Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде са камерите в София

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Предложение към администраторите на сайта:Вие се познавате с много хора включително и с "ръководствата" във форумите за други марки коли. Би било добре да се обеденят усилия - ако се събере информация от няколко форума то ще е доста по-пълна. Даже ако има някой уеб дизайнер може да се направи един сайт с карта на града, и както по-горе, беше предложено и цветови код за камерите (т.е. само снима или има и радар). Също един елементарен списък с номерата на колите които снимат тихомълком. Ако мога да помогна с нещо за целта съм на линия.

    Коментар


      #47
      Стационарни камери:1. На бул. Н.Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх - камерите са в 2-те посоки (60км/ч)2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)3. Хотел Хемус. Монтирана е на стълба на светофара, на който спирате идвайки от бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп-линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.4. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша5. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.6. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.7. На бул.Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.8. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост9. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков10. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.11. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна12. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.13. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)14. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км15. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница.16. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!!17. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветеление за тях18. На Витошка, при НДК19. На светофара на Раковска и Цар Освободител.20. На кръстовището на Опълченска и Стамболийски. Следи за неправилен ляв за Руски паметник, на стълба до механотехникума.21. Още четири камери има точно на голямото кръстовище пред Централна гара.22. На кръстовището на булевард Св. Наум и булевард Джеймс Баучър23. На бул. България, посока НДК преди кръстовището с Димитър Несторов /на дъгата на завоя, до магазин MaxDrive, срещу Shell/ Камерата е доста недискретно сложена - на втория етаж на блока е и гледа право към булеварда!24. На паметника Левски на островчето като идваш от софиския университет на стълба една четна като лампа но вътре има камера и на се вижда на къде е завътяна.25. На Мадрид посока гара подуене пак на островчето от страната на трамваините релси пак същия модел.26. Има камера на бул. Ал. Стамболииски и ул. Опълченска в посока руски паметник. Гледа точно в средата на крастовището.Хваща минаване на червен свтофат и неправилен ляв завой от стамб. към опълченска.27. На светофара на Пресечката със Ботев на Централна гара забелязах нови днес камери - следят посоката на движение към надлез надеждаМобилни камери:1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.2. Бяла Лада, движеща се по бул. България3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо - срещу резиденция Враня4. Доста често се забелязва на моста към летището - КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин кисне бяла лада без надписи. Съжалявам, ако се повтарят много от написаните но не ми се четяха 4 страници Soryинформацията е взета от http://www.shofior.com/useful_inform...tml?page_id=13
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #48
        В Автобилд другия четвъртък ще има списък на маршрутите на камерите в София!
        F31 BMW 320d

        Коментар


          #49
          Попаднах на любопитен клип с новата камера на Царигардско шосе преди Орлов мост:http://vbox7.com/play759e150Не знам редно ли е през нощта да се заслепяват водачите по този начин ?
          Прикачени файлове

          Коментар


            #50
            Колеги, някой случайно да знае на филиповско шосе, малко преди разклона с околовръстното(то там си е автомагистрала Люлин де) от Суходол посока Люлин дали има камера? Туко що минах и нещо светна бая силно, ама нямаше време да се огледам, а и карах с 55-60
            Lancia Lybra '00 1.8 140hp

            Видеорегистратори

            Коментар


              #51
              dimaldim написа:
              Колеги, някой случайно да знае на филиповско шосе, малко преди разклона с околовръстното(то там си е автомагистрала Люлин де) от Суходол посока Люлин дали има камера? Туко що минах и нещо светна бая силно, ама нямаше време да се огледам, а и карах с 55-60
              Всеки ден минавам от там..съмнявам се. Ако имаше 100% щеше да имам честитки.
              Алуминиеви радиатори

              Коментар


                #52
                Колеги някой случайно да го е сапунисвала камерата на Драган Цанков? Че вчера се заядох с един Мерцедес където не трябва май...
                ex FIAT Marea 1.9 TD100

                Коментар


                  #53
                  ganchoto написа:
                  Колеги някой случайно да го е сапунисвала камерата на Драган Цанков? Че вчера се заядох с един Мерцедес където не трябва май...
                  Може ли да уточниш местоположенинието на тази камера и каква е, за превишена скорост, за червен светофар, трафик...
                  Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                  Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                  Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                  Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                  Търси се..

