Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля мнения каква боя за стени сте използвали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А по какво се разбира, че една боя е най-добрата на пазара?
    Ами най-малкото по гаранцията. Проблемът е, че за да важи гаранцията, трябва да се нанася от подготвени майстори от доставчика ...и работата става дебела. Аз лично съм доволен, понеже за 5 дни ми оправиха целия апартамент (кухня, коридор, спалня, детска и хол) - това са боядисване на стени и тавани, по една стена с декоративна мазилка във всяка стая и целия коридор. А що се касае до качеството, познава се по самото покрите - да, има възможност за почистване (включително надраскато с флумастери от детето), устойчивост на външни въздействия, а на мазилките и възможност за промята (примерно една шкурка и ново повърхностно покритие и се получава съвсем друг ефект). Пък и така се рекламират (ОИКОС), та те сигурно си имат основание да го твърдят...
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #17
      Аз не виждам кой знае каква връзка с това за колко дни са ти боядисали стените.
      Примерно при мен боядисването стана за 2 дни. Демек ако има достатъчно хора, целия апартамент могат да го боядисат за два дни. Това не означава, че боята би била хубава, според мен, както казах.
      И питам за стена в някакъв цвят, а не вече за разни прели, преливки, ефекти...
      Примерно като при теб на снимката "бордото" и сивото изглежда някакво "странно", хубаво да го кажем, нещо по-различно. Ама другите цветове изглеждат нормални, един цвят, мажеш с баданарката и става съответния цвят. Какво трябва да се случи, за да е хубав цвета или по-точно латекса?
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Какво трябва да се случи, за да е хубав цвета или по-точно латекса?
        Ето това е ключов въпрос! Трябва да се случи следното - идеално изшкурени и обезпрашени стени + полагане на основа, преди цвета, за да се гарантира качество на покритието и да не стане на петна (заради различна попивност на основата). Що се касае до цветовоте - много е важно да се работи с палитра от основни бои, а не бяла + оцветител (това е много важно за трайност и наситеност на цветовете). Аз отново се връщам на основният критерий - гаранцията. Пет години си е сериозна гаранция, макар при определени условия, а без проблем изкарва и 15 години (по думи на мойсторите).
        Тук следва да се отбележи, че качаственият резултат е функция не само от качествената боя, но и от начина на нанасяне, от основата и вероятно от други фактори. Затова не дават гаранция на покритието ако си боядисваш сам.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #19
          Демек до тук виждам изисквания към подготовка на основата, а не засяга качеството на боята.
          И какво влиза в гаранцията на боята? Ако основата е подходяща и добре третирана, честно казано не виждам на боята какво ще ѝ стане, за да има "гаранция".
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            ...не виждам на боята какво ще ѝ стане, за да има "гаранция".
            Много неща могат да станат - да се напука и да се олющи, да звехтее и да се изпетноса, да абсорбира влага, да поддава при допир с вода или при намокряне. Тук са важни много неща - порьозност (т.нар. дишаща боя) плътност на покритието, устойчивост, възможност за почистване, устойчивост към външни въздействия (изпръскване, намокряне, влага, контакт с груби повърхности), да не цапа при контакт, да не сотлепя, да не се подкожушва от влага... Много неща могат да определят качеството и респ. цената. Не е като да няма за какво едната да струва два или три пъти повече от другата. ОСвен това, има хора, които след като са използвали такива бои, не смятат да не ги използват и в бъдеще, включително и аз. За мен най-голямата "екстра" е това, че мога да я мия с мократа гъба. Иначе за другите щуротии дето ги пишат в описанията рекламните брошури не съм наясно с какво подобряват резултата (разни нано-мано глупости), единствено за устойчивостта на влага и плесени го разбирам. И... вероятно има защо да има разлика и в цените.
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #21
              Ами реално най-скъпите на Сикенс не могат да се мият така, както евтините на Хамеликон, примерно.
              Демек в отношението за миене май трудно би имало боя, която да държи повече. Аз моята освен с гъба съм го мил и с обезмаслител, след като детето си избърше мазните ръце в стената. На въпрос към представителите на Сикенс, които мисля са от добрите и скъпи марки, направо отговориха - няма как да се измие това, търсете си друга боя.
              И пак за напукване - не съм виждал напукана боя, при здрава основа.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Аз бих довавил, че не боята предотвратява мухлясването, а общата ситуация (климат и подръжка) в жилището. Така или иначе темата беше пуснта за нормални бои, а не за префърцунени такива .

                п.п
                Днес минах с грунда, утре ще мажа по тавана и стената в кухнята
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #23
                  А по какво се разбира, че една боя е най-добрата на пазара?
                  За мен това е един цвят, покрила добре стената и стои равномерно. Примерно веднага се вижда разликата от някакви мега скъпи бои на Сикенс и подобия, които стоят като "кадифе" или "сетен", а не са просто някакъв цвят на стената. Ама за другите, които са някакъв цвят, какво толкова им е по-доброто или най-доброто?
                  На Сикенс продуктите може да са скъпи и има защо. Преди време се занимавах с боядисване на автомобили и когато се занимаваш веднага виждаш за какво си дал повече пари. Да не говорим, че точно там материалите ти гарантират, че ако спазваш процедурата която е написана се случват нещата всеки път. Демек това което пише това се случва. С по евтините винаги трябва да дадеш повече от себе си за да повториш това което си направил някога преди време.

                  Коментар


                    #24
                    Аз съм с OIKOS , която се оказа несравнимо по-добра от предишната Brillux.
                    2 ръце ойкос изглеждат по-добре от 3 ръце брулукс, а и се мие без проблеми.
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #25
                      Аз ползвам ето тези, не съм ги избирал специално, просто това продават до нас.
                      https://www.kittfort.cz/en/products/...or-wall-paint/
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #26
                        Да върна малко инфо. Ремонта е пред финал Останаха малко довършителни работи с четката по ъглите. Доволен съм от боята на първо четене. Единствено ми се наложи да мина таваните на 3 ръце. Стените стават идеални и на 2. Не мога да кажа защо бялото не покри както цвета. Може би защото ползвах база, а не бял цвят, какъвто се предлага !?! Тази боя се разлива добре и следи от четка при малко старание не остават.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар

                        Working...
                        X