Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат типо 2020 вода в багажника??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат типо 2020 вода в багажника??

    Кратка беше радостта ми с новата кола. Първо спря да работи старт стоп системата, после лекичко ме удариха, сега и намерих един сантим вода в багажника (при резервната гума). Колата е в гаранция, ама дилъра в Габрово вдига рамене. Писах на Ауто Италия, засега мълчат. Някой да е имал подобни проблеми??

    #2
    Някое уплътнение не затваря както трябва. Ударът къде беше, да не е покрай задните врати, калници?
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Не удара не е свързан.Счупиха ми предната решетка на паркинга.

      Коментар


        #4
        Там в багажника под резервната гума няма ли дренаж с тапа?

        Коментар


          #5
          Дренажа си е дренаж, но не трябва да се използва за това, т.е. не трябва да влиза вода която да източваш. Огледай уплътненията на стоповете.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Аз след удар имах теч в багажника на бравата, открих го, като подсуших всичко и по уплътненията поливах с едно шише вода, видях, че покрай стопа влиза, зад корите в багажника и направо по ламарината, а не по кечето. На делтата имах такъв проблем, като я купувах видях, че се е пълнила с вода през тавана някъде и пак се е събирала в багажника под мястото за резервната гума - с часове гледах и установих, че на самото купе заварката се е пукнала. Като вдигнеш капака отзад, където се съединява тавана с калниците има едни, като лентички, там е заварката и е покрита с някаква паста, която е боядисана в цвета на купето. При мен се беше цепнала, но беше, като връх на косъм, едвам забележимо, но се пълнеше вода от там. С един силикон го мацнах, най-обикновен и 2 години нямам проблеми. Огледай стопове, гумени уплътнения заварки и антена. Поливай леко с едно шише с вода и все ще си покаже, няма начин. Такива дребни неща трябва да ги намери човек сам иначе никой няма да иска да се занимава.
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #7
              И аз патих от същото на новата /за мен нова/ кола която купих пролетта. С голям зор и с поливания, както пише по-горе колегата, намерих една тапа под задната бронята в ляво от която пропускаше, един господ и конструктора знае за какво е тази тапа.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X