Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ура! Не пуша вече!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не пуша от 82-ра. Скоро не съм си смятал икономията от цигари, по едно време възлизаше на един доста наточен пасат, който си подарих на времето, покарах го и като ми бактиса го разкарах, сега се смятат и доста сложно поради непрекъснато променящата се цена. Но ако пушех, веднага бих ги отрязал тия дето постоянно водят пушачите за носа с непрекъснато поскъпващите цени на цигарите, просто ги спираш и среден пръст на веригата от печелещи от слабохарактерните.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #17
      И аз ги спирам - не съм пушила от седмица. Преди това пушех доста малко - по две-три цигари на ден. Но си има отражение - липса на концентрация и отнесеност, абе, половин човек си.Сега се чувствам много добре - дишам много леко, а на килограмите не влияе.Наистина, като ти излезе проблем, си мислиш как да запалиш, съгласна съм, но според мен е добре да не си казваш, йок, повече никога. Напротив, като ти се припуши, палиш и като видиш колко е гадно, разбираш, че си взел правилното решение.
      We will either find a way, or make one!

      Коментар


        #18
        Sienna написа:
        И аз ги спирам - не съм пушила от седмица.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #19
          Спирал съм ги няколко пъти - 1 седмица, 1 месец, 3 месеца, 6 месеца, последният път за година не пуших, ама все ги почвам наново ))
          Fiat Brava 1.6
          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

          Коментар


            #20
            13 години пуших, не по много, но редовно. Можех и с 5 цигари на ден, но просто бях пристрастена. Вече 7 години и 3 месеца съм свободна, въобще не ми се допушва. Ужасно добре се чувствам. Радвам се да разбера, че все повече хора имат желание и воля да се откажат от този смръдлив и вреден навик. Успех на всички! Струва си!

            Коментар


              #21
              Трети път ги отказвам - този път повече от 2 години... НО... само като чета тая тема и ми се допушва!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                kiro_of_the_day написа:
                Трети път ги отказвам - този път повече от 2 години... НО... само като чета тая тема и ми се допушва!
                Гледай тук тогава.

                Коментар


                  #23
                  Пушенето го започнах като ученик...7-8 клас и го приключих в началните курсове на унивеситета.Една зима се разболях,не пушх две седмици и това беше с цигарите-повече не ми се е и пушило.Сега си позволявам по някоя пура...ама само по специални поводи...а такива има рядко.Пушенето може да е и за удоволствие.Като стане навик,вече е лошо.

                  Коментар


                    #24
                    Чета, искам да ги спра, спирал съм ги за макс. 6 месеца и пак съм ги почвал и сега ми се пуши. Уж съм човек с воля, ама не мога да ги спра... Няква помощ?
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #25
                      veselin10 написа:
                      Чета, искам да ги спра, спирал съм ги за макс. 6 месеца и пак съм ги почвал и сега ми се пуши. Уж съм човек с воля, ама не мога да ги спра... Няква помощ?
                      Един трик подпомагащ ината от менКогато ги спра разказвам на де що видя приятел и познат, за да ме е срам ако евентуално пропуша. Много мразех доволната физиономия на някои като видят, че не си удържал и си пропушил. Кума ми още не вярва /8г. вече/ че съм ги спрял напълно... И да го обявиш във Фейсбук става в днешно време хахахаха.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        veselin10 написа:
                        Чета, искам да ги спра, спирал съм ги за макс. 6 месеца и пак съм ги почвал и сега ми се пуши. Уж съм човек с воля, ама не мога да ги спра... Няква помощ?
                        Е на практика имаш всичк налично: Болярче и Македонка на главата да ти дудне, че пушиш http://duhmarketing.ucoz.com/Alan.Ka....pdfВземи и прочети тази книга. Това вече сериозно. За съществуването на тази книга знам от 7 години. Бях почнах да я чета, но спрях понеже видях, че ще откажа цигарите, а не беше страх да го направя понеже те ми бяха нещо като спасителен пояс в живота. Нищо подобно.... сега ме е яд, че не съмя прочел по рано. Много мои приятели отказаха цигарите така и вече над петилетка не пушат.За сега са малко дните, които не пуша, но ми харесва много. Аз реално смислен живот като непушач, почти не съм имал. Пропуших на 15, а сега съм на 28. Цели 13 години. Винаги съм си мислел, че съня ми е лек и лесно се будя и никога не ми достига сън. КОгато мога спя по 10-12 часа. Незнам дали е съвпадение, но изминалата седмица спя по 6-7 часа и на сутринта се чувствам перфектно. Чувствам се по енергичен, жизнен.Днес за първи път си пия кафето в леглото, а не наказн в кухнята и така ми е по кеф.Проблема е изцяло психически и нищо повече. Прочети книгата, но без да си напрегнат. След като я прочетеш всичко ще си дойде на мястото от самосебе си.Хайде ще говорим утре на срещата още
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #27
                          Аз пък си мисля, че ключа е дали наистина искаш или просто знаеш, че е добре да ги спреш. Аз пуших доста от рано, допреди 5-6 години. Тогава един ден като ми бяха свършили цигарите и се канех да ида до магазина, казах си, че май вече не ми се пуши. Просто не отидох до магазина и вече не знам колко години не пафкам, нямам и желание. Пуша по половин/една кутия на година само при някакви поводи като се изкуша на някой запой, но от сутринта повече не се сещам. Ако имам желание да пуша, не бих се въздържал- живота е да си доставяме удоволствия. Така че просто си решете дали наистина не ви се пуши и край, няма подготовки, няма помощни средства, няма мислене.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #28
                            Скоро станаха 9 години откак ги спрях. Моя съвет е да не го правиш рязко. При мен това доведе до стомашни проблеми, които ще си нося занапред. Просто никотина може и да е вреден, но някои неща подпомага и като го спреш рязко организма прави бели. Поне няколко месеца намаляй и като си под 3-4 цигари дневно - тогава спирай окончателно.И въпреки, че минаха 9 години още от време на време казвам на жената ’Ще ги направят един ден цигарите евтини и полезни и ще видиш тогава какво пушене ще падне’

                            Коментар


                              #29
                              Аз лично не пуша от 15 години. Момата ги остави миналата година по Великден. Тя също се амбицира с четене на тая книга на Алан Кар. За повече от година не е пипнала цигара. Балдъзата и тя ги спря след прочитане на тази книга,ама изкара само месец без цигари и ся пак ги дъни.
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар


                                #30
                                Спирал съм цигарите два пъти- веднъж за три месеца, втория път за около година. Трети опит не мисля да правя , но не се знае...
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X