Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат 500 - тресене при спряло положение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат 500 - тресене при спряло положение

    Здравейте,

    От около 2 месеца от време на време имам следния проблем - паля колата, тръгвам веднага и на първия светофар/спиране започва да ми тресе (повече от обикновеното) и се усеща сякаш двигателят се дави. Оборотите не се променят (както винаги на празен ход си седят на ~850-900). Притриса 2-4 пъти и спира. Ако включа на скорост и тръгна докато го прави, тресенето спира и си тръгва веднага. Ако не - спира от само себе си и тръгвам когато мога. Единият път, понеже се издразних, изключих колата докато тресеше, след това запалих веднага и нямаше нищо.

    Държа да отбележа, че за два месеца се е случвало 5-6 пъти (не карам всеки ден, 3-4 пъти в седмицата) и винаги става на първия светофар/спиране, никога след това или след 20-30мин. каране. Нататък си върви нормално и двигателят е тих. Наскоро беше сменян катализатор (само че за жалост не помня дали преди смяната се е случвало). Отделно преди месец имаше проблем - светна check engine и се установи, че е от запушена дроселова клапа. Майстор почисти клапата (беше доста мръсна), изчисти грешките и я мина през компютър отново. Масло/филтри са сменяни преди ~7000км. Наскоро сменяха и свещи, че бяха много изхабени.

    Колата е Фиат 500, двигател 0.9 (86кс), година 2011г. От любопитство последните два пъти, в които я карах, вместо да запаля и тръгна веднага я запалих, оставих я за около минута да работи на място и после тръгнах, и нямах този проблем. Не знам дали не е чиста случайност, обаче.

    #2
    На първо място бих погледнал свещите, нищо че си ги сменял наскоро, имат навика когато са студени някоя да не работи нормално, като загрее се оправя. Това е най-лесно като за начало.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар

    Working...
    X