Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със свободните обороти на Punto 176, 1.2, 16V, 86hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със свободните обороти на Punto 176, 1.2, 16V, 86hp

    Здравейте колеги.
    От месец и повече ме мъчи проблем с моето Punto 176, 1.2, 16V, 86hp.
    Проблемът се състой в неспокойни обороти на мотора на свободен ход.
    Когато се движи на скорост автомобилът няма проблеми, обаче спре ли на светофар на свободна свободните обороти "играят кючек".
    Между 1500 и 500 об/мин. Автомобилът е само бензинов.
    До сега съм сменил следните неща и няма промяна.
    1. Стъпков мотор за входяш въздух.
    2. TPS сензор.
    3. MAP сензор.
    4. Въздушен филтър + нови свещи Denso.
    5. Измерих 2-те бобини и са в спецификацията спрямо съпротивлението им на намотките (освен това са и еднакви като стойности)
    6. Взех дросел 2-ра ръка за проба - няма промяна.
    7. Проверявах тръбите за въздух за пробойни, но не откривам такива.
    8. Пуснах си диагностика (прилагам снимки) - в компютъра няма грешки и всичко ми изглежда нормално.
    П.С. За съжаление не разбирам почти нищо от автомобили, но чета книжката и оттам си правя изводи.
    Прилагам снимка от диагностика и видео на самите обороти.

    Ако някой има съвет друго какво мога да проверя нека сподели, че ме изяде този мистериозен проблем.
    За момента имам съмнения в кабели (който са от бобините към свещите) и ламбда сонда, въпреки, че сондата чертае импулсчета на диагностиката.
    Също съмнения в температурен датчик, но не мога да го намеря къде е, за да го сменя. Както споменах - бос съм на тема автомобили, но пък съм мераклия да се уча :D

    Линк към видеото: https://streamable.com/twihsm?fbclid...qxT1XlkHg5y25U,

    Click image for larger version

Name:	11111.jpg
Views:	1
Size:	214,9 KB
ID:	2170792 Click image for larger version

Name:	3333333.jpg
Views:	1
Size:	260,2 KB
ID:	2170793Click image for larger version

Name:	22222222.jpg
Views:	1
Size:	71,5 KB
ID:	2170794
    Fiat Punto ELX 4/5 врати 1998
    1.2, 16v, 85hp

    #2
    Направи ли адаптация на стъпковия мотор след като го смени? Почистване на дросел?
    Можеш да започнеш с почистване на дросела и пътищата на стъпковото моторче (ако вече не си) и после да направиш адаптация.
    Ако не се оправи, виж датчика за температура! На студен мотор и преди да запалиш, провери дали на диагностика датчика отчита температура близка до околната. Може също така да свериш дали това, което показва диагностиката, отговаря с това на таблото (при теб мисля, че е с двоен датчик и може само часта за ЕКУ-то да е с проблем).

    Самия датчик трябва да се намира тук:

    Click image for larger version

Name:	temp_12.PNG
Views:	1
Size:	79,7 KB
ID:	2099190

    П.П. Забравих да спомена, добре ще е и да провериш жилото на газта дали е регулирано правилно. Едва ли е от това, но като цяло е хубаво да се проверява периодично.
    Последна редакция от JTR; 16.07.2021, 00:08.

    Коментар


      #3
      От картинката разбирам, че датчика е някъде под колекторните тръби. Ще огледам внимателно.
      Иначе за самата адаптация за първи път чувам.
      Данеби да става въпрос да се запали автомобили, да се изчака до загряване (до вкл. на перката). След това да се подаде газ до 4000оборота няколко пъти и да се изгаси?
      Ако не е това, може ли малко повече информация как да направя адаптацията.
      Дроселът е идеално чист.
      Fiat Punto ELX 4/5 врати 1998
      1.2, 16v, 85hp

      Коментар


        #4
        Не съм сигурен точно как е при Пунто, но при Браво/Брава със същия мотор се прави на диагностика. Виждам, че имаш меню "[F4] Tests", най-вероятно там има такава опция.
        Това е процедурата при Браво:
        Click image for larger version

Name:	idle_12.PNG
Views:	1
Size:	128,1 KB
ID:	2099191

        Коментар


          #5
          Много благодаря за информацията.
          За съжаление май нямам такава опция, но трябва да погледна и в другата програма, която имам.
          Ето снимка от меню Тестове. Не обръщайте внимание на последната грешка.
          Click image for larger version

Name:	tests.JPG
Views:	1
Size:	57,6 KB
ID:	2099192
          Fiat Punto ELX 4/5 врати 1998
          1.2, 16v, 85hp

          Коментар


            #6
            Ако имаш MES би трябвало с него да стане.

            Коментар


              #7
              Ако имаш MES би трябвало с него да стане.
              Имам я - ще пробвам и ще пиша да видим
              Fiat Punto ELX 4/5 врати 1998
              1.2, 16v, 85hp

              Коментар


                #8
                Днес смених и кабелите за свещите с Magnetti Marelli. За съжаление няма промяна.
                Няма и нищо в MES за ресетиране на idle-a и прочие.Click image for larger version

Name:	218179797_225603009422914_3603543364074204426_n.jpg
Views:	1
Size:	46,5 KB
ID:	2099195
                Прилагам и снимка.
                Интересното е, че в меню тестове всички тестове минават без idle actuator - на него ми изписва Failed to execute the test. Но аз го сменях този стъпков мотор. С него започнах...
                Много странно. Насочвам се към това да меря проводниците идващи към него. Дали има захранване и прочие.
                Интересното е също, че в поле Параметри излизат някакви цифри свързани с моторчето и се менят с времето.
                Fiat Punto ELX 4/5 врати 1998
                1.2, 16v, 85hp

                Коментар


                  #9
                  Ходи ли в някой сервиз? Бих отишъл или във Форд-а или тук https://dochev.bg/kontakti търси Краси.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Kолега,доста неща си сменил ,доста диагностики.Сипи в горивото качествена добавка за почистване на дюзите.Ако не разпрашават добре горивото ,а го плюват,когато си на празен ход при затворена клапа тези капчици гориво се възпламеняват неравномерно и оборотите играят.Когато си в движение при натисната газ скоростта на потока горивна смес е голяма и това не се усеща.Може и да не е това проблема,но опитай.
                    brava 1.9.jtd 2001
                    punto 1.2 sport 1994
                    Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

                    Коментар


                      #11
                      Може да е прескочила зъб, вземи си един дезодорант и пръскай около свещите докато работи, ако се вдигнат оборотите, значи дърпа въздух отнякъде, не знам с дезодорант дали става, аз го правя със спрей за почистване на карбуратори ама си е бая скъп. Трябва да пробвам с дезодорант. И още нещо, не е от температурния датчик, имал съм същия проблем. Стъпковото Моторче на пунто се регулира автоматично, мисля се даваше 2,3пъти на контакт и то се намества.почисти си гнездата на свещите и отвори по тъмно да видиш дали светят кабелите, ако светят иди в магазина и ги смени за свестни кабели Beru примерноClick image for larger version

Name:	Screenshot_20211016-235256.jpg
Views:	1
Size:	122,7 KB
ID:	2099236
                      Най вероятно проблема ти е мап сензор, казваш че си го сменил, а провери ли дали идва ток до него, като си на контакт
                      Последна редакция от banko; 16.10.2021, 23:57.

                      Коментар


                        #12
                        Колега, ще се взривите бе ! Ами ако хвърля искра към корпус от някоя свещ ... ?
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар

                        Working...
                        X