Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Круша/гумена помпа/ за подкачването на нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Круша/гумена помпа/ за подкачването на нафтата

    Колеги вчера в T&N car на Красно село ме разби пича като го питах за тази джаджа за обезвъздушаване/подкачване - каза, че била слагана допълнително и че от завода, колата е излязла без тази ръчна помпа за подкачване.Питам къде мога да си купя така, че моята от едната страна прокапа и сега взима въздух оттам?На магазина на Стамболийски също казаха, че нямат такава, а преди време един колега сподели, че оттам си я е купил за 15 лв.

    #2
    Въздухеееее, въздухе, де си брееее?

    Тая кола взе да ме ядосва.Тази сутрин пак се беше насмукала с въздух и усещам, че накрая ще рева и за нов стартер.Затегнах всички скоби, които съм сложил по маркучетата и пробвах да я запаля топла (бях дошъл на работа и я оставих за 20 мин.). Резултатът е работи за 5 секунди и изгасва и при повторно палене пали много трудно като натискам газта до дупка.

    Коментар


      #3
      Re: Въздухеееее, въздухе, де си брееее?

      doofiat написа:
      Тая кола взе да ме ядосва.Тази сутрин пак се беше насмукала с въздух и усещам, че накрая ще рева и за нов стартер.Затегнах всички скоби, които съм сложил по маркучетата и пробвах да я запаля топла (бях дошъл на работа и я оставих за 20 мин.). Резултатът е работи за 5 секунди и изгасва и при повторно палене пали много трудно като натискам газта до дупка.
      Махай "крушата" и слагай байпас метална тръбичка.Събота ще ти резна 10 см дурал.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        И гумен маркуч също ще ти свърши работа! Пък, ако намериш нова круша някой ден ще я сложиш мястото на маркуча.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Ами в събота съм тука може да се видим към след обяд.Направо ми писна от тоя въздух. Сложил съм почти на всяко маркуче скоба. Какво повече иска тая пушина? Много ме е ядосала и като ще й тегля една майна и като няма да й сменя и съединителя и да се мъчи - нито добавка ще й сложа нито по-добро масло от Селенията, нищо

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Sven написа:
              дали е възможно и мойта да смуче въздух, защото като паля не всеки път пали оттраз, но ако натисна гаста пали. А и имам чувствто, че тая кола не върви за 100к.с. . Може ли да е от въздух това?П.С. сори, че се мешам в темата!
              Определено смуче от някъде. И аз така паля като теб от 3 дни. Сложи скоби на всяко маркуче като за начало.За вървенето не знам, но горещо ти препоръчвам да си напълниш резервоара догоре и да сложиш тубичка за 200 л от добавката Хелиос - да правилно казах добавка за 200 л на цял резервоар. След 200 км кажи какъв е резултата.

              Коментар


                #8
                Един колега наскоро си купи от магазин на Peugeot същата ръчна помпичка като мойта, но в главата ми се върти една по-голяма цифра от 15 лв.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Sven написа:
                  дали е възможно и мойта да смуче въздух, защото като паля не всеки път пали оттраз, но ако натисна гаста пали. А и имам чувствто, че тая кола не върви за 100к.с. . Може ли да е от въздух това?П.С. сори, че се мешам в темата!
                  Определено смуче от някъде. И аз така паля като теб от 3 дни. Сложи скоби на всяко маркуче като за начало.За вървенето не знам, но горещо ти препоръчвам да си напълниш резервоара догоре и да сложиш тубичка за 200 л от добавката Хелиос - да правилно казах добавка за 200 л на цял резервоар. След 200 км кажи какъв е резултата.
                  Не пиша по темата ,но просто искам да ви кажа днес един работник на бензиностанция с Мерцедес Дизел какво ми каза като ме видя да наливам въпросния хелиос преди да заредя.Не че много му вярвам но все пак си кара колата така от доста дълго и израза му беше следния въпреки ,че на колонката от която зареждах също имаше такава добавка.Цитирам’’Защо я наливаш тази добавка като можеш да налееш 1 л.двутактово масло на целия резервоар и тогава да си чуеш звука и работата на двигатела."Аз му отговорих,че затова да не замръзва горивото.И в този момент правя сравнение за пореден път с товарния автомобил който управлява баща ми вече 260000км.на който за този период нито зима нито лято е имал проблем от към гориво.За този пробег автомобила е каран само с дизелово гориво/от румъния/ от малка бензиностанция в гр.Дебелец и при най студените зимни дни доколкото си спомням миналата година преди да се завърна от мисията на -20 градуса по пътя към Добрич е нямал никакви проблеми.Естествено ,че Ивекото има подгрев на горивото на филтъра.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    За тази добавка на Хелиос имам УЖАСНИ впечатления! На старата ми кола и сложих и от тогава започнаха едни проблеми с пушене и непалене, казах си -"съвпадение", но брат ми си сложи и той от същата добавка в алфата (заедно ни бяха излъгали да си ги вземем) и при него започнаха едни пушеци (бензинова) ..... а по темата - мисля си, че знам откъде да си вземеш такава помпа - ако е същата като на Пежо/Ситроен - има един магазин на бул. Данаил Николаев, намира се на самия булевард ако идваш от "Сточна гара" посока Румънското посолство, на 50 м. преди светофара на "Подуяне" отдясно. Там продават части за трабант и плоско опа полско фиатче и има такива реклами. Мисля си, че цената беше около 22лв. И всичко това е ако не е настанал някакъв дефицит за подобни помпи и да са ги изкупили Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                    Fiat Ulysse 2.2 HDI 16V

