Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ура! Не пуша вече!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    snake написа:
    Никога не съм пушил, дори не съм палил, но не мога да кажа същото за пиенето . От една седмица си правя социален експеримент и не съм близвал грам алкохол, дори и бира. И се чувствам много по-добре! Дори свалих половин килограм - ей така, на майтап, само като се отказах от мезетата, които вървят с редовните 100-ина гр. ракия почти всяка вечер.
    Това с алкохола, пак си е вид зависимост. Аз спрях да пия преди 7 години. Не съм го правил умишлено, така се стекоха събитията. Ходех по сбирки и вечеринки, но на следващия ден все бях ангажиран от рано и не можех да се отпусна. И така лека полека, свикнах да се веселя в компания и без алкохолни стимуланти Същевременно в този период от живота ми бях изградил престрастеност към безалкохолните напитки и в частност Цоца Цола Пиех минимум по 2л. кока кола на ден....и така 2 години.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #47
      Yavor написа:
      Kay_ написа:
      За 10на дена от както не пуша, кантара промени показанията от 71 на 73кг. Висок съм 182. Противно на очакванията не съм заповнал да се тъпча с храна. Даже обратното - почнах да рупам предимно салати + ябълки, моркови и т.н.Реално аз няма да се разсърдя на едни 5 до 10кг от горе. При условие, че всеки ден ходя минумум по 5-6км и регулярно всяка седмица спортувам редовно от 7-8 месеца назад, а и никога не съм имал проблем с метаболизма. Ще поживеем и ще видим
      Душица мамина...73 последно бях в 6-7и клас... хихихих При такива килограми няма от какво да се притесняваш, засега.Ако рязко не качиш на над 90кг, си ок.А тези 2 кг качени сега може да са просто флуктуация причинена от задържана вода - ако си ял нещо по-солено преди ден-два.
      Абе кльощав си е, пп Еб@$и аз съм най пропадналия тук, пуша от 8клас, и не мога да ги спра, два дни не съм пушил и изядох света. Лошото при мен е че качвам килограми с часове не с дни.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #48
        За качването на килограми след спиране на пушенето - още в първия пост на темата съм го написал. За съжаление, доколкото ми е известно, в училище не се преподава здравословно хранене и контрол на теглото. Така че ще трябва всеки са се оправя самостоятелно и да се образова (или да потърси помощ). Ама хранителният режим и физическата активност са важни не само при отказване на цигарите...За алкохола (особено концентратите): освен че самият той е доста калоричен (и това не е единственият му има неблагоприятен ефект що се отнася до общото здравословно състояние и теглото в частност!), но и създава риск чрез отслабването на задръжките и последваща демотивация и отклоняване от правия път. Разбира се, и при него е важна дозата, но в началния период след спирането на цигарите не е особено разумно човек да рискува.За хората, на които предстои да направят важната крачка, преведох една статия, която се надявам да им бъде в помощ през първите трудни дни.:PПийте студена вода и яжте малки порцииПиенето на студена вода със сламка може да ви помогне да преодолеете желанието да смучете цигара. Това действие също така предизвиква освобождаването на допамин, химикалът който кара мозъка ни да се чувства добре и може да помогне за разсейването на лошото настроение.Отбелязвайте ползитеНе трябва да чакате дълго, за да започнете да се наслаждавате на ползите от живота, свободен от тютюнев дим. Направете си списък (писмен!) на хубавите неща, които забелязвате. Например, чувство на самоконтрол, спестяване на пари, изчезване на миризмата на пепелник, подобряване вкуса на храната, прилива на енергия. Когато усетите желание за цигара, погледнете в списъка и вижте какво вече сте спечелили от спирането на цигарите.Мийте зъбите си по-честоЕдна от незабавните ползи след спирането на пушенето е, че вкусът в устата ви се подобрява и дъхът ви мирише по-приятно. Мийте зъбите си често. Така по-малко ще бъдете склонни да запалите цигара и да омърсите чистата си, свежа уста.Избягвайте алкохолаПиенето е едно от нещата, които най-често връщат хората към тютюнопушенето. Алкохолът разбива самоограниченията и може да подкопае решимостта ви да откажете цигарите. Освен това, много хора свързват пиенето с пушенето, така че внимавайте.Открийте своите зони за непушачиКогато усетите желание да пушите, отидете някъде, където не можете да запалите: кино, библиотека или магазин, например. Колкото повече това място ангажира вниманието ви, толкова по-лесно ще преборите опасното желание.Помнете вашите причини за отказване на цигаритеНапишете списък с вашите причини да се откажете от пушенето. Направете копия и ги поставете на видно място на местата, където прекарвате времето си: в кухнята, в офиса, до огледалото в банята.Бъдете активни всеки денФизическите упражнения са мощно средство за отвличане на вниманието от желанието за пушене. Когато тялото ви е активно, то излъчва естествени химически вещества, които подобряват настроението ви и облекчават преодоляването на стреса. Ходенето пеша е едно от най-лесните упражнения за повечето хора. Ако изберете няколко различни дейности, това може допълнително да ви помогне да останете мотивирани. Отделяйте време за физическа активност всеки ден - особено през първия месец, след като сте спрели пушенето.Запълнете календара сиПрез първите седмици, след като се отървете от вредния навик, запълнете дните си с неща, които искате или трябва да свършите. Планирайте хранене със семейството или с приятели и се опитайте активно да избягвате пушачески изкушения. Колкото сте по-ангажирани, толкова по-рядко ще се сещате за цигара.Дръжте нещо в устата сиЧаст от желанието за пушене е усещането за нещо в устата. Вместо цигара, дъвчете дъвка без захар или пък хапнете здравословна закуска, когато почувствате прилив на желание за пушене. Уверете се, че винаги имате нещо под ръка. Ако се опасявате от качване на теглото, изберете нискокалорични неща.Осигурете си спасително въжеПомолете някого да се отзовава, когато имате нужда от подкрепа. Най-добрият избор е приятел, който също е бивш пушач. Но всеки, когото го е грижа за вас, може да ви помогне, когато настъпи труден момент.Ограничете кофеинаКофеинът помага на някои хора да стартират сутрин и да останат бодри, когато ги налегне умора. Същевременно обаче може да създаде чувство на напрегнатост, нервност и стрес. Скъсването със зависимостта ви към никотина може да усили тези ефекти. Ако кофеинът ви прави напрегнати или тревожни, намалете го.Внимавайте с лошото настроениеОтрицателните емоции - стрес, гняв, разочарование - са друга често срещана причина хората да се върнат към тютюнопушенето. Лошо настроение спохожда всеки, внимавайте да не му се поддавате през първите няколко седмици след спирането на пушенето. Намерете начин да се разсейвате. Излезте с приятели или правете нещо, което наистина ви доставя удоволствие.Избягвайте опозиционеритеВъпреки, че приятелите и семейството трябва да ви поддържат, това невинаги е така. Някои хора могат да се почувстват застрашени от решението ви да се откажете от пушенето. Дори може да се опитат да подкопаят добрите ви усилия. Ако усетите, че има такива хора в живота ви, избягвайте ги. Ако това не е възможно, седнете и им обяснете защо отказването на цигарите е толкова важно за вас. Поискайте тяхната подкрепа.Бъдете търпеливи и следвайте пътя сиДве седмици след спирането на цигарите, вие вече сте на път да бъдете свободни от никотиновата зависимост за цял живот. Но бъдете готови да избегнете провала. Помнете: една грешка не означава провал. Просто помислете какво се е объркало. После измислете начини как да предотвратите повторното възникване на този проблем.Успех! :D
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #49
          Да споделя и аз. Работя на място управлявано от пълни идиоти от северозападна България,и след много ядове в работата се принудих да си купя Е-цигара. След едно посещение в един магазин за такива и свесен човек зад щанда от 12 12 2014г не съм си купувал цигари.Налях малко пари в свестна електронна цигара и сега се кефя на пушене за 22 лв разходи на месец ,като идеята изобщо не беше такава.Аналоговите цигари отпаднаха сами,не съм качил килограми,седя си при пушачи и нямам никакъв мерак да пуша обикновенни цигари,пия си кафе с пушене.

