Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишена температура на охлаждащата течност -2 част, 2021 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Май никой не ми е прочел мнението правилно. Все тая, накрая ще изкарам Алфата (със същия мотор) и ще отида на едно няколко километрово, 7-8 процентово изкачване, за да я "прегрея" на 1500 оборота...

    П.П. И да счупя коляновия вал на 5-6 места

    Коментар


      #62
      той така или иначе е затворен, от миналата година регенерация не се е пускала.
      Колко километра е изминал автомобилът от последната регенерация, колега?
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #63
        [QUOTE=PM_u_bo;1384044]Моля ти се, какви монтьори , какви инженери - СЛУШАЙ тука клавиатурните експерти - те всичко ще ти обяснят, дори това, че наблюдаваното от теб увеличаване на разхода е няква измислица и щуротия.
        Просто ги слушай и пълней, както се казва.

        Тогава слагай два ЕГРа ще падне на 2-2,5/ 100
        При незапушен добре ЕГР и започнала регенерация какво се случва с температурата на охладителната течност? Само питам.
        И следващ въпрос: Как разбираш че не прави регенерация? И с каква нафта караш че повече от година не прави регенерация? Оп,станаха два въпроса
        Последна редакция от kiriluz1; 18.11.2021, 09:38.

        Коментар


          #64
          Лятото карам с нафта на газтрейд, говорил съм с хората, казаха лукойлска обикновена нафта, не добавят добавки те, както идва така я продават. Зимата само ромпетрол. Нямам много километри, това ми е колата за събота и неделя, миналата година малко над 3 хил, тази година малко над 4 хил, днес бях на преглед дадоха ми даже 4та еконорма.
          Междудругото точно това си помисли момчето, което спря работата на егр, да не е влязла в регенерация и затова да съм видял температурата такава. Като се пусна миналата година регенерация си изкарах акъла, беше в града, по светофари, видях бели кълбета, викам край, строши се мотора, пристигнах си пред вкъщи, оставих я да поработи още малко, видях, че няма никаква миризма и ми мина наум, че може да е това. Няма никаква индикация на таблото за това, че в момента върви регенерация, а това дето трябва да е над 2000 оборота, продължително каране, няма такова нещо.
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #65
            Максимумът, който съм успявал да измина с италиански дизел между регенерациите е 1080-1100км извънградско каране.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #66
              Как разбираш, че е започнала? Казаха ми, че колкото е по-задръстен дпф, толкова по-често се пуска регенерация?
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #67
                VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
                Как разбираш, че е започнала? Казаха ми, че колкото е по-задръстен дпф, толкова по-често се пуска регенерация?
                Също така ,колкото по скапана нафта толкова по-често регенерация,колкото повече градско толкова по-често регенерации .

                Коментар


                  #68
                  Колега, направи една снимка на термостата, и по-точно на маркуча към разширителния съд - тънкия за автоматично обезвъздушаване и пробката за обезвъзушаване. Имах подобен, дори почти същия проблем с друг двигател и преди 2 дни мисля, че реших проблема. Това загряване се получава когато карам на къси разстояния в града, на дълъг път проблеми няма. Предполагам, че и при теб ще излезе същият проблем.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #69
                    Сега видях мнението, иначе какво те съмнява, кажи, вече знам конструкцията? Няма зацепени, напукани маркучета, нито сълзи от някъде, от някъде да взема въздух ли? При мен в града перката успява да охлади, при специфични условия става само. Ето, снимка от нета, това е при мен тялото на термостата.
                    Click image for larger version

Name:	thumb.jpg
Views:	1
Size:	8,7 KB
ID:	2099296
                    Колкото до разхода, като покарах със затапения егр имам чувство, че падна минимално. Момчето каза, че леко ще се завиши, но това не го наблюдавам сега. В момента температурите са идеални, няма вентилатори, няма нищо, корпусът на топлообменникът вече е студен, пътят на изгорелите газове към топлообменникът е блокиран от затворената клапа, както е направено изгорели газове навлизат към егр клапана, само че той е затворен и не отиват за изгаряне в мотора.
                    Последното ми шофиране извън града, около 150км, по ограниченията и без бързане ми показа 4.3/100 за момент, после се качи на 4.4/100 и там остана. Даже самият аз не повярвах, обикновено се върти около 4.8 чисто извънградско. След затапването не виждам нещо лошо да е станало, поне засега.
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #70
                      Click image for larger version

Name:	термостат преди.jpg
Views:	1
Size:	152,2 KB
ID:	2099298Click image for larger version