                    FORD носи нещастие в семейството!

                    Коментар


                      #11
                      Абе и мен взе да ме съмнява Хелиоса от днес.Тази сутрин запалих на 3 цилиндъра, а свещите бачкат. Какво стана не знам, но от както взех да слагам тая добавка, колата взе да върви по-бързо, но въздуха не мога да го изкарам, не пали както преди и сега тая сутрин с тия мизерии. По пътя за работа веднага долях 25 литра за да разредя тая добавка.Дали от писаното от вас, колеги, или от нещо друго, но май ще я спра тая добавка.П.С. Искам да уточня, че вече съм карам 4 или 5-ти резервоар с голяма концентраци(добавка за 200 л/ 50л нафта) на добавката Хелиос.Спирам вече с експириментите и вече ще слагам толкова добавка колко трябва.Ето снимка на помпичката (между 1 и 2 се намира)
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Triples написа:
                        За тази добавка на Хелиос имам УЖАСНИ впечатления! На старата ми кола и сложих и от тогава започнаха едни проблеми с пушене и непалене, казах си -"съвпадение", но брат ми си сложи и той от същата добавка в алфата (заедно ни бяха излъгали да си ги вземем) и при него започнаха едни пушеци (бензинова) ..... а по темата - мисля си, че знам откъде да си вземеш такава помпа - ако е същата като на Пежо/Ситроен - има един магазин на бул. Данаил Николаев, намира се на самия булевард ако идваш от "Сточна гара" посока Румънското посолство, на 50 м. преди светофара на "Подуяне" отдясно. Там продават части за трабант и плоско опа полско фиатче и има такива реклами. Мисля си, че цената беше около 22лв. И всичко това е ако не е настанал някакъв дефицит за подобни помпи и да са ги изкупили Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                        Сега ще погледна в bgmaps.com и може би довечера ще отида да видя този магазин.Благодаря!

                        Коментар


                          #13
                          Tоrnado написа:
                          Защо я наливаш тази добавка като можеш да налееш 1 л.двутактово масло на целия резервоар и тогава да си чуеш звука и работата на двигатела.
                          Gugev написа:
                          Аз пък в това топло време вместо добавките за нафта сложих 1.5/63л масло, ей така да чуя как мотора щял да заработи по-тихо. Заработи по-тихо, колкото на Вас ви падна (си мислите, че падна) разхода с добавките.
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            #14
                            Gugev написа:
                            Цитирам’’Защо я наливаш тази добавка като можеш да налееш 1 л.двутактово масло на целия резервоар и тогава да си чуеш звука и работата на двигатела."
                            Gugev написа:
                            Аз пък в това топло време вместо добавките за нафта сложих 1.5/63л масло, ей така да чуя как мотора щял да заработи по-тихо. Заработи по-тихо, колкото на Вас ви падна (си мислите, че падна) разхода с добавките.
                            Колега, аз преди време, по съвет на сервиз Супер дизел, сложих 3 литра масло на 20 литра нафта. Повярвай ми, нито стана по тиха, нито пушеше, но ми помогна и вече на свободен ход след бързо ускоряване оборотите си падат, за разлика от преди. Единственото, което стана обаче, че май се запуши катализатора.

                            Коментар


                              #15
                              Може би мнението ми не е баш за тук, но не се очаровайте/разочаровайте от добавките за горива! То на всяка си го пише! И ти специално Добри, прочети какво пише на "Хелиос"..... "на основата на керосин" и други въглеводороди.. всичко е написано.Ако можеше химията да измести механиката, щяхме да сме в 25 век, като пръднем един път да отиваме до Русе, а, още веднъж до София обратно на гара "Централна".Не може добавката според мен да помогне на една износена дюза,мотор, радиатор и каквото си помислим.Тя може да помогне при един лошо експлоатиран, но сравнително добър технически мотор... примерно, такъв като нашите експлоатиран на къси разстояния, не добре загрял, ежедневно каран с чести тръгвания и спирания.Но на "Старуха Извергил" знаеш какво помага! 10 години са си 10 години!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X