Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електроенергия от слънцето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46


    Бях чувал как е в Германия, незнам така ли е, но...там солара като има слънце и работи - връща електромера ти назад. Така може и на плюс да излезе човек и максимално оползотворява слънцето, без да се занимава с акумулатори, инвертори и т.н.[/QUOTE]

    А ТУКА Е ОБРАТНО ПЛАЩАШ
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #47
      И аз така знам ама няма как да минеш без инвертор...

      Коментар


        #48
        И тук може да продаваш излишното, просто процедурата е дълга, но не и невъзможна. В момента никой няма право да ти откаже до 30KW централа и опциите са три. За собствени нужди, цел продажба или и двете. Най бързата процедура е за собствени нужди, правиш я нея и след месец си пускаш документите, че вече е за собствени и ще продаваш. След това чакаш около 6 месеца и би трябвало вече излишъка да го продаваш. Такава е моята идея, сега само чакам да мине срока, защото на този етап имам излишък който се губи. А когато времето стане още по хубаво и излишъка ще бъде още повече.

        Коментар


          #49
          Доколкото знам, моля да ме поправите ако греша. Но излишъка се изкупува от местния енерго разпределител на доста по-ниски цени, отколкото после ти се продава тази енергия. Не работят на принципа изнесъл си 100KW внесъл си 100KW значи нищо не дължиш, а смятат изнесени 100KW x 0.10 ст. , внесени 100KW x 0.25 ст.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #50
            Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
            ...а смятат изнесени 100KW x 0.10 ст. , внесени 100KW x 0.25 ст.
            Това разбира се са цени само за пример, защото доколкото знам, в България няма цена на тока под 1 стотинка.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #51
              Да, разбира се Имал съм предвид лева, ама ...


              ПП
              Въпреки разликата в цената, пак е по-добре на ниски цени отколкото излишъка да отива на вятъра.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #52
                kluchar написа: Преглед на мнението
                Бях чувал как е в Германия, незнам така ли е, но...там солара като има слънце и работи - връща електромера ти назад.
                Няма такова нещо. И в Гемания се използва двупосочен електромер, като енергията която е в излишък се купува от енергийното дружество отговарящо за региона, като цените към днешна дата са около 0,07€/kWh. Когато не ти достига енергия, то си я купуваш като цената е в зависимост от договора ти - в момента около 0,30-0,35€/kWh.

                chaveto написа: Преглед на мнението
                В тази тема на размисъл за котлоните, тези индуктивните дали работят по този начин или държат една постоянна мощност според нуждите. Защото от доста време се чудя дали да не мина на такива.
                Зависи как е програмиран контролера. Ако използват по-широки честотни граници, то могат да се постигне плавно натоварване и разтоварване. Ето информация от един от производителите на контролери за индукционни котлони - https://m.onsemi.cn/pub/Collateral/AND9166-D.PDF
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #53
                  Копи от нета
                  С Решение № Ц-25/01.07.2021 г. КЕВР определи за периода 01.07.2021 г. – 30.06.2022 г. преференциални цени, за изкупуване на електрическа енергия, произведена от фотоволтаични електрически централи, които се предвижда да бъдат изградени върху покривни и фасадни конструкции, както следва:

                  Фотоволтаични електрически централи с обща инсталирана мощност до 5 kWр включително, които се предвижда да бъдат изградени върху покривни и фасадни конструкции на присъединени към електроразпределителната мрежа сгради и върху недвижими имоти към тях в урбанизирани територии – 193,33 лв./MWh, при нетно специфично производство 1 380 kWh/kWp;

                  Фотоволтаични електрически централи с обща инсталирана мощност над 5 kWр до 30 kWp включително, които се предвижда да бъдат изградени върху покривни и фасадни конструкции на присъединени към електроразпределителната мрежа сгради и върху недвижими имоти към тях в урбанизирани територии – 160,11 лв./MWh, при нетно специфично производство 1 380 kWh/kWp.

                  Започвам да обмислям ъпдейти с цел оптимизация и повече производство. Принципно преди залез в момента слънцето минава странично и малко зад панелите и производството спада рязко. Обмислям да разположа панели изцяло посока изток/запад с идеята първите и последните часове да се използва слънцето максимално. По надолу се вижда как в 16:15 е имало почти 5Kw 17:15 производството спада до 3Kw 18:15 вече производството е киловат и малко. Ако панелите са изцяло запад, според мен ще си има и в последните часове почти макс. ако не и макс. на системата. Сутрин положението е същото. Имам идея как да разположа един от стримовете който да следи слънцето и конструкцията е супер проста, но това малко по нататък. Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-04-05 21.16.47.png
Views:	254
Size:	296,9 KB
ID:	2755867

                  Коментар


                    #54
                    Малко да раздвижа темата. С увеличаването на деня нещата изглеждат все по добре, но идеята за панели изток/запад не е отпаднала. Панелите съм ги взел и трябва да намеря малко време да сглобя конструкцията. Като ми се върти в главата да направя едноосна конструкция която да завърта панелите от изток на запад. Идеята е да направя тракер система която да следи слънцето, но все още се чудя какво точно да сглоба.
                    Първата фактура пристигна и сумата рязко падна, надявам се занапред нещата да се задържат така. Оградил съм 3 и 4 месец на 21 и 22г.Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-05-01 07.21.25.png
Views:	216
Size:	533,4 KB
ID:	2756092