Name:	термостат сега.jpg
Views:	1
Size:	125,6 KB
ID:	2099300Click image for larger version

Name:	термостат сега 1.jpg
Views:	1
Size:	136,2 KB
ID:	2099299
                      Здравей ! Точно същотото изпълнение е и на моя 2.0 mJET . Предполагам, че и при теб, маркуча за автоматичното обезвъздушаване (към разширителния съд ) е свързан към щуцера, който е към радиатора - на снимката левия. Това според мен е инженерна грешка. Аз го прехвърлих на другият щуцер - десния, който е до термостата, и проблемите с високата температура изчезнаха. Левият щуцер е на големия кръг на охлаждането, а десният на малкия кръг. Като остане малкият кръг без автоматично обезвъздушаване, и поради факта, че на клапана на термостата липсва един малък отвор, който да поеме тази функция, резултата е прегряване в определени режими на работа на ДВГ. Аз купих едно меко водно съединение за друг автомобил, просто го избрах така, че да пасне без да напъва щуцера, и свързах десния щуцер към разширителния съд. капачката на пробката пасва и на левия щуцер - единтични са. Възстановявай си ЕГР и друго там ако си променял, само това е спасението.
                      Последна редакция от Dido_Lyubenov; 11.01.2022, 19:58.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #71
                        Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
                        Здравей ! Точно същотото изпълнение е и на моя 2.0 mJET . Предполагам, че и при теб, маркуча за автоматичното обезвъздушаване (към разширителния съд ) е свързан към щуцера, който е към радиатора - на снимката левия. . Аз го прехвърлих на другият щуцер - десния, който е до термостата, и проблемите с високата температура изчезнаха. Левият щуцер е на големия кръг на охлаждането, а десният на малкия кръг. Като остане малкият кръг без автоматично обезвъздушаване, и поради факта, че на клапана на термостата липсва един малък отвор, който да поеме тази функция, резултата е прегряване в определени режими на работа на ДВГ. Аз купих едно меко водно съединение за друг автомобил, просто го избрах така, че да пасне без да напъва щуцера, и свързах десния щуцер към разширителния съд. капачката на пробката пасва и на левия щуцер - единтични са. Възстановявай си ЕГР и друго там ако си променял, само това е спасението.
                        Или с други думи - двигателя надува леко в охладителната система и това е 'решението' . При изправна охладителна система , след като веднъж е обезвъздушена охл.система - няма нужда от 'постоянно' обезвъздушаване. С това 'решение' се маскира проблема, без да е отстранява източника му.
                        Освен надуване - недостатъчен дебит на в.п. водещ до локално прегряване и образуване на мехурчета СЪЩО може да е източника.
                        Но това 'решение' пак САМО маскира проблема.
                        Изкупуване на автомобили на добри цени
                        /////

                        Коментар


                          #72
                          С две думи, на повечето двигатели това е вроден проблем, затова фабрично излизат с автоматично обезвъздушаване на малкия кръг !? Така ли да го разбирам ? А за какво ти е това обезвъздушаване на големия кръг ? Дай някакво логично обяснение . Там няма какво да му се обезвъздушава постоянно. Точно там му стига едно обезвъздушаване при запълване на системата.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #73
                            Може ти да си прав - значи си по-добър конструктор от целия отдел проектирал този двигател. Може и аз да съм прав - значи двигателите ви имат проблем в някой от възлите на охлаждането.
                            Но определено мисля, че ти си прав за себе си.
                            Изкупуване на автомобили на добри цени
                            /////

                            Коментар


                              #74
                              Не казвам че не си прав затова което си написал, нито че съм по ... от конструкторите. Но по някога практиката показва, че и конструкторите допускат недостатъци. За щастие явно са си оставили "вратичка", щом двата щуцера направени еднакви и позволяват посочената от мен корекция.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #75
                                Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
                                Не казвам че не си прав затова което си написал, нито че съм по ... от конструкторите. Но по някога практиката показва, че и конструкторите допускат недостатъци. За щастие явно са си оставили "вратичка", щом двата щуцера направени еднакви и позволяват посочената от мен корекция.
                                Между другото на Опел обезвъздушаваното заводски си е на щуцера на термостата, а не към радиатора.
                                Мислейки технологично, това би била единствената логична грешка и проблем.
                                Защото нещата на където тръгнаха с ЕГР-и и подобия са тотална измислица и загуба на нерви и пари.
                                Последна редакция от BO; 13.01.2022, 18:56.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X