Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подходящо масло за Freemont, 2.0mjet 170 к. с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подходящо масло за Freemont, 2.0mjet 170 к. с.

    Здравейте колеги, спрял съм се на това масло за следващо :
    https://oilgroupbg.com/ravenol-smp-5w-30-5l.html
    По принцип не обичам да сменям марки масло и като намеря подходящото за мен карам само с него. Сложих следното масло:
    https://maslo1.com/motorno-maslo-ORL...MAX-XD-5W30-1L
    такова бяха слагали в ауто Италия.
    Но за 8500км долях 200 грама, което не ми хареса осбенно. Знам, че е незначителен разход, но и километрите са малко. До сега не съм доливал на другите ми коли. Имам крома 120 к. С. И си я карам само със се линия 5на30 и не мърда грам.
    Мерси на включили те се.

    #2
    Равенол трябва да е добро, тука във форума много са го слагали. Ама някакси не вярвам да нямаш никакъв разход, за мен до 500гр между смяна е напълно нормално.

    Коментар


      #3
      На кромата нямам, преди това и на стилото нямах. 1.9 жтд 8 клапана.

      Коментар


        #4
        Със зеления кастрол 5/40 ми се стува малко по-добре от равенола 5/40.
        При условие, че кастрола си го взимам за 10 минути на цената като или по-ниска от равенол/риванол - просто не виждам смисъла.
        Иначе при мен 5/40 едж кастрола не намирам разлика със зеления 5/40.
        Но си е важно от къде точно го взимаш кастрола.
        Това е да дам мнение за кастрол спрямо равенол.
        За 8 години на една и съща кола имам следното 'класиране' на маслата
        като съм гледал как загрява ДВГ, колко масло харчи и кога започва да го 'харчи':
        -кастрол
        -равенол
        -фукс
        -ликимоли
        -q8
        Последна редакция от PM_u_bo; 29.08.2021, 22:17.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #5
          Аз мисля, че за мен маслото е 5в30, а от кастрол се разочаровах, имах едно бензинови ауди 6 цилиндъра с всякакво друго масло гореше 1.5 до 2 литра на 10хил.с ластрол гореше от 4 до 5 литра за 10 хил.

          Коментар


            #6
            valioboy написа: Преглед на мнението
            Аз мисля, че за мен маслото е 5в30, а от кастрол се разочаровах, имах едно бензинови ауди 6 цилиндъра с всякакво друго масло гореше 1.5 до 2 литра на 10хил.с ластрол гореше от 4 до 5 литра за 10 хил.
            А от къде го купуваше кастрола?
            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #7
              За две години и половина, от как съм с Алфата 159, две смени с Ravenol 5W40 VST. Предстои ми трета смяна и ще е същото масло. Като я купих беше FUCHS TITAN GT1 5W-30, не бях особено очарован. С Ravenol, е осезаемо по-тих и равномерен хода на мотора.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Колега,погледни Ravenol WMP 5W30.
                Произведено е на базата на ПАО и превъзхожда SMP версията.

                Коментар


                  #9
                  batproho написа: Преглед на мнението
                  За две години и половина, от как съм с Алфата 159, две смени с Ravenol 5W40 VST. Предстои ми трета смяна и ще е същото масло. Като я купих беше FUCHS TITAN GT1 5W-30, не бях особено очарован. С Ravenol, е осезаемо по-тих и равномерен хода на мотора.
                  Ако си сравнявал как работи със старо масло (Фукс-а) и като сложиш ново, пряно масло ( Равенол-а) , то съм сигурен че е била по-тиха с новото , прясно масло.
                  Според мен надали е било заради марката на прясното масло Равенол.
                  Но истината е, че съм наблюдавал разлика в това колко масло ми гори между две смени. Една и съща марка си има рафинерия в UK и в Турция. Ами турското си е турско.
                  Изкупуване на автомобили на добри цени
                  /////

                  Коментар


                    #10
                    Колега не помня от къде съм взел кастрола, в един сайт гледах, че има специално разработено масло за тоиз двигател и то е Selenia wr mopar 5w30,но не го намирам никъде в България.

                    Коментар


                      #11
                      valioboy написа: Преглед на мнението
                      Колега не помня от къде съм взел кастрола, в един сайт гледах, че има специално разработено масло за тоиз двигател и то е Selenia wr mopar 5w30,но не го намирам никъде в България.
                      Да се търси мопар масло за европейски фиатски мултиджет дизел ......
                      Ако не помниш от къде си взел кастрола - нищо чудно да е менте или турски.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #12
                        Mаслото Selenia WR MOPAR 5W30 e пребрандираното Selenia WR Pure Energy 5w30

                        Коментар


                          #13
                          Изглежда, че е точно пребрандирано, както казва колегата. За сега ще пробвам ravenol vmp 5w30. Мерси!

                          Коментар


                            #14
                            valioboy написа: Преглед на мнението
                            Здравейте колеги, спрял съм се на това масло за следващо :
                            https://oilgroupbg.com/ravenol-smp-5w-30-5l.html
                            По принцип не обичам да сменям марки масло и като намеря подходящото за мен карам само с него. Сложих следното масло:
                            https://maslo1.com/motorno-maslo-ORL...MAX-XD-5W30-1L
                            такова бяха слагали в ауто Италия.
                            Но за 8500км долях 200 грама, което не ми хареса осбенно. Знам, че е незначителен разход, но и километрите са малко. До сега не съм доливал на другите ми коли. Имам крома 120 к. С. И си я карам само със се линия 5на30 и не мърда грам.
                            Мерси на включили те се.
                            На маслата има едни списъци, в които се изброяват производители на автомобили, одобрили съответното масло, както и един код, за кои техни ДВГ са одобрени. Или търси одобрено от FIAT 9.55535–S1, ACEA C2 . Препоръчано от FIAT - selenia wr pure energy 5w30. Аз налях сега едно ново за БГ масло - PAKELO KRYPTON FXT LA – SAE 5W-30. Държи се добре с него, и е одобрено само от Fiat 9.55535-S .Имат и други масла, но точно това е специално този стандартсамо за FIAT. Имат пълната гама за FREEMONT - ДВГ, СК, диференциал, хидравлика и греси за каретата. Маслото трябва да се води Лонг Лайф, ако ще го сменяш както е по предписание - на 30 000 км. Скъпо е, но имайки предвид пробега, излиза по- евтино. Истинското масло е в метални кутии, другото са рециклати и ментета с лъскави етикети. За Повече инфо пиши на Лични.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар

                            Working...
                            X