Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замяна на ГНП Лукас с механична Бош-някой дали е минал през този филм.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замяна на ГНП Лукас с механична Бош-някой дали е минал през този филм.

    Здравейте,от вчера съм собственик на Пунто 1.9 D 60 коня.Колата като стигна до нас и почнаха проблемите.При запалване заработва много неравномерно,не се променят оборотите при натискане на газта-по точно при натиснат до края педал на пета секунда започва да вдига малко и бавно оборотите.Светва чека в червено и мигат реотани за подгрев.Смених горивния филтър,отделно подадох гориво от туба директно на помпата,положението е същото.За ден и половина експерименти 2-3 пъти успя да запали без грешки и работи все едно никога не е имало проблем,но след изгасване и при новото запалване отново грешките и проблемната работа.Снощи я закачихме на диагностика и дава грешки сензор на коляновия вал и сензор на ротора на ГНП.За коляновия вал я изключихме,защото при живи данни работи нормално.ГНПто е ЛУКАС Епик.Днес обмислях варианти,ремонта на тази помпа се очертава доста скъп и май го изключвам.Съветват ме да я подменя с механична Бош от рено 1.9д.Помпаджия твърди,че като му я занеса,ще ми я настрои за работа на моята кола,пък аз трябва да си монтирам жило на газта можеби с друг педал за газта.Притеснява ме захващането на помпата към мотора,също дали зъбното колело на новото ГНП ще може да се мушне под този ангренажен ремък и обтяжната ролка ще може ли да го изпъне правилно.А сигурно и тръбичките към дюзите ще трябва да сменя.Ако някой е правил тази процедура ще съм много благодарен за някой жокер..<br>&nbsp; &nbsp;P.S.&nbsp; Чудя се само стария собственик как я е излъгал ГНПто да поработи още няколко часа.И цял ден ми минават и някакви крайни вариянти за колата,но дано някой помогне,та да се случат нещата,предварително благодаря

    #2
    ...
    Последна редакция от Гари; 19.09.2021, 23:33.

    Коментар


      #3
      По-добре си ремонтирай твоята помпа, или си купи някоя моргаджийска. Тия "майсторски" съвети никога не съм ги харесвал. Ще оскатиш колата тотално и после няма връщане назад, защото ще ти излезе по-скъпо от смяна на цялата кола.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Здравейте,взех решение за моето Пунто.Ще го бракувам,колата е с регистрация все още и документално е изрядна.Проблема и е в ГНПто.Ако някой има нужда от части или има интерес за колата да звънка спешно 0888 310 850. Пунто 1.9д 60 к.с. 2000год.

        Коментар

        Working...
        X