat Punto 1.2 2004 Dynamic??? Благодаря предварително.
            Ako si Golf,burzo iz4ezni,kola si kupi i 4ak togava tuk neshto napishi.

            Коментар


              #36
              Никъде... Освен по заведенията Колата ти е с електроусилвател на волана.п.п. Най добре ще е да прочиташ поне първите мнения на темата преди да питаш в нея
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #37
                можеш да продължиш да го търсиш,но няма да го намериш.всичко е ел

                Коментар


                  #38
                  Fiat Punto 1.2 2004

                  Много ви благодаря за бързите отговори. Да, аз четох по темата всичко, но просто реших да питам, защото моделите за които се говори по горе са преди 2004. Но няма значение. Лампата сега не свети, но разбирам, че скоро ще си замине ел.-а на волана. Разбрах, че е доста скъпо това устройство. Тука чета някакви цифри по 1000-1700лв, ега ти. Може да се търси вариант с втора употреба макар, че както писах дори и когато лампата светеше волана си работи перфектно, засега.
                  Ako si Golf,burzo iz4ezni,kola si kupi i 4ak togava tuk neshto napishi.

                  Коментар


                    #39
                    Втора употреба разбира се ти ако го купиш ново, по-добре смени колата.
                    BMW E46 coupe
                    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                    Коментар


                      #40
                      Здравейте хора . Карам Фиат Пунто 1.9 ЖТД 2003 г. За съжаление до сега само разглеждах мнения и теми из форума , но днес ми се наложи да се регистрирам.... Та проблема ми е сходен , както с на повечето хора , а именно - светва ми малкото червено воланче на таблото. До преди ми се беше случвало 2-3 пъти да светва, но след изключване на двигателя и последващо палене се оправяше ... Е , вече това воланче си свети перманентно и започна "якото въртене " , все едно имам Лада с меки гуми( както се изрази човек в тази тема). Прочетох мненията из форума и честно казано доста се обърках , затова реших да питам ... Какъв може да е най-малкия проблем / най-големия проблем и дали е нещо средно м/у тези две крайности. Моля за съдействие и извинение, ако не съм се изразил правилно . П.П : точно днес щях да ходя при нотариус, за да я продавам , и светна волана .....
                      Fiat Croma 1.9 16V Multijet (150 Hp) 2007 Automat

                      Коментар


                        #41
                        Релета в мотора, датчик на волана, проблем с рейката.Първо я закарай на диагностика, там ще ти кажат каква грешка е записал компютъра.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #42
                          M5kov написа:
                          Релета в мотора, датчик на волана, проблем с рейката.Първо я закарай на диагностика, там ще ти кажат каква грешка е записал компютъра.
                          Да , Чакам майстора да си инсталира някаква програма , за да може да диагностицира колата (естествено днес за мой късмет точно сега му се е развалила..) иначе благодаря ..Видях в по-горни мнения закупуване на нещо за 1000-1700 лв . Кое е точно, за да знам ако ми кажат да се държа здраво някъде
                          Fiat Croma 1.9 16V Multijet (150 Hp) 2007 Automat

                          Коментар


                            #43
                            В моят случай за който говорих по горе става въпрос за пунто 2004, 1.2 бензин. Има бутон city и като го натисна волана става страшно лек. преди я карах само на тази опция и взе да свети въпросната лампа. Сега ползвам опцията само като паркирам и волана си е супер, няма проблем и лампата спря да свети. Нищо не съм сменял въпреки, че светеше лампата. Вече почти година от тогава и няма никакъв проблем.
                            Ako si Golf,burzo iz4ezni,kola si kupi i 4ak togava tuk neshto napishi.

                            Коментар


                              #44
                              mitko_fIaT написа:
                              В моят случай за който говорих по горе става въпрос за пунто 2004, 1.2 бензин. Има бутон city и като го натисна волана става страшно лек. преди я карах само на тази опция и взе да свети въпросната лампа. Сега ползвам опцията само като паркирам и волана си е супер, няма проблем и лампата спря да свети. Нищо не съм сменял въпреки, че светеше лампата. Вече почти година от тогава и няма никакъв проблем.
                              Аз бях доста предупреждаван, че слабото място на тези фиати е сервото, и по тази причина не ползвам много често City режима, да не кажа никога. Ама ей на - светна тоя волан точно преди да продам колата.... дано излезе нещо малко. Ако трябва да давам 1000+ лв. продажбата се обезмисля тотално...
                              Fiat Croma 1.9 16V Multijet (150 Hp) 2007 Automat

                              Коментар


                                #45
                                Не бери грижи. Втора употреба се намират, бол.
                                Ako si Golf,burzo iz4ezni,kola si kupi i 4ak togava tuk neshto napishi.

                                Коментар

                                Working...
                                X