Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вентилатор на радиатор - трябва ли да работи след загасяне на мотора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вентилатор на радиатор - трябва ли да работи след загасяне на мотора?

    Здравейте, колеги, захванал съм се с един проблем и наблюдавам всичко. Имам чувство, че на фиата, бравата, като загася, ако вентилатора се въртеше продължаваше да се върти и след малко се изключваше. На делтата, което си е чист фиат браво 2, като изгася ключа и вентилаторът спира веднага, това нормално ли е? Да не е нещо правено, започнах да си мисля някакви конспиративни теории.
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Имам браво 2 1,9 jtd 120 коня и при гасене перката спира. Всичко ти е наред не се филмирай.

    Коментар


      #3
      Започнах да си мисля да не е чипвана колата и оттам да произхождат някои проблеми. В жабката имаше оставен пауър бокс, знам ли им акъла на жабарите.
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Пауър бокса е вариант който те устройва повече маха се и не играе,докато чипосано ЕКУ е пари да се възстанови до стоково.

        Коментар


          #5
          Бравата ти е с по-примитивна инсталация за охлаждането, която е независима от контактния ключ и се управлява от температурен превключвател на радиатора. При моделите след 98-ма той отпада и температурата се следи от сензор на термостатното тяло, а захранването на управляващите релета минава през контактния ключ. Така е също и на всички модели след това. Това е причината при изваждане на контактния ключ да спира перката - отпада захранването на управляващите релета.

          Коментар

          Working...
          X