Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: Електроенергия от слънцето

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Няма проблем да няма акумулатор. Инвертора има възможност за всякакви настройки, дори и слънцето да "играе" всичко което може да се вземе от панелите се взима и ако има нужда се допълва. Също така има и възможност да продаваш към ЧЕЗ в случая, но там е дълга и широка. Затова началото ще бъде само за собствени нужди и след това според как ще се ползва и колко ще остане ще се прецени дали да се сключва договор с ЧЕЗ.
    Акумулатора за една такава система е доста скъп, може да има и евтини, но пак си е 3-4...хил лв
    Онзи ден когато валеше дъжд, система отдаваше 18% от инсталираната мощност. Като въобще не е изпипана да бъде макс. ефективна, смисъл наклон и посока на панелите. Сложени директно върху покрива и както дойде и каквото дойде. При мен идеята е да ги сложа в двора и да имат опция за промяна на наклона. Защото навсякъде ми обясняват, че няма нужда да се прави конструкция която да се променя, достатъчно е да добавиш няколко панела с друг ъгъл и т.н било същото.
    На този етап идеята е системата да се сложи заради отопление и охлаждане, натам каквото има нужда. Демек това ще е основния консуматор който ще работи постоянно. Всички останали консуматори които работят в стендбай режим също ще се възползват. Като разбира се има още няколко консуматора които работят 24/7/365 и имат почти 500-600w консумация на час.
    Като цяло много числа в тези системи, но все пак накрая водят към едно и също с малки разлики. Днес ще видя какво ще ми обяснят и предложат, като на този етап от всякъде казват Хуавей за инвертор. Като инвертора който съм харесал си има всички функции и може да се добави всичко към него.

Регистр. на
    31.08.2008
    Затвърждава се мнението ми, че всеки гледа да ти вземе парите. Малко са тези които знаят какво правят без софтуер и само си говорят глупости. Общо взето на приказки ми беше предложен максимума който трябва се купи. След като се прибрах в къщи си свалих програма която прави изчисления точно за ФЕЦ и нещата се променят от страна на мин и макс. Реално човек може да си сложи и макс. от това което може да понесе инвертора, но според програмата на хартия е едно а действителност друго.
    Според програмата вече мин е 7 панела на стринг от 445W панел, всичко по надолу от седем и светва в червено като предупреждение, че не покрива изискването на инвертора. Докато масово се предлагат системи от 6 панела които въобще не покриват това което е необходимо да бъде ефикасно.
    Както и да е, за начало започвам с 14 панела х7 на стринг, започвам така заради мястото което съм избрал за монтаж. Ако трябва да добавя още на това място ще имам възможност за още два панела и до тук съм в зеленото. На хартия може да понесе 18 панела, но при тях от зелено минаваме на жълто с предупредителен надпис.
    Наклон 37* насочени на юг и за годината трябва да имам между 8 и 9 мегавата. Декември е най нисък с 320kw има още два месеца които са ниски с 420kw и след това числата стават от 600 до 900kw. Това е при положение, че нямам никакво засенчване и се надявам така да остане. Като начало започвам така и след това ще преценя дали има смисъл от някакъв ъпгрейд.

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Адмирации от мен, че си се навил да действаш. Силно се надявам да няма голямо разминаване между прогнозируемите мощности и реално отдадените. Надявам се след няколко месеца да споделиш какво се случва и ако е възможно да кажеш от към финансова гледна точка как стоят нещата.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Аз също доста се интересувам от същите неща, ще следя с интерес темата. Очевидно, докато не си ги разучиш сам нещата не става...

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    А тия дето го продават и инсталират питал ли си ги дали са си поставити у тях? Ще бъде интересно достоверно ли е това което ти приказват.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    А тия дето го продават и инсталират питал ли си ги дали са си поставити у тях? Ще бъде интересно достоверно ли е това което ти приказват.
    Масово тези с които съм говорил живеят в апартамент, демек няма къде да сложат такова нещо. Другото обяснение е, че през деня няма никой и консумация няма, демек пак не им се връзва да си сложат.
    Както и да е, всичко без конструкцията за монтаж е при мен. Когато стане малко по нормално времето за работа с желязо и т.н на открито ще започна с монтажа. След това вече ще мога да споделям какво се случва и всеки да прецени дали си заслужава една такава инвестиция.

ЕДИТ: Качвам снимка на 30Kw централа монтирана вчера. Познат който ме запали по това ми сподели снимка от пускането вчера на някаква централа.
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	30Kw.jpg
Преглеждания:	21
Размер:	55,7 KB
ID:	109216
    Последна промяна от chaveto : 14.01.2022 в 16:38

Много интересна тема. От известно време и на мен ми се върти в главата подобна идея. Имам къща на село с изцяло южно изложение и цял ден слънцето пече доста силно. Покривът също така е голям и равен. По принцип имам парно на пелети, но с тия цени тая година не го ползвам.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Електроенергия от слънцето

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •