Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ура! Не пуша вече!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Марк Твен е казал: "Няма нищо по лесно от това да се откажат цигарите, аз съм го правил хиляди пъти"
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #32
      Yavor написа:
      Марк Твен е казал: "Няма нищо по лесно от това да се откажат цигарите, аз съм го правил хиляди пъти"
      То трудното е да го направиш веднъж.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #33
        Не пуша от почти година. Най-лесното нещо на света е да откажеш цигарите! Просто трябва НАИСТИНА да го поискаш.А пушенето е най-тъпото нещо!

        Коментар


          #34
          Книгата на Алан Кар наистина може да помогне на човек, който иска да откаже цигарите. Не че в нея има някакви невероятни тайни или вълшебни рецепти. Но може значително да промени разбирането и отношението към проблема. Стига човек наистина да има желание и да не пристъпва с предубеждение и активна опозиция по въпроса.Да използвам случая да кажа, че вече станаха повече от 8 години откакто не пуша - цигарите никак, ама никак, не ми липсват. Даже напротив - понякога като сме седнали някъде на маса и някой ме очади ми става много неприятно (да не използвам друга дума). В съчетание с нормализирането на теглото през последните години - в такава форма не си спомням да съм бил докато пушех (макар и доста по-млад на години)! :D По този повод да кажа още, че ако човек се мобилизира и съчетае отказването на цигарите с подходящ хранителен режим и физическа активност, резултатът може да бъде невероятен. За veselin10: ти само си намери мотива и поискай - помощ ще получиш!
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #35
            Не пуша от 27 април 2011г. Пушил съм 28 години като последните няколко по 2 кутии на ден.Казах си че след Великден 2011г. спирам да пуша и спрях.Никога през последните четири години не ми се е пушело и не ме е дразнело че около мен се пуши.Съпругата ми пуши,дъщеря ми пуши сина пробва около година и сам реши че няма смисъл.Според мен ако решиш да спреш цигарите наистина няма нищо по лесно от това,всичко друго е оправдание .Цигарите се спират отраз а не днес пуша малко а утре още по малко.Успех на всички бъдещи непушачи.Аз съм се отървал от този порок.
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #36
              Добре дошъл в клуба, аз съм там от 19.11.2012г. Качих 25 кила но на кой му пука, важното е да сме здрави.

              Коментар


                #37
                mnpenchev написа:
                Добре дошъл в клуба, аз съм там от 19.11.2012г. Качих 25 кила но на кой му пука, важното е да сме здрави.
                Лошото е че допълнителните 25 кила в никой случай не те правят по-здрав, даже обратното...Не казвам, че пушенето е здравословно, в никой случай, но излишните килограми са доста по-страшни! Не случайно казвам ’излишните’!Всяка фигура е различна - може да си вейка 70кила, може и да си 120кила натрениран спортист - и в двата случая няма излишни килограми.Общото правило е че излишните килограми не бива да превишават 10% от телесната маса, след това стават опасни.Ако си бил 80кг и сега си 105, ако в това време не си спортувал активно и не си увеличил видимо мускулната си маса, определено има опасност за здравето.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #38
                  Явор е много прав за излишните кг.Аз съм висок около178-179 см и в момента тежа 84кг .Но ако смъкна още 3-4кг ще сщечувствам по-добре.Храненето е доста по важно от блъскането на щанги , по- скоро умереното спортуване е по-важно(ходене, каране на колело, плуване)

                  Коментар


                    #39
                    За 10на дена от както не пуша, кантара промени показанията от 71 на 73кг. Висок съм 182. Противно на очакванията не съм заповнал да се тъпча с храна. Даже обратното - почнах да рупам предимно салати + ябълки, моркови и т.н.Реално аз няма да се разсърдя на едни 5 до 10кг от горе. При условие, че всеки ден ходя минумум по 5-6км и регулярно всяка седмица спортувам редовно от 7-8 месеца назад, а и никога не съм имал проблем с метаболизма. Ще поживеем и ще видим
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #40
                      73, загрех
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #41
                        M5kov написа:
                        73, загрех
                        a?
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #42
                          Наблягай повече на пържолите Yellow_Flash_Colorz_PDT_42
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            Kay_ написа:
                            За 10на дена от както не пуша, кантара промени показанията от 71 на 73кг. Висок съм 182. Противно на очакванията не съм заповнал да се тъпча с храна. Даже обратното - почнах да рупам предимно салати + ябълки, моркови и т.н.Реално аз няма да се разсърдя на едни 5 до 10кг от горе. При условие, че всеки ден ходя минумум по 5-6км и регулярно всяка седмица спортувам редовно от 7-8 месеца назад, а и никога не съм имал проблем с метаболизма. Ще поживеем и ще видим
                            Душица мамина...73 последно бях в 6-7и клас... хихихих При такива килограми няма от какво да се притесняваш, засега.Ако рязко не качиш на над 90кг, си ок.А тези 2 кг качени сега може да са просто флуктуация причинена от задържана вода - ако си ял нещо по-солено преди ден-два.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #44
                              Yavor написа:
                              Kay_ написа:
                              За 10на дена от както не пуша, кантара промени показанията от 71 на 73кг. Висок съм 182. Противно на очакванията не съм заповнал да се тъпча с храна. Даже обратното - почнах да рупам предимно салати + ябълки, моркови и т.н.Реално аз няма да се разсърдя на едни 5 до 10кг от горе. При условие, че всеки ден ходя минумум по 5-6км и регулярно всяка седмица спортувам редовно от 7-8 месеца назад, а и никога не съм имал проблем с метаболизма. Ще поживеем и ще видим
                              Душица мамина...73 последно бях в 6-7и клас... хихихих При такива килограми няма от какво да се притесняваш, засега.Ако рязко не качиш на над 90кг, си ок.А тези 2 кг качени сега може да са просто флуктуация причинена от задържана вода - ако си ял нещо по-солено преди ден-два.
                              Хахаха. Такава си ми е физиката. Кога бях на осамнаасе (преди 10 лета), тежах 67кг. Организмът ми е такъв, че не задържам по себе си мазнини, а по принцип никога от нищо не се ограничавам стане ли въпрос за храна.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #45
                                Никога не съм пушил, дори не съм палил, но не мога да кажа същото за пиенето . От една седмица си правя социален експеримент и не съм близвал грам алкохол, дори и бира. И се чувствам много по-добре! Дори свалих половин килограм - ей така, на майтап, само като се отказах от мезетата, които вървят с редовните 100-ина гр. ракия почти всяка вечер.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X