Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В сила ли е вече наредбата за жилетките?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В сила ли е вече наредбата за жилетките?

    Колеги знаете ли дали е в сила вече наредбата за сигналните светлоотразителни жилетки с жълт цвят, които шофьорите трябва да обличат, когато автомобила е в аварийна ситуация? От едно място научих, че наредбата е минала само на първо четене. Като гледам пък плъпнаха циганки по кръстовищата с няколко жилетки под мишница и цена от 3,50 до 5лв. Та въпросът ми е каква е ситуацията? Четох, че глобата щяла да бъде 50лв. Освен това аптечката трябвало да се проверява на 6 месеца
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    #2
    Няма такова изискване за жилетките, колега. Поне не и официално. През седмицата говорихме с шефа на пътна полиция във Велико Търново и той каза, че засега жилетката не е от задължителните неща, които трябва да има в колата.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Още не е в сила. Споко. Тия сега надуват цените все едно купуваме от тях уран.

      Коментар


        #4
        А това за аптечките дали е вярно?
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          brat_John написа:
          А това за аптечките дали е вярно?
          Това за аптечките никога не е отпадало.Дори и на Г.Т.П. са ми търсили : аптечка , триъгълник и пожарогасител(проверен).А сега ще ни глобяват по 50 лв. ако нямаме съгнална жилетка и резервни крушки.Колегата не е прав като описва цвета на жилетката,защото в изменение и допълнение на ЗДПе упоменато "съгнална жилетка" така,че кой каквато намери ,важното е да няма глоби.

          Коментар


            #6
            ако обаче някой тръгне да пътува с колата си из Европа е задължително да има такава жилетка
            Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

            Коментар


              #7
              Румене недей да ги шашкаш. Лично съм проверил, нито това за крушките е вярно нито това за жилетките. Да има го като проект, но не е прието.

              Коментар


                #8
                цц жилетка,крушки,2 крика,2 карета,комплект накладки предни и задни,дискове,2 резервни гуми ,ваденки лепенки,тиксо,чук,тел какво искат още да слагаме в колите си- електормери ли водомери ли,може и топломери

                Коментар


                  #9
                  Вие за една жилетка ли сте бе? 5лв. - 2 кутии цигари! И определено няма да са за лошо. От личен опит го казвам.

                  Коментар


                    #10
                    Mindzu написа:
                    Вие за една жилетка ли сте бе? 5лв. - 2 кутии цигари! И определено няма да са за лошо. От личен опит го казвам.
                    Ами аз като не пуша Не казвам, че е лошо, ама 5лв, за нещо, което не струва и 2лв......
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      не съм за пет,не съм и за 15 ама за какво ми е,нямам нужда от нея,пък ако ще и да готви

                      Коментар


                        #12
                        Не сме свикнали да ги ползваме затова мислим че са безполезни.В западно европейските държави хората са със съвсем друго мислене.Там стопаджии, велосепедисти, работници край пътя, мотористи...,всички ги ползват което много ми хареса много.Ама то си е за нашата сигурност.Аз си закупих такава още преди 1 година и си ми стои в багажника.Тва е нещо като карането без колан,в смисъл когато стане белата се почва "Да го бях сложил да е*а майка му,нищо не ми костваше "
                        A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                        Punto Sporting 1.9JTD 2003
                        ex. Fiat Marea TD100 1998

                        Коментар


                          #13
                          Е то и аз не пуша . Но определено е от полза. Особено с тези наспрелите коли отстрани на пътя. Един така беше клекнал до колата си, че щях да го отнеса в тъмното. Сетил се в 8 да сменя гума.

                          Коментар


                            #14
                            Един познат вече го отнесъл глоба, ама не се е заяждал с полицайте да му покажат наредбата, тъй като не бил сигурен дали вече не е приета.Освен това му искали и уред за изкуствено дишане и втори триъгълник, а да не говорим как са му проверявали аптечката Абе това вече в сила ли е??? А иначе днес и аз си взех жилетка за 3лв. То се е видяло, че ще се приеме наредбата, но за сега не съм я "опънал" на задното стъкло и смятам да се заяждам докато не го обяват официално, че е прието и на второ четене от НС.
                            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                            Коментар


                              #15
                              brat_John написа:
                              Един познат вече го отнесъл глоба, ама не се е заяждал с полицайте да му покажат наредбата, тъй като не бил сигурен дали вече не е приета.Освен това му искали и уред за изкуствено дишане и втори триъгълник, а да не говорим как са му проверявали аптечката Абе това вече в сила ли е??? А иначе днес и аз си взех жилетка за 3лв. То се е видяло, че ще се приеме наредбата, но за сега не съм я "опънал" на задното стъкло и смятам да се заяждам докато не го обяват официално, че е прието и на второ четене от НС.
                              Емии, не е ясно кой точно е законопроекта за въпросната наредба , но като го приемат - чакаме да излезе и в "Държавен вестник" и си го четем!http://lex.bg/laws/lastdv.phphttp://...134649345П.С. Всъщност за това мисля, че иде реч - http://www.parliament.bg/bills/40/602-01-90.pdf споко, не е приет още - http://www.parliament.bg/?page=app&l...=show&lid=1690
                              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                              Среден разход на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X