Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Демонтаж на спукан картер Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    При каско и маслото плащат (дори Castrol 10W40 ми наляха), само филтър си купих.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #17
      А повреден съединител дали ще платят?

      Коментар


        #18
        Airfan написа:
        А повреден съединител дали ще платят?
        Едва ли
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Tornado написа:
          ... Най-хубавото е ,че маслото ми е почти на 8000 км. и не ме е яд ,че го разлях...
          Интелигентен човек си, защо се радваш на подобно замърсяване В Европа за това ще те глобят точно колкото за нова кола Сори за забележката, но всичко е вече в лайна и след няколко години ще се чудим защо няма трева никъде
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #20
            Dodo 155 написа:
            Tornado написа:
            ... Най-хубавото е ,че маслото ми е почти на 8000 км. и не ме е яд ,че го разлях...
            Интелигентен човек си, защо се радваш на подобно замърсяване В Европа за това ще те глобят точно колкото за нова кола Сори за забележката, но всичко е вече в лайна и след няколко години ще се чудим защо няма трева никъде
            Да бе да, пред гаража ми що масло се е отцедило и пак кара трева.
            Fiat Ducato 2.5D
            Lancia Kappa 2.4TDS

            Коментар


              #21
              Sve написа:
              OK, може би наистина трябваше да направя резюме:1. Картер - Юни 2006 за 470лв. Доставиха ми го за около седмица. В комплекта имаше само картер и пробка, което си е напълно достатъчно. Картера си идва със шпилките, но без планката която обгръща изходящата тръба. Преди монтажа разкарах шпилките и въобще не сложих планката защото в повечето случай именно тя се закача и чупи картера.2. Черен силикон, подходящ за случая - около 10лв. Гарнитура няма. Стария който свалихме, предполагам оригиналния, също беше със черен силикон.3. От каското ми дадоха около 300лв4. Относно ремонта. Издърпах колата до най-близкото сервизче с идеята, че това е сравнително бърз и лесен ремонт. След няколко часа като отидох да си взимам колата видях страшната гледка . Колата качена на подемника, картера свален, дясна полуоска разкачена - касапница отвсякъде . Сега ми е смешно, но тогава се поядосах. Както и да е, сглобиха всичко, взеха ми 60лв за услугата и си прибрах колата. От този ремонт ми остана един проблем. Като потеглям на първа, при студена кола придърпва доста сериозно, като загрее колата се оправя.След този случай се зарекох, че ще водя колата в сервизи в много краен случай. За това и сега ще се мъча със смяната на подгревните свещи сам. Това е. Ако съм пропуснал нещо питай.
              Днес и аз на мойта Марийка махнах планката на картера дето обгръща изпускателните тръби след турбината и разкарах стърчащите шпилки,че наистина много ниска точка идва там и ако не дай си Боже закачи нещо планката или шпилките отивам и аз за картер .Откак съм си я купил Марийката като почна първо от ангренажа,окачване,съединител наистина не видях много недомислици или изключително Трудни и недостъпни места,които за един болт едва ли не трябва да паднат и задните стопове.Пресен пример за това е Ауди особенно с 2.5 тди мотор.Още първата ми работа като я купих беше да махна катализатора и всички гърнета,като сега от турбината до края съм с права тръба и съм изкючително доволен .Естествено второто по важност нещо беше да изскубна ЕЖР-а ма не само да го затапя,ами направо го махнах от изпускателните колектори и дупката я заварих с чугунени електроди.Сега обаче като бях на канала видях че има и една друга планка,която държи изпускателните тръби на едно келяво тампонче,което на всичкото отгоре се оказа и скъсано и трябваше да го махна,защото от много време се каня да си сваля стартера за една профилактика,че нещо като върти и прескача-явно е за бендикс .Обаче да достигна долния болт на стартера трябва да махна именно този тампон дето УЖ придържа изпускателните тръби иначе нема стигане. Не смятам повече да го слагам този тампон,защото лично при мен изпускателната система е вече доста олекотена и не виждам смисъл от него както и тази НАИСТИНА ИНЖЕНЕРНА НЕДОСМИСЛИЦА ЗА ПЛАНКАТА НА КАРТЕРА .Какво държи тя?? Защо са я сложили макаронаджиите? И наистина,ако не беше колегата да прочета темата,че с кеф да я разкарам и захвърля тази планка сигурно и аз щях в най-скоро време да плача за картер Мамка й и кола колкот повече боклуци разкарвам от нея толко по Убаво върви Сега съм намислил да разкарам на масления филтър има един Нахуй вика му се маслен охладител и повече вреди отколкот да помага,защото айде да не обяснявам,че ще стане много интересна тема!!! Та имам и един важен въпрос и моля някой с Фиат Браво/Брава,Мареа 1,9ТД да каже дали и неговата има такъв маслен охладител,че не ми се ляга кат прасе под на някой колата да гледам,още повече,че със сигурност кората му под картера ще е там и няма да мога да видя има ли маслен охладител-няма ли. Или ако някой знае със сигурност от какъв модел на Фиат не слагат такава простотия на масления филтър с охладитела да каже моля! Преди имах един Пасат 1.6 ТДи и взе да вкарва масло във охладителната ситема.Много хора ме посъветваха да го разкарам и повече няма да меши течностите.Така и направих и наистина не съм имал повече проблеми,водата от охладителната уредба след тази интервенция можех да я пия от бистрота.Но на Пасата изкарах тялото и като го няма масления филтър с една голяма гайка се маха охладителя и после масления филтър се нанизва точно,но вече без смотания охладител,но на Фиат-а гледам като си сменях маслото и го нямаше масления филтър-не беше така Тялото е цяло и си върви с масления Нахуй.Та пак моля някой да каже има ли дизелов модел да Фиат без такъв маслен охладител,който да стане на Фиат Мареа 1.9 ЖТД 105 коньовия мотор да отида да си го купя от някоя морга.
              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

