Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде да си видим фиатките

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ми влизаш в настройките и даваш да ти показва литри на километри. Иначе ти е показал почти 6 л на 100, което не е зле за градско, но за 15 км едва ли е критерий.
    А ако питаш откъде се влиза в настройки - не знам на тоя модел, но все някъде ще има бутон по таблото или вляво табло с бутони, а би трябвало да има и бутон на лоста за чистачките, откъдето може да се нулира пробега.
    А ако питаш какво да правиш по сервизите, поне смени маслото. Друго - каквото се обади или каквото е за смяна, ако покаже при прегледа.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      Линеа с този двигател дава 6/100 градксо... Нещо си се объркал 17,3 ти е моментен разход, ако си го бил настъпил и точно в този момент си пуснал опцията на бордовия компютър.

      Коментар


        17,3 км за 1 литър, това прави около 5,8-5,9 на 100. Гледам Фиат Путно са 5 места, моя е 4, с 4 колани ?

        Коментар


          dartakaBG написа: Преглед на мнението
          Здравейте, нямам абсолютно никаква представа от тая марка ,но от вчера съм собственик на е те тоя автомобил: Фиат 1,3 дизел 90 коня,6 скорости, 2009 г. Вече е регистриран и днес отидох на работа с него. Даде ми 17,3 км /l . в София сутрешно градско на 15 километра. Още гледам като теле в железница ,и се мъча да го разбера първо това какъв модел е, Пунто, Гранде Пунто, Ево или бах мааму.
          Нямаш ли си талон да видиш какъв модел е бах мааму?
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Лек автомобил Фиат Пунто. Обаче като отворя каталозите Фиат Пунто нямат такъв външен вид,Фиат Пунто след 2006 е съвсем различен на външен вид, имат модел Гранде пунто, обаче Градне Пунто от 2009 са 5 места ,моя е 4 места..... Такива ми ти . Благодаря ,ще се оправям сам.Явно съм се набутал нещо..
            Последна редакция от dartakaBG; 11.04.2018, 17:22.

            Коментар


              Я вдигни седалката и виж къде е петия.
              Не си се набутал.
              Честито и обслужи колата по най бързия начин да ти е мир на главата. Масло ремъци ролки филтри огледайте окачване и спирачна система. Течове на масло и антифриз. Това е.
              Попътен вятър
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                Няма пети колан, и в талона няма пето място и облегалката е цяла... Инак върви меко, уплътнена е колицата,не се набира много,като за дедо е ОК, едно момче ми оправи дисплея ,смени на английски език нещата. Ще мине време докато и свикна на газта и спирачките,щото досега карах един голем джиБ автоматик и сега ми е интересно.

                Коментар


                  Честита количка, със здраве да си я караш и много безаварийни!
                  Иначе накратко - купил си си Гранде Пунто (Евото е следващия модел, произвежда се от 2009 до 2012 г., а Грандето от 2005 до 2009 г.) Има известни разлики в интериора и екстериора, но да не задълбаваме 1.3 щом е 90к.с. е 16v?
                  При настройките може да идеш от "Menu"-то, намиращо се вляво на волана (на снимката), като с плюса и минуса го управляваш, съответно напред или назад. По спомен - имаш Trip A и Trip B, тоест можеш да си засичаш чисто градско, или извънградско. Аз използвам само едното, и си гледам смесения разход. Нулираш пробега и разхода като задържиш за по-дълго (3-4 сек.) бутончето на лоста за чистачките.
                  Щом е от Италия, както казва и колегата - смени й маслото. Моята не дойде с много, милата, така че май не е мит, че ги карат на магия тия италианци.
                  За местата не мога да помогна, за съжаление, знам само, че моята (2005 г.) е с 4 колана, отзад седалките са разделени на две части.
                  Click image for larger version

Name:	control panel.JPG
Views:	1
Size:	190,0 KB
ID:	2097503

                  Коментар


                    Click image for larger version

Name:	ED17DFC5-1327-4FDC-9D7D-ABBEC71181EF.jpg
Views:	1
Size:	401,4 KB
ID:	2097799
                    Transfagarasan,Седичито и аз
                    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                    Коментар


                      Click image for larger version

Name:	IMG_0085 (1).JPG
Views:	2
Size:	208,3 KB
ID:	2097929
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        Не съм заснел матрака върху гредите на тавана Click image for larger version

Name:	IMG_0085 (1).JPG
Views:	2
Size:	208,3 KB
ID:	2097930
                        Сигурно само fihi може по-добре да разпредели товара.
                        Последна редакция от dobrujanetza; 09.10.2018, 22:37.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          Може да питаш SOK1 как натоварихме неговата марея от Драгичево
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            Click image for larger version

Name:	156_16V_0.jpg
Views:	1
Size:	318,6 KB
ID:	2098078
                            Нямам Фиат
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              [ATTACH=CONFIG]106441[/ATTACH]
                              Нямам Фиат
                              Следващия път като дойда в София да ме повозош на тази лъскачка Нищо, че не ФИАТ.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                Ето един пунтак 1.1 55 к.с. 6speed,1994г.Click image for larger version

Name:	IMG_20190122_105501.jpg
Views:	1
Size:	327,4 KB
ID:	2098234Click image for larger version

Name:	IMG_20190122_105512.jpg
Views:	1
Size:	357,6 KB
ID:	2098235
                                А това е новата ми гордост Bravo 2,1.4 90к.с,2007г.
                                Click image for larger version

Name:	IMG_20190121_121807.jpg
Views:	2
Size:	273,8 KB
ID:	2098236Click image for larger version

Name:	IMG_20190121_121755.jpg
Views:	2
Size:	262,5 KB
ID:	2098237

                                Коментар

                                Working...
                                X