                  Коментар


                    #54
                    FIRE 8V написа:
                    ganchoto написа:
                    Колеги някой случайно да го е сапунисвала камерата на Драган Цанков? Че вчера се заядох с един Мерцедес където не трябва май...
                    Може ли да уточниш местоположенинието на тази камера и каква е, за превишена скорост, за червен светофар, трафик...
                    Ами след спускането от радиотелевизионната кула в посока "канала", преди първата пешехедна пътека. Колегите в тази тема казват, че там ограничението е 40, а камерата снима от 70 нагоре. Много пъти, като съм минавал оттам съм се заглеждал, но виждам само прожектор, осветяващ пътеката. Та затова питам за информация първа ръка.
                    ex FIAT Marea 1.9 TD100

                    Коментар


                      #55
                      Колеги ето и малко информация за мобилни камери от форума на СИТРОЕНпътя Шумен - Русе, в района на Разград(с.Ушинци)- червен Сеат и такси- В.Търново - Варна, в района на с. Козаревец - патрулка- пътя Плевен-Русе ,в село Българене ....бяла АСТРА без надписи . Минавайте бавно през цялото село;- Ст.Загора - Н.Загора, обикновено в с. Подслон съм засичал червена Опел Астра, без опознавателни знаци.- София, Южна дъга на околовръстното, под строящия се мост (този, по който ще минава трафика от Симеоновския лифт в близко време), който е напречно на същото и е малко преди ИКЕА, и до новостроящия се мол (в посока изход от София), се скътава патрулка в тъмното. Когато аз я засякох тъкмо се нагоди привечер след 20.00 и няма шанс да я видиш просто.Горна Оряховица - Долна Оряховица , паркинга на Захарни заводи - Опел ВектраЛясковец на околовръстния път , пред Лукоил - Астра-Вектричката седи и на Волуяк в посока Костинброд, там където се слиза в ниското и мери съответно излизащите от София и също така и в обратната посока към София на 3 места съм я засичал.1. Паркирана с лице към идващите колици на около 300 метра след табелата Волуяк на едно като чакъл2. Паркирана зад една зелена ограда (изглежда като паркинг) в ниското преди излизане от Волуяк (доста коварно)3. Паркирана от другата страна (насрещното), точно където е прекъсната мантинелата, и кофтито е че мери и снима за скорост пътуващите към София и трудно се забелязва самата кола, а и трудно би се осетил човек да върне газта в последния момент, ако я види, тъй като първоначално мантинелата пречи.http://s16.postimage.org/an1j03w7l/IMG_0584.jpg --за тази ВЕКТРА става думаАз засякох сребристо Ауди А6 на пътя между Казичане и Ботевградско с камера и радар, като апаратурата беше отвън на тринога
                      TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                      ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                      НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                      Коментар


                        #56
                        zdrawko написа:
                        Колеги ето и малко информация за мобилни камери от форума на СИТРОЕНпътя Шумен - Русе, в района на Разград(с.Ушинци)- червен Сеат и такси- В.Търново - Варна, в района на с. Козаревец - патрулка- пътя Плевен-Русе ,в село Българене ....бяла АСТРА без надписи . Минавайте бавно през цялото село;- Ст.Загора - Н.Загора, обикновено в с. Подслон съм засичал червена Опел Астра, без опознавателни знаци.- София, Южна дъга на околовръстното, под строящия се мост (този, по който ще минава трафика от Симеоновския лифт в близко време), който е напречно на същото и е малко преди ИКЕА, и до новостроящия се мол (в посока изход от София), се скътава патрулка в тъмното. Когато аз я засякох тъкмо се нагоди привечер след 20.00 и няма шанс да я видиш просто.Горна Оряховица - Долна Оряховица , паркинга на Захарни заводи - Опел ВектраЛясковец на околовръстния път , пред Лукоил - Астра-Вектричката седи и на Волуяк в посока Костинброд, там където се слиза в ниското и мери съответно излизащите от София и също така и в обратната посока към София на 3 места съм я засичал.1. Паркирана с лице към идващите колици на около 300 метра след табелата Волуяк на едно като чакъл2. Паркирана зад една зелена ограда (изглежда като паркинг) в ниското преди излизане от Волуяк (доста коварно)3. Паркирана от другата страна (насрещното), точно където е прекъсната мантинелата, и кофтито е че мери и снима за скорост пътуващите към София и трудно се забелязва самата кола, а и трудно би се осетил човек да върне газта в последния момент, ако я види, тъй като първоначално мантинелата пречи.http://s16.postimage.org/an1j03w7l/IMG_0584.jpg --за тази ВЕКТРА става думаАз засякох сребристо Ауди А6 на пътя между Казичане и Ботевградско с камера и радар, като апаратурата беше отвън на тринога
                        Днес за първи път забелязах катаджии на Е79 на широкия четилентов участък около Ботевград, бяха в тъмнозелена Лада Нива с надпис КАТ на нея. Бяха спрели напреко на пътя, но не успях да видя дали има камера в автомобила. Ако са снимали доста хора са гръмнали, вкл и аз ... Не мисля, че точно на този участък е коректно да има радари, или поне ограничението да не е 90...
                        ex FIAT Marea 1.9 TD100

