Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 18 от 18

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност -2 част, 2021 г.

Напреднал шофьор
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
    Колега, мъчиш ДВГ излишно с тая 6-та нагоре по баира, и то на 2000 об. ЕКУ започва да вкарва повече гориво за да държи обороти, отделяната топлина се увеличава, а в същото време циркулацията на охлаждащата течност е слаба заради ниските обороти. На 5-та си с по-високи обороти - по голям дебит на водната помпа, както и по-малко гориво на такт - по-малко топлоотдаване. А това сравнение с други автомобили е относително...
    Това е най-точно казано от цялата тема.

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Добре, съгласен съм, знам, че е така но да се надявам ли, че няма проблем, като се опитва да прегрява? Да са си я направили така от фабриката, много невероятно ми изглежда.
    кара с удоволствие: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Времето захладня. Като се вдигнат пак температурите, пак ще почне да катери стрелката и ще се сетиш пак за тази тема. И накрая ще смениш радиатора, ама с хубав, защото ако вземеш китаец пак може да си на изхода позиция и ще си решиш главоболията.
    Последна промяна от BO : 13.09.2021 в 09:31
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
    Какво значи това, да тече ли? Малко ми звучи ала-бала.
    Това означава да върти охлаждащата течност не както трябва- пукнатина горе или долу и антифрза върти от единия маркуч директно в другия и се връща в двигателя неохладен.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на VALIO_RACING
    Регистр. на
    16.02.2007
    Не е така, нали пипам маркучите, входящият горе си е горещ, долният, изходящият е по-хладен, докато работи вентилатора и го охлажда. Иначе за радиатор е възможно, да, само това остана да не съм сменил. Ще покарам така зимата и ще наблюдавам какво се случва, ще избягвам и 6та със скорост под 130км/ч и големи изкачвания. Без това се усеща, че по баир на 6та заглъхва.
    кара с удоволствие: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

Имах такъв проблем, докато го разреша големи мъки. Беше от радиатора, пипам го от двете страни топъл пипам с пръст под перката хладен и си викам то защото перката охлажда, ама НЕ. Взимах си на старо и след две години за мой късмет май ще ме сполети същата беда.Сменяй, по добре няма да стане, лошото е че извън градско става белята, затова не се надявай на зимата, защото да ти се пръсне маркуч някъде по магистрала в студено време няма да е мн приятно.
    Последна промяна от Mihail4o : 14.09.2021 в 20:07

Напреднал шофьор
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
    Колега, мъчиш ДВГ излишно с тая 6-та нагоре по баира, и то на 2000 об. ЕКУ започва да вкарва повече гориво за да държи обороти, отделяната топлина се увеличава, а в същото време циркулацията на охлаждащата течност е слаба заради ниските обороти. На 5-та си с по-високи обороти - по голям дебит на водната помпа, както и по-малко гориво на такт - по-малко топлоотдаване. ...
    А като допълнителна екстра може да постигнеш и счупване на коляновия вал. Ако се поинтересуваш това не е толкова рядко срещано, при това почти сигурно на моменти по баира колата е и под 2000 об. , което прави ситуацията красива.

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    И при мен се получи подобна "екстра" след едно ходене на сервиз. Явно беше ми сменил антифриза с концентрат, лятото взе да загрява около 5мм над средата. Смених резистора за степените, окъсих датчика за 1-ва и 2-ра степен - бачка си. Замерих антифриза с един китайски уред.. излезе извън скалата, която беше до -45С. Засега съм налял към 1.5л дестилирана вода, но пак е извън скалата. На вода показва 0С, на брат ми на колата пак показва извън скалата, т.е. под -45С.. На уреда за мерене пише да се мери на загрял двигател, което нещо не ми се вярва. Толкова трудно се пълни тоя уред заради преградите в казанчето.
    E това е китаеца, някой мерил ли е с такъв?

https://www.aliexpress.com/item/1005...41593976%22%7D
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Повишена температура на охлаждащата течност -2 част, 2021 г.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •