Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Завърнах се!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Завърнах се!

    Здравейте колеги и за много години!
    След близо 5 годишна пауза се завърнах в семейството на италианските автомобили.
    През 2017та поради напреднали корозионни процеси на неприятни места реших да продам вярното си Типо, което карах в продължение на 7г. Годините прекарани в Германия предвещаваха това още като го купувах, но преди няколко седмици го видях на обява в маркетплейс, което означава,че още не се е предало! Голям автомобил излезе!
    Малко преди да го продам си купих една Лада Самара малко на майтап на връщане от работа...уж за донор за една друга, но в последствие реших,че ще възстановявам тази заради здравото си купе. Та тези 5 години до вчера посветих доста на нея. Хем си я оправях, хем си я ползвах като ежедневка...доколкото може да се каже,че е ежедневна, защото през седмицата движа предимно със служебен автомобил, а през уикендите си правя кефа с нея.
    От известно време обаче почнах да си мисля,че вече не искам да седи на улицата, а да си я съхраня за събори и т.н., че лятото искам да си пусна климатик, че паркирането в центъра стана ужасно и започнах да се оглеждам за нещо...нещо италианско
    Та по същество - от вчера съм собственик на Fiat Punto 1.2 16v Sporting със шестстепенна скоростна кутия. Два месеца по-рано бях на косъм да взема такъв дизелов 1.9jtd, но някакси не бях убеден,че искам дизел с 4 врати и го преотстъпих на мой приятел, който го купи. Като цяло случи на хубава кола той...за мен ще стане ясно в следващите седмици.
    Фиатчето е автентично без тунинг изпълнения ако не броим червените пружини. Има си всички екстри - климатик, ел.стъкла, фарове за мъгла, субуфер в багажника, че дори и навигация...която не работи нещо ама и не ми трябва. Поставен й е и газов инжекцион, който на първо четене работи доста добре и дава добър разход. Колата има доста сменени неща по нея - носачи, амортисьори, накладки, тампони отзад, ламбда сонда, датчици по мотора, съединител, нови фарове от магазина, акумулатор и т.н...предният собственик определено си я е гледал добре. Вчера я прибрах от София до Бургас без дори да вдигна щеката или да погледна каквото й да е. Сипах гориво и тръгнах в най-гадното време вечерта в пороя - колата си се представи чудесно по пътя. Има разни дреболии за дооправяне, но да не издребняваме за кола на 21г., а и само да се качиш и да караш без да вложиш от себе си не е интересно.
    Общо взето това е за момента. Предстоят ми някои неща да дооправя, да мина през КАТ за номера и талони, обслужване и я подпуквам яко
    Ако имам някакви въпроси, на които не откривам отговори в теми в архива ще пиша.
    Общо взето това е засега - завърнах се!
    Прикачени файлове
    Последна редакция от white_shark; 11.01.2022, 23:12.
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    #2
    Добре дошъл отново ! Много безаварийно километри с новото возило !
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      white_shark написа: Преглед на мнението
      Здравейте колеги и за много години!
      След близо 5 годишна пауза се завърнах в семейството на италианските автомобили.
      ...

      Общо взето това е засега - завърнах се!
      Добре дошъл отново на борда white_shark.
      В последно време наблюдавам наред с ново регистрираните във форума и едно завръщане на хора отсъствали известно време от форума, което е много добра новина .
      Това показва също, че противно на масовото схващане не всичко се случва в т.нар. "социални мрежи".
      Вече имаме и други случаи на завърнали се във форума.
      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

      Търси се..

      Коментар

      Working...
      X