Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2009 1.4 Tjet 120 к.с. трудно пали на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Значи крачка напред все пак. Акумулатор също може да е причина.

    Коментар


      #17
      kiriluz1 написа: Преглед на мнението
      Значи крачка напред все пак. Акумулатор също може да е причина.
      Така е, може да е причина. Но това предполага и неопитен водач, който просто не усеща слабото въртене на стартера.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #18
        PM_u_bo написа: Преглед на мнението
        Така е, може да е причина. Но това предполага и неопитен водач, който просто не усеща слабото въртене на стартера.
        Не е въртял по слабо стартера.

        Коментар


          #19
          К. Станикина написа: Преглед на мнението
          Не е въртял по слабо стартера.
          по пост №13 има ли резултат?
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #20
            Здравейте, колата ми и с новия акумулатор запали от 2 път. Не съм тествала помпата, ще го направя утре сутрин.

            Коментар


              #21
              Здравейте, след начина на палене по пост 13.
              Колата запали от 2 път, от ауспуха нищо не излиза. Ще й сипя добавка .

              Коментар


                #22
                Доколкото разбирам иначе пали от 3-ти път?
                Ако има много мръсотия в системата добавката не е много разумна.
                Аз бих пробвал със течността на wynn's 10995 - но е нужно оборудване . НЕ СЕ НАЛИВА В РЕЗЕРВОАРА !!!
                Ако от нея не се оправи и налягането от б.помпа е наред - няма да има лесно решение.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар


                  #23
                  След изразходен пълен резервоар с налята 1/2 от добавката, която купих, и изминати почти 700 км., за момента мога да кажа, че положението не е много по-цветущо - пали от втория, понякога от третия път, след подпомагане с много леко форсиране до 2000 об./мин., иначе заглъхва, и нормално ще запали чак на четвъртия път.
                  Имам още 1/2 от добавката, която ще изразходя, отново с пълен резевроар, както препоръчва производителя, но ще трябва и диагностика. Ще се включа отново, като разбера нещо ново.

                  Коментар


                    #24
                    Няма да се оправи от добавката.
                    И аз решавам подобен случай, на браво 1,4Lpg.
                    След всички провери и диагностики, най-накрая се изтриха и адаптациите на газовата(Landi renzo, заводска ).
                    Нямаше ефект, купих на финала бенз.помпа с кошницата Бош -299 лв, и резултата е същия.
                    Колата пали от третия или четвъртия път.
                    Проблемът явно е масов, разрешението - все още недостъпно.

                    Коментар


                      #25
                      blue_coconut написа: Преглед на мнението
                      След изразходен пълен резервоар с налята 1/2 от добавката, която купих, и изминати почти 700 км., за момента мога да кажа, че положението не е много по-цветущо - пали от втория, понякога от третия път, след подпомагане с много леко форсиране до 2000 об./мин., иначе заглъхва, и нормално ще запали чак на четвъртия път.
                      Имам още 1/2 от добавката, която ще изразходя, отново с пълен резевроар, както препоръчва производителя, но ще трябва и диагностика. Ще се включа отново, като разбера нещо ново.
                      Ако само е налята добавка без преди това да е сменен горивен филтър или поне ревизиран (ако е интегриран в кошницата), то реално добавката силно ти е влошила ситуацията. Мръсотия от резервоара и филтъра е разтворена и вдигната и може да се стигне до зверски детонации и унищожаване на двигателя.
                      Нещо подобно на
                      Click image for larger version

Name:	xxxcccdownload.jpg
Views:	1
Size:	8,6 KB
ID:	2099264
                      Типичен пример за' Евтиното излиза СКЪПО' ...
                      Ще следя и този сериал с интерес.
                      Желая ти късмет и успех с колата!
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #26
                        Да ви кажа, паленето сутрин си остава от 2 път. Но да, съгластна съм с Вас ,че това би могло да ми създаде неприятности....

                        Коментар


                          #27
                          kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                          ТКомпютъра на тези коли е самоадаптивен , което е свързано само и единствено с екологията. Принципа е следния,ако се появи отклонение с повече от 25% на някои от параметрите компютъра се адаптира да работи по новите показания. Например свещ която прекъсва води до увеличаване на горивото в другите три цилиндъра а намаляване или спиране в прекъсванията и после дори след смяната на прекъсващата свещ настройката не се връща сама. Та в общи линии от време на време се омазват нещата и поради тази причина има вариант да се ресетне компютъра. Така се връща към заводски настройки и започва да се самоадаптира отново. Ако е отстранена причината за отклонение ще изкара по-дълго време без ресетване,до поява на ново отклонение. Ако пък колата е с газов инжекцион който не е ОБД ,тогава ресетването е необходимо всяка седмица.
                          Как се прави ресетването, защото явно сваляне на акумулатора не трие грешките и вероятно не ресетва компа? Или включвам на бензин и минавам 200 км.. При мен газовата е за настройка защото сместа не се харесва на компа

                          К. Станикина написа: Преглед на мнението
                          Да ви кажа, паленето сутрин си остава от 2 път. Но да, съгластна съм с Вас ,че това би могло да ми създаде неприятности....
                          мой познат с такова браво каза че със смяна на горивото се оправило паленето. Възможно е и резервоара да е пълен с боклуци
                          Оф топик - случайно да си взела черното браво на входа на Враца където беше че и аз го огледах

                          Коментар


                            #28
                            Рестването се прави със софтуер.

                            Коментар


                              #29
                              multiecuscan ли @kiriluz1

                              Коментар


                                #30
                                Optimst5 написа: Преглед на мнението
                                multiecuscan ли
                                @kiriluz1
                                Мултиекускан за пс или алфаобд за андроид.

                                Коментар

                                Working...
                                X