Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво II (2007) 1.4 90кс. 16v чекът свети

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво II (2007) 1.4 90кс. 16v чекът свети

    Здравейте!

    Преди 6 дни купих от автокъща Браво 1.4 90кс. Моторът работи перфектно, но скоростната кутия издава стържещ шум(вътре има стружки и меката връзка сдава багажа, ще се прави то е ясно) и термостатът седи отворен през цялото време(съответно показва, че е вдигнала работна температура само под наклон). Обслужих я преди два дни.(ремък, масла, филтри, свещи, темп. датчик)

    Когато я карах преди обслужването колата на всеки няколко паления влизаше в авариен режим[светваха чека и ESP-то(триъгълник с удивителен знак вътре)] и колата започваше да забива. След като я обслужих този проблем изчезна за 2 дни, но ремъкът хлопа(уж, защото е нов).

    Днес реших да я напъна за пръв път откакто я имам(2ра на 7000 оборота). На секундата, в която стигнах тези 7000 оборота чекът и ESP-то светнаха. Загасих, запалих, ESP-то угасна, но чекът остана. Промяна в работата на мотора няма и изглежда е излязла от авариен режим, защото не забиваше. Не бях под наклон и показваше, че не е достигнало работна температура.

    Въпросът ми е дали е възможно наистина да съм предизвикал проблем в мотора от едно единствено напъване, при положение че преди това над 2500 оборота съм я карал, само при изкачване на баири или е по-възможно скоростната кутия да ми е направила номер?

    Друго съмнение - чувал съм, че при някои коли и ниското ниво на спирачна течност може да предизвика подобен проблем, а моето е ниско.

    Планирах да не я карам до обслужване и рециклиране на кутията, но майсторът, при когото я водя няма как да ѝ обърне пълно внимание за ден-два, а на мен ми се налага да ходя на работа и реших да рискувам докато не ми звънне, че има свободен подемник да я прави.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

    #2
    Колега, жълтият триъгълник не е за АСП. Той светва при наличие на някакъв проблем, за да ти наблегне да провериш какво става. Чека най-вероятно е заради катализатора, който или вече е за смяна, или изобщо го няма. Но всичко се изяснява с компютърна диагностика. Иначе може да те съветваме докато смениш половината кола и проблема да си остане.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Мерси колега! За жълтия триъгълник си нямах и на идея за какво е, затова го слагах в скоби. Преди това карах Пежо 207 и този триъгълник светваше, когато пусна ESP. Чукам на дърво да не трябва да се отваря мотор.

      Коментар


        #4
        Прочетете я на диагностика и ще си каже. Ниското ниво на спирачна течност не пречи на работата на ESP. Ако системата не работи, има съобщение на дисплея. При мен отказа след смяна на акумулатора и няколко метра по надолу се включи - може би някаква адаптация си е правила

        Коментар


          #5
          Днес я пусках на диагностика. Имаше много грешки, изчистихме ги, чекът угасна, покарах я малко и пак светна. Ще изчакам докато дойде време да се прави кутия и да се сменя термостат и ще дам ъпдейти след това.

          Коментар


            #6
            КАКВИ СА ГРЕШКИТЕ
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Извинявай, че нямаше отговор колега! Не помня какви бяха грешките, но едната беше в темп датчик след като го бях сменил. Смених го отново, но този път в комплект с термостат. Отново я закачих, изчистих грешките и от седмица стана вече нито триъгълник нито чек е светвал.(като давах пълната информация за поведението на колата тотално забравих да спомена, че перките никога не изключваха, но и те спряха да стоят включени след грешките)

              Коментар

              Working...
              X