Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2021

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Формула 1 - 2021

    Малко в края на сезона, но все пак не е лошо да обърнем внимание на случващото се!? Финала ще е адски интересен!!!!
    Нали, Kay_?

    Алонсо най после на призово място! Дано направи скоро и победа ... тоя Алпин, впечатлява, меко казано.
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    Оооо..От къде да започна. Сезона е наистина страхотен. Как да се оплача от сезон в който видяхме на първите 2 редици в Русия Уилямс, Ферари и Макларън хахахах. Връща ме 10на години назад, когато последно наблюдавахме битка за титлата до последните състезания. Отделно аз си имам надажда за другия сезон, че Себастиан може да е в челото на класирането, но това са си моите предпочитания. хахаха. Алпин и Алфа Таури определено показват един много голям прогрес. За качествата и възможностите на Алонсо никой не се съмнява. Това което показва Гасли този сезон е страхотно. Незаслужено го изхвърлиха от Р.Б.
    Битката за титлата ще е мн тежка. Двата отбора имат сходни сили, не може да се каже, че единия отбор се откриява с голяма доминация. Признавам си, че по - симпатичен в тази борба ми е Люис и ще стискам палци за него, въпреки, че има шанс да задмине Шумахер по титли. Но да видим. Мисля, че предстои още един инцидент на пистата между претендентите.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Алфа Таури е голяма изненада, поне за мен!? Най- вече в ръцете на Гасли. В последно време ми прави впечатление, че болидите са с доста изравнени възможности, а Мерцедес и Ред Бул вадят нещо от "ръкава" и се изстрелват в челото. Разбира се, за това огромно влияние оказват и титулярните им пилоти?! Просто перфектни в 99% от случаите. Малко ми е странно защо Ландо не успява да направи този фурор, който се очакваше от него ... може би именно заради това, прекаленото напрежение.
      2022 ще е интересно с Ботас в Алфа Ромео, щото тоз Джовинаци ... авеее ще си замълча.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        И двамата претенденти правят грешки, но е разбираемо имайки предвид залога. Честно казано за Ботас ми е тъжно, понеже е много силен пилот, но целия този натиск не му се отрази добре. Договорите му все бяха година за година и това определено му създава дискомфорт. Да си призная имах големи очаквания за Джовинаци, още когато заместваше в Заубер преди няколко години, но явно кариерата му не се разви както трябва. Но е странно как отбор спонсориран от Алфа Ромео, не успя да задържи италианския пилот. Явно китайските пари играят голяма роля. Мисля, че Ландо се справя много добре, самия Макларън няма това постоянство на всички писти. Дори Ферари тази година са постоянни, всеки път 4-8 място са и двамата им пилота.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          +++ 369.5 ++++
          Изключително интересен финален кръг ще е!!! Дано не е скандален и опорочен от двамата най-бързи на грида

          Както казваш залога е огромен: единия е на път да направи 8-ма титла, а другият да стане за първи път шампион ... мисля най-младия до момента!!! Значи всеки един от тях ще влезе в историята на спорта. Дано е чиста играта.
          Аз все се надявам на брутално състезание, без тънки сметки и щадящи стратегии, а само и единствено яко каране, с най-меките и средно меките гуми ... дори и за сметка на допълнителен стоп!?!? Не знам колко е възможно, но ми писна това пазене!!!! Адската тъпня е.

          Иначе да ти кажа Kay_, за мен също, Ботас повече от къдърен пилот, прецизен и изключително възпитан, лоялен ако щеш ... за това и толко дълго търпеше този натиск от отбора. Година за година ... ужас, как да вдигнеш глава и да заявиш себе си.

          Надявам се да помогне на Алфа Ромео и себе си, за по-добро бъдеще в спорта. Чисто финансово ... нямам си и идея как ще е, но има отбори в историята, доказали че не само парите са важни!
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #6
            О, не. Няма да е най-младия шампион. Даже няма да е в топ 3 на най-младите. Макс влезе във Ф1 прекалено рано и в очите на хората остава като младата бърза надежда. Той има вече към 150 старта, като повечето от тях в топ отбор и това го прави един от опитните на грида. За мен инцидента е неизбежен, природата на Макс е такава, че при него е принципа " всички или нищо". Определено ще е драма и ще има сълзи накрая. Последно толкова вълнуващ сезон с претенденти от различни отбори имаше 2012.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Мда, прав си за Макс! Меко казано ... странно е поведението му, още по-странна е реакцията на шефовете във Ф1. Даже пилотите взеха да се бъзикат с тях:
              „Ами… Може да му „пробвам спирачките“. Само 10 секунди наказание е!“, подхвърли Норис
              ... източник: https://clubs1.bg/news/kak-shte-se-bori-noris-s-lokler/
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                След достатъчно време за анализи, протести и тн. ... имаме нов шампион!!! Честито и на феновете му! Аз лично предпочитах той да е шампиона, защото ми писна от Хамилтън! А и не исках рекорда на СШ, да бъде подобрен. Малко тъпи доводи, но са си мои и адски субективни.
                Иначе последния старт, започна със супер скандално "НЕ отсъждане" на рейс контрола, а завърши ... феноменално, въпреки отново неадекватните решения на стюардите!
                Финалната обиколка имаше невероятен емоционален заряд! Всички фенове си мечтаем за подобни финали, дори и без участието на "нашия" пилот/отбор!!!? Нооооо двубоя на пистата между Перес и Хам бе черешката на тортата.
                Да се надяваме 2022 и наще да се включат в тая лудница!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    И аз изчаквах да мине известно време преди да пиша.

