Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.9ЖТД 116к.с. не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.9ЖТД 116к.с. не пали

    Здравейте колеги,Стилото спря да пали,направена е диагнностика няма грешки,регулатор за налягане на гориво нов,помпата беше протекла и е отремонтирана преди 2 мес,дюзи проверени,датчик коляновал проверен,егр затапен,стартер ремонтиран,акумулатор редовен,при въртене на стартер прави нужното налягане,при тиквване пали от раз и понякога на стартер но с дълго въртене!
    Някакви насоки?

    #2
    пробвайте с друг акумулатор директно на стартера
    или с подаване на ток от друга кола
    какво става с напрежението при въртене?
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      PM_u_bo написа: Преглед на мнението
      пробвайте с друг акумулатор директно на стартера
      или с подаване на ток от друга кола
      какво става с напрежението при въртене?
      Днес запали на чукване ,след изминати 20 км без проблеми като е спирано и палено няколко пъти без проблеми,след престои от 3/4 часа няма палене!

      Коментар


        #4
        Това, че показва "нужното" налягане не значи, че го има. Направете качествена диагностика, не само четене на грешки.

        Коментар


          #5
          valentin_63 написа: Преглед на мнението
          Днес запали на чукване ,след изминати 20 км без проблеми като е спирано и палено няколко пъти без проблеми,след престои от 3/4 часа няма палене!
          Прилича на въздух в системата
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            Върни се да ти оправят стартера.
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар


              #7
              Оказа се че има пауър бокс,след отстраняването му колата палеше 7/8дена без проблем докато един следобяд след престой от 8ч не запали,дръпнахме я ,запали но малко трудно и след това си палеше докато на следващата сутрин пак неще,дърпва ме пали и през деня си пали и така до следващата сутрин-неще,върти яко но не излиза пушек от аспуха!

              Коментар


                #8
                Ами разкарай го тоя " пауър бокс", да си нямаш проблеми с колата . Как изобщо им се връзвате на тея измишльотини ...? Направи си един чип тунинг, ама при някой който знае какво прави и се кефи.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
                  Ами разкарай го тоя " пауър бокс", да си нямаш проблеми с колата . Как изобщо им се връзвате на тея измишльотини ...? Направи си един чип тунинг, ама при някой който знае какво прави и се кефи.
                  Колега ,чети преди да цапаш! Тая измишльотина не съм я слагал аз ,колата така е внесена.
                  Само за инфо,
                  пауър бокса е произведен от Сааб и с него колата вървеше прилично(имам друг дизел 120к.с. и Стилото го отнасяше) ,след отстраняането му стана мудна.

                  Коментар


                    #10
                    С това дърпане да не сте развалили центровката да е прескочил зъб на ангренажа...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Днес сутринта запали на чукване ,слад карене 10км и престий 2/3мин при опит да го запаля стана от втория път!

                      Коментар


                        #12
                        valentin_63 написа: Преглед на мнението
                        Колега ,чети преди да цапаш! Тая измишльотина не съм я слагал аз ,колата така е внесена.
                        Само за инфо,
                        пауър бокса е произведен от Сааб и с него колата вървеше прилично(имам друг дизел 120к.с. и Стилото го отнасяше) ,след отстраняането му стана мудна.
                        Ти сам каза, че без него няма проблеми с паленето, нали така ? Това кой го е произвел, не означава че пасва за всички модели и марки. Синът ми има Стило, знам как върви с оригиналните настройки на ЕКУ, и как върви след като си го "чипоса". Не просто върви прилично, направо "си хапе гема" както се казва.
                        Успех с преборването на проблема !
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
                          Ти сам каза, че без него няма проблеми с паленето, нали така ? Това кой го е произвел, не означава че пасва за всички модели и марки. Синът ми има Стило, знам как върви с оригиналните настройки на ЕКУ, и как върви след като си го "чипоса". Не просто върви прилично, направо "си хапе гема" както се казва.
                          Успех с преборването на проблема !
                          Да ,пали си една седмица и на 7 мия ден пак същия проблем без бокса,което значи че проблема не е бил от в него.

                          Коментар


                            #14
                            Писал си че си в Русе, и аз съм в Русе. Ако искаш, обади се да го погледна малко по-обстойно, защото имам някои съмнения, но е по-сложно да ти ги обясня, отколкото да ги проверя. Имам подходящите диагностични програми и необходимите инструменти.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
                              Писал си че си в Русе, и аз съм в Русе. Ако искаш, обади се да го погледна малко по-обстойно, защото имам някои съмнения, но е по-сложно да ти ги обясня, отколкото да ги проверя. Имам подходящите диагностични програми и необходимите инструменти.
                              Колата е в специализиран сервиз за дизелови автомобили,ако не решат проблема ще се възползвам.

                              Коментар

                              Working...
                              X