          Коментар


            #50
            kiriluz1, опитът ти ми се струва по-подходящ за темата с електронните цигари... Освен ако преминаването към електронна цигара не е твоят преходен етап към истинското отказване от тютюнопушенето. Мнението ти не оставя такова впечатление, но дано да е така (защото, надявам се, не се самозаблуждаваш, че си решил проблема чрез заместването му с друг).
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #51
              Pecho написа:
              kiriluz1, опитът ти ми се струва по-подходящ за темата с електронните цигари... Освен ако преминаването към електронна цигара не е твоят преходен етап към истинското отказване от тютюнопушенето. Мнението ти не оставя такова впечатление, но дано да е така (защото, надявам се, не се самозаблуждаваш, че си решил проблема чрез заместването му с друг).
              Съдейки по това как се чуствам сега аз и джоба ми мисля че далеч не мога да кажа че съм сменил един проблем с друг Също така преди време съм спирал цигарите за няколко месеца и имам база за сравнение как беше тогава и колко кила качих(имаше опасност от менингит заради постоянното седене на главата ми в хладилника) и как кашлях и т.н. Иначе идеята изобщо не беше да спирам цигарите самият аз бях изненадан че това се случи с електронна ,сега доста често пуша течност със съдържание на никотин 0 и близко до 0 така че смятам че няма да е проблем да спра изобщо да пуша. Иначе може би си прав че поста не е на правилното място, но се смятам за отказал цигарите непушач

              Коментар


                #52
                Аз отказах цигарите преди почти година и шест месеца от раз. Беше ми трудно първите две седмици ама после ми мина ( все пак съм пушил 14 години) Висок съм 184 см и бях 72 кг. За този период от време макс показанието на кантара беше 89 кг, а от около два месеца поддържам 87-88кг. Разлика никаква ама това е положението.
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #53
                  Такааа, да бутна малко темата с развитие Аз все още не пуша , като вече наближават 3месеца. Чувствам се добре, даже както се казва "забравил съм как се държи цигара"Отностно килограмите, се задържах на 73-76км. Така, че дебелеене нямам
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар

                  Working...
                  X