Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

PUNTO EVO - Замяна на двигател?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    PUNTO EVO - Замяна на двигател?!?!

    Здравейте,
    купих си Punto EVO 1.4i Natural Power (CNG), което се оказа с много "нареден" двигател.
    Та както и да е, обмислям да си взема направо друг двигател от автоморга и съм намерил същия двигател само, че на кола която не е на метан, а си е чист бензин - пак 1.4i 8V.
    Кодът и на двата двигателя е абсолютно същия - и на моя и на бензиновия 350А1000.
    Въпроса ми е дали ще има няква разлика между двата двигателя, примерно в главата или... не знам. Някои ако има информация ще съм благодарен да сподели!?
    Благодаря предварително!

    #2
    Здравейте,
    купих си Punto EVO 1.4i Natural Power (CNG), което се оказа с много "нареден" двигател.
    Та както и да е, обмислям да си взема направо друг двигател от автоморга и съм намерил същия двигател само, че на кола която не е на метан, а си е чист бензин - пак 1.4i 8V.
    Кодът и на двата двигателя е абсолютно същия - и на моя и на бензиновия 350А1000.
    Въпроса ми е дали ще има няква разлика между двата двигателя, примерно в главата или... не знам. Някои ако има информация ще съм благодарен да сподели!?
    Благодаря предварително!
    Обикновено има разлика в главата. За да е сигурно - дай ВИН-а на твоето пунто.
    А какъв точно се оказа проблема по двигателя ти?
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      След като обслужих колата, започна при студен старт лампата за масло да гаснее 4-5 сек след като запаля мотора, решихме да разберем от какво и като отворихме картера видяхме, че между лагери и колянов вал са подлагали станиол за уплътнение! Налягането което правеше колата беше твърде ниско!
      Ето го и VIN номера: ZFA19900001588632
      Досега всичко което проверих по двата мотора беше еднакво, гарнитури всякакви, сигменти, бутала и т.н.
      Благодаря предварително!

      Коментар


        #4
        Взимай, премери обема на камерите /със спринцофка или нещо др/ и ако требе сложи старата глава. Може би и РВ и той хлопа и губи налягане.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
          Взимай, премери обема на камерите /със спринцофка или нещо др/ и ако требе сложи старата глава. Може би и РВ и той хлопа и губи налягане.
          На кое казвате РВ?

          Коментар


            #6
            РВ - разпределителен вал

            Коментар


              #7
              След като обслужих колата, започна при студен старт лампата за масло да гаснее 4-5 сек след като запаля мотора, решихме да разберем от какво и като отворихме картера видяхме, че между лагери и колянов вал са подлагали станиол за уплътнение! Налягането което правеше колата беше твърде ниско!
              Ето го и VIN номера: ZFA19900001588632
              Досега всичко което проверих по двата мотора беше еднакво, гарнитури всякакви, сигменти, бутала и т.н.
              Благодаря предварително!
              има два варианта на глава . по тоя номер излиза тази с метан/бензин и някои само с бензин
              ако искаш да си сигурен - даваш ВИН-а на донора и се сравнява.
              главата ти е 71751447 , а не става тези с номера 71740640 (71787498; 71722924)
              пише, че твоята глава се слага и на коли само с бензин, но на тези само с бензин се слагат и глави, които не са за теб.
              Последна редакция от PM_u_bo; 18.08.2021, 23:53.
              Изкупуване на автомобили на добри цени
              /////

              Коментар


                #8
                PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                има два варианта на глава . по тоя номер излиза тази с метан/бензин и някои само с бензин
                ако искаш да си сигурен - даваш ВИН-а на донора и се сравнява.
                главата ти е 71751447 , а не става тези с номера 71740640 (71787498; 71722924)
                пише, че твоята глава се слага и на коли само с бензин, но на тези само с бензин се слагат и глави, които не са за теб.
                Изключително съм ти благодарен за полезната информация! Хиляди благодарности!

                Коментар

                Working...
                X