Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно излиза скоростният лост от първа позиция по време на движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно излиза скоростният лост от първа позиция по време на движение

    Здравейте! От известно време, когато колата се кара интензивно в града, при превключване от първа на втора скорост трудно излиза скоростният лост от първа и трябва да се форсира по- силно на натиснат съединител и тогава излиза! На предишния съединител така правеше преди смяна. Сегашният е някакъв турски, наближава 50 000 и се чудя не е ли рано за нов?! На останалите позиции няма проблем при превключване! Колата се кара всеки ден градско и извънградско по около 70- 80 км дневно. Благодаря на всички отговорили!


    Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от El_Canastero; 15.09.2021, 15:51.
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Рано е, но този път вземи по-качествен съединител.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Увлича съединителя, по някаква причина спира да отделя нормално.

      Коментар


        #4
        Смених горна помпа на съединителя. Старата се оказа със счупена пружина. Проблема обаче остана. Все още с трудност излиза, когато влезе на първа, само с изфорсиране, тогава излиза. Съмнявам се за някакъв фиксатор или нещо със синхронизатора. Забелязал съм, че когато се стартира колата, въпреки че педала е натиснат има едно увличане напред, все едно си стартирал на скорост без да отделиш съединителя.
        Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

        Коментар

        Working...
        X