Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След счупено турбо, проблеми, не е фиат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След счупено турбо, проблеми, не е фиат

    Здравейте, искам да се консултирам и тук. Става въпрос за колата на баща ми, туран 1.9-105 к.с. счупи му турбо в движение. От там се обадих на познат, той взе колата на репатрак и сложи негово турбо за което гарантира. Колата веднага след смяната започна да изпушва бяло при палене и след като я изфорсирам спира. Навартяхме и 2000км и лампата за маслото светна, долях 500 гр масло и отидох пак до сервиза. Майстора твърди, че мотора е за смяна, но не измери дори и компресията, обясни, че като е счупила турбо то е направила удар и сега нещо не е наред, не запомни, счупен сигмент или крива биела и т. н. Колата пали без проблем и върви страхотно.

    #2
    Ако е влязло масло през счупената турбина към цилиндрите едва ли щяхте да сменяте само турбината. Закарай автомобила на друг човек който да измери компресията на мотора и да видите от къде изчезва маслото.

    Коментар


      #3
      И мен ме усъмни работата, но забравих да кажа, че колата е на доста сериозен пробег 580 хил. Км. 90 процента извънградско е карана. Сега счупи оригинал ата турбина.

      Коментар


        #4
        маслото сменяно ли е и филтрите ,
        светнала лампа на маслото ?
        можеби парчета от турбината
        да са паднали в картера ,
        влезли в помпата и филтъра
        или парчетата да са задръстили
        интеркулъра и турбопътищата
        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
        ESP ASR CC HH MSR 6AB

        Коментар


          #5
          Да колега, сменени са. Около 2000км след смяната светна лампата, ама днес научих друго ново нещо. Майстора изглежда е налял 10в40, възможно ли е това да е причината? До колкото помня преди налива масло отговарящо на 505.01

          Коментар


            #6
            Айде малко да размърдам темата за сега положението е все така. Карам колата всеки ден, върви си прилично. Сутрин изпушва бял облак при палене.Сега по студовете при минус 8 си пали без проблем.

            Коментар


              #7
              Старото ми ц3 1,4 хди беше така,излезе крива биела и изпускателни клапани.Вървеше, палеше и гореше нормално,пушеше при запалване и рядко в движение,след ремонта я изрязах яко на първа да изчисти кюнците и край с пушилката.
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                Смятам, че при крива биела дюзите винаги дават отклонения. При мен няма такива. Гледана е на компютър, най-лошата дюза е - 0.30. Гледал съм мотор с крива биела, дюзите минават 3.0, понеже това е макса,поне при помпа дюза е така. Компютъра се мъчи да компенсира кривата биела за да работи мотора. Затова смятам, че може да не е биела, но нека по знаещите да кажат. За това е форума, въпреки, че тук е крайно ниска активността, чак губя желание да го посещавам.
                Последна редакция от valioboy; 05.01.2022, 23:51.

                Коментар


                  #9
                  Отиди при Gal76 - може той даде отговор.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    valioboy написа: Преглед на мнението
                    Смятам, че при крива биела дюзите винаги дават отклонения. При мен няма такива. Гледана е на компютър, най-лошата дюза е - 0.30. Гледал съм мотор с крива биела, дюзите минават 3.0, понеже това е макса,поне при помпа дюза е така. Компютъра се мъчи да компенсира кривата биела за да работи мотора. Затова смятам, че може да не е биела, но нека по знаещите да кажат. За това е форума, въпреки, че тук е крайно ниска активността, чак губя желание да го посещавам.
                    качи един клип в тубата да го видим тоз бял пушек
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      Моето беше с пиезо дюзи сименс,корекцията на дюзите беше в проценти(100+/-)и се променяше при различни температури.Преди и след ремонта се променяха еднакво,даже си имам 2 комплекта дюзи,но и изпускателните клапани бяха зле,единия го смених
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар

                      Working...
                      X