Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.8 закъснение на перката за охлаждане.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.8 закъснение на перката за охлаждане.

    Колеги перката за охлаждането брава 1.8 се включва над средата и изключва още преди да е стигнала до там. Имам спомен че трябва да включва преди средата, не съм обърнал внимание дали има степени на въртене, като че ли е само една. Какъв може да е проблема и къде се намира дачика поне да се опитам да го почистя или сменя,благодаря?

    #2
    Колега, няма нужда да пускаш три теми за един проблем.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Не съм много в час просто и не знам от къде да ги изтрия. Като цяло бях тръгнал отначало да промивам радиатора

      Коментар


        #4
        На този мотор е нормално е да се включва над средата, от опит ти го казвам. Стига да не е чак като стигне следващата черта и да се връща на средата след това, всичко е точно.

        Коментар


          #5
          Няма такъв двустепенен датчик, за който си мислиш. Управлява се от ЕКУ-то през 2 релета за 2-те степени. Има и товарен резистор за 1-ва степен. Тестваш: реле, резистор , инсталация.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            Късно се усетих че нямам проблем като включва над средата, просто като спрях да ползвам климатика, а с него е постоянно втора степен на перката и от там се притесних че вдига температура. Също и не знаех кога е нормално да включва перката, така че всичко е било нормално. Странно ми беше защо работи постоянно 2ра с климатика но не ме притеснява. Благодаря на всички за помоща.

            Коментар

            Working...
            X