Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Freemont температура на маслото на кутията(автомат)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Freemont температура на маслото на кутията(автомат)

    Здравейте колеги, кутия е Ultradrive 62te,маслото е сменено с mopar atf+4 и оригинален филтър, нивото е регулирано със щека за модела. Маслото загрява до 120 градуса по магистрала, дали е нормално? Преди смяната не съм обръщал внимание. Мерси!

    #2
    Привет, ако не се лъжа колата е с топлообменник и маслото в скоростите се загрява/охлажда от антифриза. Нормалната температура е по-скоро 96-100 градуса.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Така е, с топлообменник и антифриз е. До сега повече от 95-96 не ми беше качвала. Беше много горещо навън, може би 40 градуса, и поддържах 150 км/ч по магистралата Пловдив - София,само тогава видях температура 118 градуса, без аларми и никакви индикации. Намали скоростна на 120 и температурата спадна до 90 градуса. От тогава не ми е вдигал над 95.Звънях в ауто Италия и от там казаха, че е нормално в тези горещини, но на тях мн вяра им нямам.

      Коментар


        #4
        Аз на моя го смених сега в неделя. Налях PAKELO, но не съм имал възможност да го карам по магистрала за сега (след смяната). Със старото, което си беше доста изхабено, повече от 90' не съм го виждал да вдига. Но по принцип маслата държат нормално до около 140'. Друг е въпроса, до колко държи кутията. Ще погледна какво показва термометъра в SRT менюто, и ако има ориентировъчен маркер за макс. работна температура, ще пиша по-късно. Все пак и щеката е разграфена до 120' Въщност, я кажи колко масло събра твоята кутия ?
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Ами събра около 5, 7 литра, като изчакахме 2 - 3 часа на подемник да се отече. В хидротрансформатор със сигурност е останало доста, но нямахме повече време да чакаме. Маслото и филтъра след много търсене ги поръчах от Германия и уж са си оем на Мопар. Нивото също го измерохме със щека която си поръчах специално за това, но на графиката по коя се измерва има разграфения до 93 градуса. На коя щека си виждал до 120 градуса? На таблото няма ясна граница за макс, понеже е само скала и не пише макс.,но и на 118 градуса си седеше на средата на скалата. От тогава повече от 95 не ми е вдигало.нз защо се получи това.

          Коментар


            #6
            Грешката е моя за градусите на щеката Това са мм дето съм го гледал. Аз смених около 4,5 литра, но не съм го чакал да се отича. Понеже идеята ми е да го сменя пак след около 2 - 3 хил. км , за това питам колко успя да смениш. Тази смяна я направих за да се опресни малко и промие кутията. Явно при следващата ще трябва да го оставя да се оцеди максимално. След смяната се пуска бързо обучаване на кутията през МЕС или АлфаОБД. Трае около 2 секунди и определено има положителен ефект. След смяната, кутията не ми е загрявала на повече от 90 градуса. Дори по магистралата не качи над 80 градуса. В Ришки проход стигна до 87, но не съм я следил през цялото време.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Преди няколко дни ми остана време и закачих колата за да погледна за процедурата която спомена за обучаване на кутията и за мое съжаление видях, че кутията беше записала грешка 0218,която гласи висока температура на маслото. Явно тези 115 градуса са в повече, въпреки, че специалистите от ауто Италия ми твърдя ха, че в големи горещини било нормално. Пуснах и процедурата за обучение и първите ми наблюдения са, че при сваляне на скоростите има подобрение, но при качване от 2-ра на 3-та всякаш леко удря, не е осезаемо много, но преди не беше така изразено. Мисля да сменя пак маслото, изглежда не го бива това или просто кутията ми е тръгнало и маслото я изми.

              Коментар


                #8
                Не знам колко е оригинално това масло, което си налял, въпреки че и аз се бях засилил да купя такова. Наистина ми се струва много висока тая температура 115 градуса. При сегашните външни температури моята трудно стига до 80. На диагностика предполагам виждаш налягането на маслото в кутията. Как се държи - исканото и реалното близки ли са или с големи отклонения ? Регулатора на налягането на маслото в кутията на колко процента е на празен ход и на 2000 об. примерно ? Мога да погледна при мен какви са стойностите и да сравним ако искаш. Има радиатор за охлаждане на това масло, да не е задръстен или да е много замърсен външно ? Ако ще го сменяш пак, опитай с Пакело, препоръчвам го, защото съм доволен от него за сега. Дистрибутора за България е в Пловдив, така че няма да ти е трудно да провериш какви са му цените и да решиш как да процедираш.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Да колега,ще ми е от полза да сравним някои данни. Налягането съм го гледал и е доста близко, на празен ход мисля имаше леко разминаване, но като подам малко газ и го изравнява. Мисля, че е от маслото, понеже с новото масло ми направи впечатление, че още като го налях и започна по-бързо да вдига градуси. В това време и при мен се движи до 80, но явно маслото не е читаво. Поне за сега така мисля. В най-скоро време ще взема пакело да видим, ще се чуем по телефона, мерси предварително.

                  Коментар


                    #10
                    Click image for larger version

Name:	IMG_20211005_184238.jpg
Views:	1
Size:	80,4 KB
ID:	2099227Click image for larger version

Name:	IMG_20211005_184214.jpg
Views:	1
Size:	97,2 KB
ID:	2099228

                    Коментар

                    Working...
                    X