Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за двигател на регата 1.6 100 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за двигател на регата 1.6 100 коня

    става въпрос за двигател 1.6 100 коня двувалка, карбуратор.та интересува ме главно датчика, който следи оборотите на маховика.на какъв принцип работи и има ли значение материяла на маховика какъв е.благодаря предварително
    Alfa Romeo 146 JTD

    #2
    Re: въпрос за двигател на регата 1.6 100 коня

    ABARTH написа:
    та интересува ме главно датчика, който следи оборотите на маховика.на какъв принцип работи и има ли значение материяла на маховика какъв е.благодаря предварително
    Датчика представлява сърцевина-постоянен магнит, около която е навита бобинка. Когато зъбите на маховика минават покрай върха на сърцевината, магнитното поле на магнита се променя и това индуцира електрически импулс в бобинката.Има значение какъв е зъбния венец на маховика - трябва да е феромагнитен, тоест стомана или чугун. Ако си замислил да правиш маховик от алуминий, поне зъбния венец трябва да е от стомана.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      не няма да слагам маховик от алуминиий.слагам маховик от стомана, доколкото си спомням оригиналния е от чугун.благодаря за отговора, помогна ми много :D
      Alfa Romeo 146 JTD

      Коментар


        #4
        датчика не брои зъбите на венеца,а има 5 "зъбчета" на маховика от страната на двигателя 2 на 1 цилиндър и останалите 3 на цилиндър по 1

        Коментар


          #5
          трябва да погледна, защото до колкото си спомням такова нещо не видях на маховика на фиятката
          Alfa Romeo 146 JTD

          Коментар


            #6
            опаа сори пич,аз се омотах нещо

            Коментар

            Working...
            X