Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило Multijet проблем с токовете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило Multijet проблем с токовете

    Здравейте, маняци. Имам следния проблем фиата е стило мултиджет 1.9, когато запаля колата, и включа подгрев на стъкла, и вентилатор, ми пада волтажа на зареждане до 11 волта. Така може да седи и 5-6 мин. После се оправя и се вдига до 13.9. Ако не включвам други уреди да оставя само фаровете включени го прави само някой път. Можете ли да помогнете.

    #2
    Провери си плюсовия кабел от генератора към акумулатора за лоша връзка.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Малко да се стопли времето и ще проверя , благодаря.

      Коментар


        #4
        Мисля, че са заминали четките на алтернатора, или регулатра на напрежение. По принцип са комплект двете неща, така че започни от там.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          На две години е алтернатора, не ми се вярва да е от там

          Коментар


            #6
            Smotagen написа: Преглед на мнението
            На две години е алтернатора, не ми се вярва да е от там
            Дано е така . На Мареата ми се скапа 3 месеца след основен ремонт (на алтернатора). Все пак и за кабелите съм съгласен че може да са проблем.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Много разко сви студ и не мога да бутам. Като се постопли ще поразгледам

              Коментар


                #8
                С кабелите нямаше успех

                Коментар


                  #9
                  Някои имат електрически нагреватели в парното. Може заради тях да е. Консумацията става голяма.
                  Последна редакция от kiriluz1; 16.01.2022, 21:23.

                  Коментар


                    #10
                    Там някъде чувам цъкане от към радиаторчето на парното и токовете се оправят най вероятно е това

                    Коментар


                      #11
                      Да имам подгрев, днес за една минута духна топло. Явор е от прекомерна консумация

                      Коментар


                        #12
                        Smotagen написа: Преглед на мнението
                        ... Явнo е от прекомерна консумация
                        Няма как - провери си реле/регулатора и кабелите на алтернатора, или друго по алтернатора... като някой от диодите.
                        Последна редакция от PM_u_bo; 19.01.2022, 11:01.
                        Изкупуване на автомобили на добри цени
                        /////

                        Коментар


                          #13
                          Кабелите са ОК ще видя релето ама дадох старото на брата ( оригиналното). Ще измисля нещо че с тези новите голямо главоболие. Ако го намеря ще му сменя четките и ще го сложа. Мерси батка.

                          Коментар


                            #14
                            Smotagen написа: Преглед на мнението
                            ...ще видя релето ама дадох старото на брата ( оригиналното). ....
                            Ако новото не ти е БОШ - от това ти е проблема. Спестил си едни 30 - 40 лв и сега ги плащаш със нерви
                            "Най-голяма лихва носят спестените нерви! "
                            Изкупуване на автомобили на добри цени
                            /////

                            Коментар


                              #15
                              Аз купих нов алтернатор преди все години, че за рециклиране на стария ми искаха 160лв. Аз го купих нов за 220. Ама хич не помня какъв е, даже не съм го поглежда направо го монтирах. А може ли да се смени релето без да се сваля генератора, че много гадно се маха и слага.

                              Коментар

                              Working...
                              X