                    Моментите със СК или червен флаг имат известна доза късмет в тях, понеже не може ( освен Сингаруп 200 да се предвиди кога ще стане инцидент). Казвам " известна доза" понеже все пак работят цял екип стратези и би трябвало да имат решение в конкретната ситуация. В тази конкретна...Хамилтън винаги щеше да излезе прецакан. Ако говорим за СК в края на състезанието. Ред Бул нямаха друга опция освен да направят различното от Мерцедес като решение за да извадят някакъв позитив и шанс за победата. Ако Хам беше преминал през бокса, то най-вероятно Макс нямаше да мине. Хам. щеше да излезе след Макс с нови гуми, ноооо не се знаеше дали щеше да има рестарт изобщо или ако имаше дали щеше да е както стана или от място. Другия вариант беше да не влизат, съответно Ред Бул спряха за нови гуми и вече оставаше решението как ще завърши състезанието. Така се получи, че беше в + на Макс. Въпреки, че състезанието се развиваше в друга посока и доминацията на Мерцедес беше огромна на пистата. Но, понякога нещата се развиват по интересн начин, а и както понякога шанса и късмета са помагали на Хам, сега му се връща ( така да го кажа). Примерно в Имола, червения флаг помогна много на Люис. Според мен когато се води битка с прекия конкурент оценката на грешните решения е трудно. Важно е колко грешки се допускат в другите моменти и тук идва грешката на Хамилтън в Баку, която се оказва, че му коства титлата.

                    Моето разочарование към спорта идва в две направление.
                    1 - Няма ясни правила, кой, кого и защо наказва на пистата и равни критерии за това. Аз нали съм си фен на Фетел...да се оплача, че на Монца беше брутално изблъскан няколко пъти от Строл и Окон и въпреки това нямаше наказания. Също така и избирателните наказания за препречване в квалификацията. Както и този хендикъп при червен флаг. Ако се знае кога и при какви обстоятелства ще има ВСК, СК или ЧФ, тогава този елемент на шанса, ще отпадне. НООО, мисля, че Либърти целят точно това, ако се вземе предвид състезанията в НАСКАР.
                    2 - Поведението на моя "любимец" на пистата. Определено тези маневри на Макс не са ОК. Но понеже не му се прави забележка и санкция за това, той продължава да ги прави. В защита продължава да сменя посоката в зоната за спиране. При атака продължава умишлено да изпуска точката за спиране. И тези оправдания, че в ейпекса е бил пред другия са супер жалки. Когато спреш късно и се гмурнеш в завоя, без да имаш шанс да спреш в очертанията на пистата е логично, че в ейпекса, ще си пред другия пилот. Или при защита да се ускорява извън пистата. Тези неща също трябва да бъдат ясни, кое е позволено и кое не е. И то да е за всички пилоти. Тази година не беше наказан нито един път подобаващо за да е ясно, че това не е позволено. Всички наказания бяха колкото да има наказание. Както и тази глупост с връщането на позиция - да го направи преди дрс засичането, за да може после веднага да атакува...същото като на Хамилтън срещу Кими на Спа преди 15 години.

                    Тези две неща създават условия да се задават много въпроси и дискусии. Дали е търсен ефект, дали се търси предимство за даден отбор ( понеже Ф1 е главно политика и пари) или неправилни решения?
                    Последна редакция от Kay_; 20.12.2021, 11:31.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Гледам, че няма тема за Ф1 2022 и за това ще пиша тук. :D Какво мислите - Ферари ще направят ли големият скок тази година?

                      Аз гледам днес в тестовете в Барселона показват добри времена. Нищо чудно да са издокарали топ бегачка за тази година. Визуално също изглежда много добре. Уж аеродинамиката са я направили много добра със страничните вдлъбнатини.

                      Коментар


                        #12
                        F1 2022 - https://coub.com/view/31455f
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар

                        Working...
                        X