Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помагайте да си подкарам ламбда контрола...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Yavor написа:
    Снощи след работа си поиграх и пуснах ламбда контрола в действие.НО...какво ми направи впечатление - реално ламбда контрола в момента ми дава по-високо напрежение на тихи обороти и при рязко форсиране, обаче при високи обороти напрежението пада - т.е. няма нужда да обогатява допълнително сместа. В началото се смутих и започнах да мисля къде съм я объркал, ама после като се замислих установих че досега съм бъркал - точно така трябва да е - така или иначе колата има нужда от по-бедна смес при високи обороти, а от засмукаването на двигателя се увеличава скоростта на потока на газта от редуктора. Значи май точно така трябва да е. Не съм сигурен, сега ще се поровя пак из интернет да почета това онова. В общи линий сега съм го настроил така че при всякакви обороти да взема отношение по въпроса за сместа - напрежението се колебае от 6-7 до 1-0,5 волта. Не знам какво става в движение, ама трябва да е добре защото се радвам на супер стабилни и тихи ниски обороти, а само с докосване на газта мотора пощурява - динамика, която досега нямах - имах някаква латентност при форсиране, моменти на замисляне - които бяха от прекалено богата смес - чак ми запаметяваше такава грешка, без да светва лампата. Сега явно сместа е добре защото колата стана много пъргава и еластична даже и в съвсем ниски обороти на висока предавка - на трета понякофа ми се налага да карам на 1200 оборота - досега не можеше да набере след това, а сега няма проблеми - за разлика от Типото, което и на 1000 оборота да паднех после се изстрелваше.И тъй, сега ще се ровя, после пак ще пиша...
    ХА честита ти ламбда контрол. Ето че се справи без да се разкарваш до тук. Ако имама нещо се обади щр помислим по вапроса.поздрави

    Коментар


      #62
      sstanchev написа:
      аз откакто съм с газтека дето го взех от колегата qnisZ съм супер доволен разхода ми падна с 1.5л на 100 градско динамиката е супер нямам загуба на мощност в цялата гама на оборотомера, след мен не смърди на газ, дори и когато я запаля сутрин студена двигателя работи супер тихо абе все едни такива приятни неща направо се кефя много :D :D :D :D :D
      След доста отлежаване на твоята система *три месеца ако не и повече* най на края я монтира. Радвам се че си постигнал това което тьрси. Честита ламбда контрол и на теб.поздрави

      Коментар


        #63
        Е вярно че доста време си я возих в багажника ама нали трябва да свикне с колата :D :D :D

        Коментар


          #64
          Здравейте, колеги!
          Радвам се че съм във вашия форум и се надявам че ще успеете да ми помогнете.

          Малко е стара темата а и автора и не е влизъл също от няколко години.

          Та преди 10-15г. се наложи да ми демонтират въпросния BRC lambda blitz. Все още си пазя инсталацията и всички принадлежности. Вече знам къде му е бил проблема и ще си го отремонтирам. Обаче нямам схема на инсталацията. Линковете от първия пост също не работят.

          Цяла сутрин се ровя за инфо и темата във вашия форум е най дискутирана и с много полезна информация.

          Дали случайно няки не пази схемите от първия пост?
          Ще съм ви много благодарен, а и не само аз, ако успеете да ги качите отново.

          Може и на email: mgbagera@gmail.com


          Благодаря предварително и поздрваи!

          Коментар

          Working...
          X