                    Коментар


                      #55
                      Завчера в Гърция тледах един кръг от бетон и отгоре железна конструкция с панели .Върти се на колела по бетона.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #56
                        Да раздвижа малко темата, до този момент произведени 1404kW. Реално централата е можела да произведе повече, но тези 1404kw съм консумирал. Понеже имам излишък и отделно доста често надхвърлям 6kw си поръчах още един инвертор който е от друг вид технология, но пък мога да му сложа акумулатори които не струват майка си и баща си. Идеята е следната, ако двата инвертора могат да работят в паралел ще си вдигна мощността. Ако не могат с излишъка зареждам акумулаторите и когато няма от слънцето ги разреждам.
                        Започнах да сглобявам другата конструкция която ще е следяща. Поръчах си КИТ който включва няколко сензора и контролер с които конструкцията ще "следи" слънцето. Когато всичко пристигне ще бъде сглобено, след това ще мога да кажа какво се случва.
                        Сега идва въпроса дали има хора във форума които са на ти с електрониката и да кажат какво мислят за връзване на два инвертора в паралел, като няма да има комуникация между тях
                        Инвертора който е в момента е тип хибриден който се връзва паралелно на захранващата мрежа и работи заедно с нея. Няма ли външно захранване инверота не работи и това е минуса на този инвертор, за да работи самостоятелно се дават още едни 8К лв.
                        Другият инвертор който обмислям да вържа паралелно към този и да замести външната ел. преносна мрежа отново се води хибриден, но не работи в паралел с външното захранване ами само го пренасочва. Има си приоритети които се задават и инвертора ги спазва, но както казах външното захранване го пуска директно и изключва всичко останало.
                        Към момента съм разиграл следната схема. Захранването си идва от вън и паралелно на него е вързан "мрежовият" инвертор който от панелите захранва консуматорите и зарежда акумулаторите на другия инвертор. С един АВР ако по някаква причина от слънцето няма достатъчно се превключва на акумулаторите от другия инвертор. В момента в който няма и акумулатори се връща към външното ел. захранване. Ако пък преждевременно отново има от слънцето се преминава към него и с излишъка се зареждат акумулаторите.
                        Към хората които разбират, инверторите са Huawei sun2000 6KTL и Powerwaker 3000 и 5000 PWM. 3000 и 5000 пиша, защото 3000 отново има идея да се върже в подобна система на място където няма външно захранване. Човека си е купил инвертор и всичко останало, но както написах по нагоре, инвертора на Huawei не работи без външно захранване и трябва по някакъв начин да се излъже да тръгне. Начина на Хуавей е ясен, но финансово не изгоден и инвестицията към днешна дата се избива на 13г а гаранцията на батерията е 10г.
                        Прикачени файлове
                        Последна редакция от chaveto; 17.06.2022, 20:17.

                        Коментар


                          #57
                          Малко да раздвижа темата, към този момент от пускането 2200kW консумирани от ФЕЦ. За около две седмици сложих акумулатори и тогава консумираното от ФЕЦ се увеличава, защото излишъка отива към тях и съответно когато е необходимо се използва. По друг начин казано, едни акумулатори увеличават инвестицията, но си имат своят +. Понеже се доверих на човек който уж е много на Ти с материята а накрая се оказа, че е много далеч. Та купих инвертор и оловно-киселинни акумулатори които според доста хора са стара технология и не стават. Инвертора се предаде и в момента е на ремонт, но затова пък съм поръчал друг който се води на 2-място по качество, но ще пристигне чак след средата на Септември и дотогава всичко е замразено.
                          Сега дилемата е дали да заложа на оловни акумулатори които са няколко пъти по евтини от lifepo4 или за едни и същи пари да купя повече оловни и да разчитам на това, че като ги разреждам по по малко.... ще получа същият живот както на останалите, но пък ще имам много повече енергия на която мога да разчитам.

                          Коментар


                            #58
                            Нека да са поне AGM или GEL за да са по добри но и двойна цена - .Ако се порзва повече трябва да са по добри .

                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #59
                              Реално идеята е акумулаторите да се ползват нон стоп. Смисъл зареждаш разреждаш, като заряда винаги ще е до 100% и тогава се започва разреждане. Точно това е и една от причините която ще удължи живота на оловните. Тях ги бърка разряд под 50% както и когато не са заредени докрай, както и частични заряди и разряди. Засега системата с оловните акумулатори работи от 100% до 55-60% разряд и започва заряд.
                              И човек като почне да чете и изведнъж се оказва, че всички батерии са еднакви. Има значение до колко % ще се разреждат, има значение с какъв ток ще се разреждат и т.н Някак си китайските батерии които са на по добра цена не ми вдъхват доверие, най малкото защото доста производители дават 2000 цикъла + А оловният и той може да стигне до 1600 цикъла при правилна експлоатация.

                              Коментар


                                #60
                                chaveto написа: Преглед на мнението
                                Реално идеята е акумулаторите да се ползват нон стоп. Смисъл зареждаш разреждаш, като заряда винаги ще е до 100% и тогава се започва разреждане. Точно това е и една от причините която ще удължи живота на оловните. Тях ги бърка разряд под 50% както и когато не са заредени докрай, както и частични заряди и разряди. Засега системата с оловните акумулатори работи от 100% до 55-60% разряд и започва заряд.
                                И човек като почне да чете и изведнъж се оказва, че всички батерии са еднакви. Има значение до колко % ще се разреждат, има значение с какъв ток ще се разреждат и т.н Някак си китайските батерии които са на по добра цена не ми вдъхват доверие, най малкото защото доста производители дават 2000 цикъла + А оловният и той може да стигне до 1600 цикъла при правилна експлоатация.
                                Нали това се оказа тайната на дългия живот на батериите на Приус - работят само между 75 до 85 % .
                                По-надолу не се разреждат, както и по-нагоре не се зареждат. ( може точните цифри да съм объркал, но това е порядъка).
                                Изкупуване на автомобили на добри цени
                                /////

                                Коментар

                                Working...
                                X