Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tipo съединителят буксува

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Tipo съединителят буксува

    Здравейте,

    Съединителят на Типото от подписа започна да буксува на високите предавки при рязко ускорение.

    Ето линк с клип https://drive.google.com/file/d/1GIS...w?usp=drivesdk

    Колата е гаранционна на 42 хил.км. Семейна е и се кара нормално, основно извън града. Прочетох в гаранцията, че съединителят е консуматив и не се покрива от гаранцията, но как е възможно толкова бързо да се износи при нормално каране? Ходът на педала е нормален, така че не вярвам да е от помпата. Не губи спирачна течност. Не губи масло. Другата седмица ще я карам при дилъра и ще настоявам да се оправи гаранционно. Разочарован съм, защото си купих нова кола, най-вече, за да не виси по сервизите.
    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

    #2
    Съединителя може и за няколко седмици и дори дни да се износи при неправилна работа с него. Затова и обикновено не се покрива от гаранцията.
    Разбира се може и някой семеринг да се е предал и да е омаслил и да буксува... ама надали
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      Всички мои предишни коли съм ги взимал употребявани с немалък пробег и не съм сменял съединители. По-скоро новите коли вече не се правят от инженери, а от икономисти. Не е изгодно колите да издържат дълго.
      Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
      Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

      Коментар


        #4
        Бях в официалния сервиз. Качи се механикът да кара и вика това било нормално, компютърът вдигал оборотите. Казвам му преди не е правило така, освен това как при положение, че има механически зацепване на определена предавка, двигателят ще вдига обороти, а скоростта няма да се покачва. Нямаше отговор... Както и да е, направихме и няколко теста с ръчна на място, на първа скорост направо суркаше задните гуми, на трета изгасна. И най-голямата изненада дойде след това, спря да буксува и вече 1000 км няма проблеми. Единственото ми обяснение е, че с тези тестове е паднал някакъв слой от феродото, който не е правил добро сцепление.
        Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
        Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

        Коментар


          #5
          stockbroker написа: Преглед на мнението
          Бях в официалния сервиз. Качи се механикът да кара и вика това било нормално, компютърът вдигал оборотите. Казвам му преди не е правило така, освен това как при положение, че има механически зацепване на определена предавка, двигателят ще вдига обороти, а скоростта няма да се покачва. Нямаше отговор... Както и да е, направихме и няколко теста с ръчна на място, на първа скорост направо суркаше задните гуми, на трета изгасна. И най-голямата изненада дойде след това, спря да буксува и вече 1000 км няма проблеми. Единственото ми обяснение е, че с тези тестове е паднал някакъв слой от феродото, който не е правил добро сцепление.
          този слой може да е формиран при 'изпичане' на съединителя от 'рацерска' или неправилна работа с него.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            Колата пак влезна в сервиза и се оказа баш изпуснал семеринг. Смениха го + маховик и комплект съединител/феродо, притискател и лагер помпа/ и малко след като взех колата чух потракване откъм скоростната кутия на празен ход с пуснат съединител. Като го натисна спира да трака. От какво може да е като всичко е сменено, ето линк с клип как потраква: https://drive.google.com/file/d/1RpU...w?usp=drivesdk
            Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
            Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

            Коментар


              #7
              Аз клоня към лагер на първичния вал на скоростната кутия, тъй като трака само при пуснат съединител.
              Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
              Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

              Коментар


                #8
                Да, това е, преди доста години карах една корола с такъв проблем, още я карат така…

                Коментар


                  #9
                  Пробвай да натиснеш съединител леко - колкото да обере луфтовете,но без да отделя . Ако при това положение спре да трака, значи е от лагер-помпата. Ако трябва да отдели съединителя за да спре тракането - първичен вал на кутията. При втория вариант - проверка на нивото на маслото в кутията. Може да е изпуснал семеринг на полуска и да не маже първичния вал. Не е фатално, ако не го караш дълго без масло.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Не спира да трака с леко натискане на съединителя, чак като отдели спира. Друго, което ми направи впечатление, че същото тракане се чува при отнемане на газта в движение на първа и втора предавка. На по-високите скоростта е по-висока и не мога да чуя добре.
                    Последна редакция от stockbroker; 26.06.2022, 19:09.
                    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
                    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Провери го това ниво на маслото. Също ако скоро не е сменяно го смени.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар

                      Working...
                      X