              Коментар


                #22
                Dodo 155 написа:
                Tornado написа:
                ... Най-хубавото е ,че маслото ми е почти на 8000 км. и не ме е яд ,че го разлях...
                Интелигентен човек си, защо се радваш на подобно замърсяване В Европа за това ще те глобят точно колкото за нова кола Сори за забележката, но всичко е вече в лайна и след няколко години ще се чудим защо няма трева никъде
                1.Аз кого да глобя за лошото състояние на пътната настилка?2.Маслото не съм го разлял по тревна площ ,а бетонна настилка.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #23
                  Здрaвейте,позaбрaвенa темa но дa попитaм кaк се рaзлепвa кaртерa от блокa,всички болтове сa свaлени,но лепилото е хвaнaло aдски здрaво.
                  FIAT MAREA 1.9TD100

                  Коментар


                    #24
                    с резец от макетно ножче клещи и чук ... предполагам сам се сещаш кво трябва да правиш - Бавно и Славно ... като има място за права отвертка вкарваш и въртиш като гледаш да не си много груб (щото после ще трябва да си играеш с водната шкурка ... ако си достатъчно сръчен няма да вадиш полуоската а ще развиеш маслената сонда Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 (не ме питай как съм го направил трябва да ви го покажа щото немога да го обесня ) Няма да е лошо да си набавиш още един чифт ръце ПП . да не забравиш да откачиш кабела на датчика за маслото и ще трябва да извадиш тръбата на щеката (поне при JTD )

                    Коментар


                      #25
                      nkaishev написа:
                      Здрaвейте,позaбрaвенa темa но дa попитaм кaк се рaзлепвa кaртерa от блокa,всички болтове сa свaлени,но лепилото е хвaнaло aдски здрaво.
                      Към кутията има още два болта развити ли са?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        и внимавай със смукатела,че си има специфики

                        Коментар


                          #27
                          ivel написа:
                          и внимавай със смукатела,че си има специфики
                          Тайна ли са тези специфики?
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            просто утре ще ги обясня,че се глася за мача

                            Коментар


                              #29
                              след като се развият ВСИЧКИ болтове и се отдели картера от блока следва развиване изцяло на едното болтче на смукатела на помпата и охлабване на второто.след това се завърта леко смукатела за да освободи картера.тънкоста обаче идва при слагането обратно и се изразява в това,че гарнитурката на смукатела трябва да е добре наместена.стяга се с необходимата сила (не много за да не превъртят болтовете).виждал съм именно такъв мотор с не добре наместена гарнитура(едното от болтчетата не минава през дупката на гарнитурката),вследствие на което мотора не вдига налягане на маслото.хората от автокъщата,които са продавали колата ,обаче решили да прекъснат писта от платката на таблото,така,че да не светва лампата.резултата беше починала турбина и задрало бутало.ето защо е хубаво при такива ремонти да се внимава и най вече да се подсигури необходимата светлина.успех

                              Коментар


                                #30
                                ivel написа:
                                след като се развият ВСИЧКИ болтове и се отдели картера от блока следва развиване изцяло на едното болтче на смукатела на помпата и охлабване на второто.след това се завърта леко смукатела за да освободи картера.тънкоста обаче идва при слагането обратно и се изразява в това,че гарнитурката на смукатела трябва да е добре наместена.стяга се с необходимата сила (не много за да не превъртят болтовете).виждал съм именно такъв мотор с не добре наместена гарнитура(едното от болтчетата не минава през дупката на гарнитурката),вследствие на което мотора не вдига налягане на маслото.хората от автокъщата,които са продавали колата ,обаче решили да прекъснат писта от платката на таблото,така,че да не светва лампата.резултата беше починала турбина и задрало бутало.ето защо е хубаво при такива ремонти да се внимава и най вече да се подсигури необходимата светлина.успех
                                Много точно !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X