Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как ще ги стигнем ... руснаците!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как ще ги стигнем ... руснаците!?

    Московчани плащат паркинг със SMSВодачът веднага получава съобщение, в което се казва каква сума ще му бъде записана на сметката и кога трябва да се върне и да си вземе колата28.02.2007В Москва вече всеки може да плати за паркинг на колата си с мобилен телефон. За да си осигури място за паркиране, собственикът на автомобила трябва да изпрати SMS с номера на стоянката, номера на колата и времето на престой.След това водачът веднага получава съобщение, в което се казва каква сума ще му бъде записана на сметката и кога трябва да се върне и да си вземе колата.Десет минути преди изтичане на предплатения период от време, пристига още един SMS, който напомня на собственика за необходимостта да напусне паркинга или да доплати.Ако шофьорът реши да напусне стоянката преди изтичане на предплатеното време, той също може да изпрати SMS и да върне част от парите в своята сметка.Освен това в най-скоро време в Москва се очаква да се появят паркингови автомати, които ще приемат банкови карти.Междувременно посетителите на ресторантите за бързо хранене в Япония вече ще могат да плащат бургерите си с мобилните си телефони.Японският мобилен оператор NTT DoCoMo сключи споразумение с "Макдоналдс" за електронни плащания и специални промоции за клиентите си.Използването на мобилните телефони за разплащания се превръща в голям хит, след като операторите се опитват да намерят нова ниша, от която да печелят. Естествено, водещи са японските клиенти, които плащат с джиесеми дори билета си за влак.http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1011670
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    #2
    найстина кога ли?

    Коментар


      #3
      Един познат разправя че е чувал че и в бг го има това - за някои кафе машини примерноДемек - инфо от трета ръка...но...може би?... :D

      Коментар


        #4
        Има кафе машини, но как само работят, мале мале...В Ямбол на гарата има една такава, веднъж реших и аз като цивилизован человек да теставам новата услуга... Пуснах SMS, чаках, чаках, чаках... и други хора зад мен чакаха и започнаха да нервничат. Накрая се ядосах и пуснах монети, та си получих кафе, но стотинките за СМС-а никой не ми ги върна. Да им го натаковам аз на МТЕЛ.

        Коментар


          #5
          Същото го имало и в Румъния.
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            Незнам за руснаците, ама братята сърби си плащаха паркинга с SMS още в "далечната" 2004 г.А уж е имало война там. Там имаше 3 начина да си платиш - чрез SMS, да си вземеш талон от вестникарска бутка или от човек отговарящ за дадената зона.
            Fiat Palio 1,2

            Коментар

            Working...
            X