Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля мнения каква боя за стени сте използвали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля мнения каква боя за стени сте използвали

    Здравейте,

    Предстои ми освежаване със смяна на цвета на стените и таваните. Моля по-имащите представа от пазара на бои да споделят каква боя да си взема. Не търся бюджетен вариант, но пък и не ми се дават по 30лв/л за прехвалени италиански или незнам си какви бои. Преди много години ми се наложи да направя същата процедура в Габрово и там ползвах гръцки латекс Xtra на Chrotex. Изключително бях доволен от него след като 3 години след боядисването ми се наложи да замаскирам петна по стената. Нямаше никаква разлика в цвета на прясно боядисаното и това преди и не ми се наложи да боядисвам цялата стена. В момента обаче такава боя не мога да намеря във Варна. Има я в Пловдив, София, Плевен, Габрово, но не и във Варна. Или аз не мога да намеря.
    Така или иначе моля за мнения за бои или пък ако някой знае къде във Варна да си взема гръцкия латекс ще съм му благодарен.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Колега, от тези съм много доволен. https://topcolors.bg/category/sigma
    Целият апартамент ми е с матов латекс, боядисван е преди 3 год и стените са като нови. На места малките бяха поизцапали и като минах отгоре се заличи тотално.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Преди 7 години правих основен ремонт на жилище и ползвах бои "ЛЕКО". Много съм доволен - и след 7 години всичко изглежда като ново. Нямам представа обаче дали все още се предлагат. Сега пак правих основен ремонт и използвах латекс Vitex, защото майсторът каза, че е свикнал да работи с такъв . Засега всичко изглежда много добре, а дори се оказа, че този латекс може да се мие.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Да Леко се предлага почти навсякъде. Не знам дали тонират, защото продават готови цветове. Има я в Практикер, където продават и Vitex, за която пише че е гръцка.
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Ползвам Крафт Мастер. Харесвам я, защото колкото и да съм опитвал не съм успявал да направя стена на валяци, четки и подобни. Перфектно се олива. Купувам я от Великов, над Лидл до ТУ. Мисля и в Алати я има, но аз оттам не пазаря.

          Коментар


            #6
            Vitex наистина са гръцки и поне за момента са едни от най-добрите на пазара (като сравнително нова марка все още не са ги развалили). В момента са на примоция в Praktiker с безплатно тониране в цвят по избор.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Още две положителни мнения имам за Vitex. Може би натам ще се ориентирам.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Това е за София. Артеколор ООД е фирмата с която работят хората които ги ползвам за ремонти в къщи. Веднъж ме пратиха да взема бял латекс и цената беше 15лв за 5кг не знам дали е скъпо или евтино.
                Попитах защо трябва да ходя до тази фирма а не искат латекс от близкия магазин. Казаха, че с една макс. две ръце всичко е готово, нямат време да минават 5 ръце на бялото и да не покрива.

                Коментар


                  #9
                  Взех Vitex-a. След 10-тина дни ще споделя резултата.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Добър избор. И аз ползвах Витекс, като моята си я донесох от Гърция (взех я много на сметка, защото зет ми ползва големи отстъпки там, заради количества).
                    Не ми стигна единия цвят, и в Практикер по кода на цвета ми направиха още литър. Не се различава по абсолютно нищо, нито по цвят, нито по качество.
                    Ако се зацапа стената, се мие с влажна гъбичка и не пуска боя.

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък за поддръжка съм доволен от оцветените Хамелекон.
                      Държи супер много на влага и чистене. До толкова държи, че при спукана тръба от другата страна на стената, чак джобове с вода правеше и с карфица ги пуках, за да излезе водата от там.
                      За цвят - не знам. Не ми се вярва да има латекс, който да не избледнява. Но този със сигурност избледнява, защото примерно след 10 години като мръднеш някоя мебел, която е закривала стената от слънцето, със сигурност има разлика и се вижда.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        +1 за Vitex. Цена-качество е супер. Покрива и се разнася добре с 5% разреждане с вода. След това съм мил на места стената заради пръстите на детето и няма проблем с избледняване, поне на по-светъл цвят. Иначе боята като изсъхне се бели наподобяващо фолио, доста еластична.

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък за поддръжка съм доволен от оцветените Хамелекон.
                          Държи супер много на влага и чистене. До толкова държи, че при спукана тръба от другата страна на стената, чак джобове с вода правеше и с карфица ги пуках, за да излезе водата от там.
                          За цвят - не знам. Не ми се вярва да има латекс, който да не избледнява. Но този със сигурност избледнява, защото примерно след 10 години като мръднеш някоя мебел, която е закривала стената от слънцето, със сигурност има разлика и се вижда.
                          За 10 години едва ли има боя която да не избледнее. Идеята е да не става на първата година
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            ОИКОС интериорни бои и мазилки - вероятно най-доброто на пазара.

                            Click image for larger version

Name:	90849205_213181943333898_1153041325604470784_n.jpg
Views:	1
Size:	72,9 KB
ID:	2099212
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #15
                              А по какво се разбира, че една боя е най-добрата на пазара?
                              За мен това е един цвят, покрила добре стената и стои равномерно. Примерно веднага се вижда разликата от някакви мега скъпи бои на Сикенс и подобия, които стоят като "кадифе" или "сетен", а не са просто някакъв цвят на стената. Ама за другите, които са някакъв цвят, какво толкова им е по-доброто или най-доброто?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X