                        Коментар


                          #57
                          ganchoto написа:
                          zdrawko написа:
                          Колеги ето и малко информация за мобилни камери от форума на СИТРОЕНпътя Шумен - Русе, в района на Разград(с.Ушинци)- червен Сеат и такси- В.Търново - Варна, в района на с. Козаревец - патрулка- пътя Плевен-Русе ,в село Българене ....бяла АСТРА без надписи . Минавайте бавно през цялото село;- Ст.Загора - Н.Загора, обикновено в с. Подслон съм засичал червена Опел Астра, без опознавателни знаци.- София, Южна дъга на околовръстното, под строящия се мост (този, по който ще минава трафика от Симеоновския лифт в близко време), който е напречно на същото и е малко преди ИКЕА, и до новостроящия се мол (в посока изход от София), се скътава патрулка в тъмното. Когато аз я засякох тъкмо се нагоди привечер след 20.00 и няма шанс да я видиш просто.Горна Оряховица - Долна Оряховица , паркинга на Захарни заводи - Опел ВектраЛясковец на околовръстния път , пред Лукоил - Астра-Вектричката седи и на Волуяк в посока Костинброд, там където се слиза в ниското и мери съответно излизащите от София и също така и в обратната посока към София на 3 места съм я засичал.1. Паркирана с лице към идващите колици на около 300 метра след табелата Волуяк на едно като чакъл2. Паркирана зад една зелена ограда (изглежда като паркинг) в ниското преди излизане от Волуяк (доста коварно)3. Паркирана от другата страна (насрещното), точно където е прекъсната мантинелата, и кофтито е че мери и снима за скорост пътуващите към София и трудно се забелязва самата кола, а и трудно би се осетил човек да върне газта в последния момент, ако я види, тъй като първоначално мантинелата пречи.http://s16.postimage.org/an1j03w7l/IMG_0584.jpg --за тази ВЕКТРА става думаАз засякох сребристо Ауди А6 на пътя между Казичане и Ботевградско с камера и радар, като апаратурата беше отвън на тринога
                          Днес за първи път забелязах катаджии на Е79 на широкия четилентов участък около Ботевград, бяха в тъмнозелена Лада Нива с надпис КАТ на нея. Бяха спрели напреко на пътя, но не успях да видя дали има камера в автомобила. Ако са снимали доста хора са гръмнали, вкл и аз ... Не мисля, че точно на този участък е коректно да има радари, или поне ограничението да не е 90...
                          Аз минавам от там всяка седмица в последните 2 години и неведнъж съм виждал въпросната Нива.И аз като другите не карам с 90 там и досега не съм получавал честитки (дано и да не получавам),сигурно защото са преценили,че 90 е ниска скорост за този участък.
                          ex. Stilo 1.9 JTD Active

                          Коментар


                            #58
                            Не знам дали е удобно, но ще помоля колегите които са щракнати от камерата на 202 да споделят, каква им е засечената скорост. Аз лично си направих труда една вечер да подрема в локалното около камерата и това което установих е че вероятната скорост която се засича е над 70 км/ч., но това го казвам като мерих на око!!!За съжаление за двайсетината минути които постоях бяха щракнати поне 30 коли, в началото ръкомахах хората да намалят, но по скоро ефекта беше отрицателен и се отказах,после само зяпах!

                            Коментар


                              #59
                              Здравейте! Имате ли представа дали има камера на кръговото на Сточна гара? От спешното завъртях и минах на червено на светофара за гробищния парк и Орландовци, тъй като изобщо не го видях.

                              Коментар


                                #60
                                Наскоро забелязах, че на бул Сливница в района на "Лъвов мост" в двете посоки, освен обикновените камери за следене на трафика има и такива за скорост. Камерите са обърнати, така че да снимат колите в гръб и тъй като има около тях много дървета, а и трафика е натоварен, се забелязват доста трудно.

                                Коментар

                                Working...
                                X