Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1,6 mjet не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1,6 mjet не пали

    Здравейте, колеги!

    Днес бравото (от подписа) запали, угасна и повече не можа да запали.

    Предисторията е следната:
    Към един по обед минах с него едни 10-15 километра без никакви проблеми или индикации, че нещо не е наред.
    След това порових около дроселовата клапа (тя е откачена), охладителя на ЕГР-а, около самия ЕГР и около тръбата, която вкарва газовете след ЕГР-а в смукателния колектор. Единственото, на което се подпрях, а не трябваше, бяха кабелите на подгревните свещи, които обаче при мултиджета не са от особено значение. Може да съм закачил и нещо, докато ровех около ЕГР-а, че там е много сгъчкано, ама едва ли. Щях да усетя.
    След това, към 5 и нещо, бравото запали, угасна и повече не можа да запали. Аз не се предавам лесно и подкачих гориво 5-6 пъти, натиснах газта и съединителя и въртях, докато запали. Бая въртене беше. Като пуснах газта свали оборотите плавно и някъде около празния ход угасна.
    Интересното е, че маслото беше на минимума. Никога не го е пипала, последно го проверявах преди 2000 км. и си беше догоре.
    Другото, което може да има отношение е, че преди 1500 км смених ангренажен ремък. Единствено ми направи впечатление леко повишения разход - 5.1, вместо 4.5 по типична дестинация.
    Еми това е. Аз си мисля дали не съм откачил без да искам някой от датчиците за колянов или разпределителен вал, ама не ги знам къде са. Липсата на маслото не я обяснява нищо - нито прескочил зъб на ангренажа.
    Идеи?
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    Диагностиката казва ли нещо?
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    Коментар


      #3
      Не знам при 1,6 как е точно, но при 1,9 8 v точно под дроселовата клапа е датчик налягане на рейла. Ако и при теб е там виж да не си го бутнал и откачил. Иначе най-добре диагностика другото е гледане на боб.

      Коментар


        #4
        При мен датчик налягане на рейла мисля, че е в самата рейка, отгоре на двигателя и гледа към капака на ангренажа, т.е. обратно на дроселовата клапа. Много е тъпо, че няма никакво ръководство за тия двигатели. Единствено по ЕПЕР човек може да се ориентира кое къде е.

        Диагностиката не казва нищо освен, че дроселовата клапа не отговаря. Това е щото е откачена, както писах в първото съобщение. Грешките са:
        Р0638 Throttle valve control
        Р2620 Motorised Throttle (feedback)

        Тази сутрин запали от първия път, установи си оборотите на празен ход и седя така към 5 мин. Според мен си бръмчеше съвсем нормално. После я изфорсирах докъм 2500, пуснах педала и тя си угасна сама. И повече не запали. Честно казано не смея повече да опитвам да я паля, защото според мен новият ангренажният ремък е хлабав. Поддава на съвсем лек натиск с пръст. 99% съм сигурен, че старият си искаше бая натиск, за да поддаде.
        Ако 2-3 човека ми потвърдят, че не е ОК така да поддава, направо отивам да ми я презацепят, щото:
        - по принцип може да не е била зацепена правилно
        - вчера да е прескочил зъб

        Все пак не намирам причина да изяде маслото, даже и да не е била зацепена правилно.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          А защо е с откачена дроселова клапа? И да ремъка не трябва да поддава лесно.
          Последна редакция от kiriluz1; 24.09.2021, 21:53.

          Коментар


            #6
            Щото отнякъде в нея влиза вода и изгоря.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Единственото място от което се сещам да влиза вода в дроселовата клапа е спукан охладител на газовете преди ЕГР.

              Коментар


                #8
                И аз така мисля, и тъкмо се бях хванал с тая работа, когато стана сакатлъка с двигателя. Дроселовата клапа е купена и чака да се реши проблема с двигателя.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Оправи се, в общи линии от самосебе си. Мисля, че бещо беше запушило горивопроводите, може би още в резервоара, щото мизерията я направи малко след като ѝ светна лампата за горивото. Може и да е от един куплунг на горивната помпа - нещо хлабав ми се вижда. С две думи - не знам, ама сега работи, все едно нищо не е било.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар

                  Working...
                  X