Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цъкане и изтропване при запалване.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цъкане и изтропване при запалване.

    Здравейте, колеги. От както съм взел колата ми прави впечатление едно цъкане, доста коли съм карал на години и масово са го имали, но какво е? Вчера, като запалих, чух, че нещо изтрака, веднъж, лекичко, все едно нещо се разклати и чукна някъде. От години, като потеглям и като превключвам на 1ва и 2ра скорост и като отпускам съединителя се чува цък понякога. Сигурен съм, че с висока скорост го няма при превключванията. С ниска скорост, като отпуска газта да преминавам през неравност и съм на скорост без значение коя понякога го чувам, на отпускане цък и като подавам вече газ пак цък. До 2-3та скорост чувам това, на високи предавки го няма. Гледах симптоми на заминал демпферен маховик и ми струва, че ги нямам. Съвсем ясно го чувам отпред вдясно. Винаги цъка еднократно, все едно обира някакъв луфт, дали ще е скоростна кутия това? Когато отпусна газта без да пипам скоростният лост пак го прави, което ми е странно? Да не е някой тампон на скоростната кутия и да се разклаща в такива моменти?
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    90% - каре на полуоска, 10% - шарнир или тампони на носача. Провери първо тези неща.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар

    Working...
    X